اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تقسیم اعشاری

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تقسیم اعشاری

سلام بابا یکی توضیح بده تو این ماشین حسابا چجوری یه تقسیم تا 8 رقم اعشار حساب میکنه .مثلا 544746445./ 16
    ادمهای خوب تو eca خیلی پیدا میشه

پاسخ : تقسیم اعشاری

سلام عزیز!
    سوالتون رو دقیقا متوجه نشدم؟ اما اگه از منظر برنامه نویسی می پیرسید:
    شما اگه به زبان c برنامه ماشین حساب رو بنویسی،فقط کافیه که متغرهاتون رو از نوع double انتخاب کنی،تا بتونبه براتون با دقت 15رقم اعشار محاسبه کنه
    اونچيزي که در دانشگاه ياد ميگيريد، "الفبايي" هست براي نوشتن يک "رمان" !!

دیدگاه

با زبان اسمبلی میخوام.الان یه ماشین حساب دانلود کردم که با اسمبلی وخیلی خوب تقسیم رو حساب میکنه ولی تو برنامه هر چه نگاه میکنم نمیتونم قسمتی از برنامه که مربوط به تقسیم هست را بفهم.خلاصه یکی کمک کنه.م یه برنامه تقسیم میخ خوام که بتونه عدد 0 تا 256 رو بر عدد 7833.تقسیم کنه
      :cry2:
      http://www.uploadpersian.com/do.php?id=9158

دیدگاه

:cry2: :cry2:

دیدگاه

در برنامه اسمبلی، زیر برنامه ای به نام floating_div صدا زده شده که با توجه به موجود نبودن آن در متن برنامه، باید در فایلی به نام FP52.asm که در برنامه include شده قرار داشته باشد.
          اوژن: به معنای افکننده و شکست دهنده است
          دانایی، توانایی است-Knowledge is POWER
          برای حرفه ای شدن در الکترونیک باید با آن زندگی کرد
          وضعمان بهتر می شود، اگر همه نسبت به جامعه و اطراف خود مسوول باشیم و نگوئیم به ما چه
          قوی شدن و خوب ماندن - خوبی کردن به دیگران یک لذت ماندگار است
          اگر قرار باشد نفت و منابع خام را بدهیم و چرخ بگیریم، بهتر است چرخ را از نو اختراع کنیم
          ساعت کار بدن اکثر انسان ها کمتر از 800000 ساعت است و بعد از آن از کار می افتد

دیدگاه

خیلی ممنون.من فایلی را که شما میگید دانلود کردم ار برق 20 دات کام...من فقط برنامه تقسیم رو میخوام .بعد اینکه ایا تو 8051 میشه این قسمت تقسیم را به c نوشت وبقیه برنامه اسمبلی

http://www.uploadpersian.com/do.php?id=9442

دیدگاه

لینکی که قرار داده اید ظاهرا باز نمی شود. برای نوشتن ترکیبی از C و اسمبلی برای 8051 باید به امکانات کامپایلری که از آن استفاده می کنید توجه کنید و تا جایی که به خاطر دارم keil و IAR از این خانواده پشتیبانی می کنند و به احتمال قریب به یقین امکان برنامه نویسی توام C و اسمبلی در آنها برای 8051 وجود دارد.
              اوژن: به معنای افکننده و شکست دهنده است
              دانایی، توانایی است-Knowledge is POWER
              برای حرفه ای شدن در الکترونیک باید با آن زندگی کرد
              وضعمان بهتر می شود، اگر همه نسبت به جامعه و اطراف خود مسوول باشیم و نگوئیم به ما چه
              قوی شدن و خوب ماندن - خوبی کردن به دیگران یک لذت ماندگار است
              اگر قرار باشد نفت و منابع خام را بدهیم و چرخ بگیریم، بهتر است چرخ را از نو اختراع کنیم
              ساعت کار بدن اکثر انسان ها کمتر از 800000 ساعت است و بعد از آن از کار می افتد

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X