اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

حرارت 1300 درجه

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

حرارت 1300 درجه

سلام به همه دوستان
    میخوام حرارت داخل یک کوره را اندازه گیری کنم آیا سنسور و یا قطعه ای که بشه باهاش این کار راکرد سراغ دارید و یا ره کاری که عملی هم باشه.
    ( حرارت داخل کوره نزدیک به 1200 درجه است )

پاسخ : حرارت 1300 درجه

چند سال پیش ها پروژه ای انجام دادم که برای انجام عملیات حرارتی استفاده میشد. در اون پروژه از ترموکوپل های فلزی (دو نوار باریک فلزی با جنس های متفاوت؛ حالا شاید اسمش رو عوضی گفتم؟؟!!) برای اخذ میزان دما استفاده میشد.

دیدگاه

من در یک کوره آجر پزی شبیه به این مورد شما را با ارزان ترین قیمت ممکن انجام دادم

1- برای کنترل دما می تونید از تقسیم دمایی با در نظر گرفتن تلفات در طول استفاده کنید به این صورت که یک میله از جنس فلز مثلا میلگرد ساختمانی آجدار نمره 16 مناسب است در طول یک متر تهیه میکنید نصف روی میله با فوم 1 میلی متر می پوشانید و روی آن را با خمیر شاموت می پوشانید ( شاموت سیمانی ) ( در اولین بار گرم شدن این سنسور فوم بخار میشود و یک فضا برای انبساط میله بوجود می آید )قطر لایه شاموت بستگی به میزان حرارت داره یک سانت کافی است حال نصف دیگر میله که خارج از کوره قرار میگیرد با پشم شیشه و انواع عایق های ارزان می پوشانید ( جهت جلو گیری از تاثیر دمای هوای بیرون کوره ) و در انتهای میله یک سنسور عادی حرارت یا یک مقاومت ساده btc قرار میدی حال کافی است این سنسور رو کالیبر کنید و استفاده کنید من تا دقت 50 در جه در 1200 در جه بدست آوردم 6%
      تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
      داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

سلام
        ترموکوپل های نوع B و S و R هم خوبه :agree:
        من نبودم آنکه از من در خیالت ساختی ...
        پس تو هم چون دیگران چندان مرا نشناختی

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X