اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نحوه ساختن یک پروژه در حالت CMSIS

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نحوه ساختن یک پروژه در حالت CMSIS

دوستان اگه امکانش هست میشه نحوه ساختن یک پروژه رو در حالت CMSIS توضیح بدهند.
    نحوه محاسبه فرکانس کاری در این مد چجوریه.
    من برای ساختن پروژه از پروژه های مثال کپی گرفتم و نفهمیدم که خودم چجوری پروژه رو بسازم.
    با تشکر
    یا علی گفتیم و عشق آغاز شد.

پاسخ : نحوه ساختن یک پروژه در حالت CMSIS

بابا یکی جواب ما رو بده یعنی هیچ کس خودش پروژه درست نکرده و همه دارن کپی می کنن؟؟ :sad: :sad:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ahmad2000
      بابا یکی جواب ما رو بده یعنی هیچ کس خودش پروژه درست نکرده و همه دارن کپی می کنن؟؟ :sad: :sad:
      سلام دوست عزیز
      اگر با نرم افزار keil کار می کنید موقع ساختن پروژه خودش فایل مربوطه رو اضافه می کنه
      Core_cm3.c
      برای ساختن پروژه با keil که فکر نکنم مشکل داشته باشید در غیر این صورت تو مجله های ایران میکرو توضیح داده شده
      اینم کابرد cmsis که از سایت آرم کپی کردم
      The CMSIS enables consistent and simple software interfaces to the processor and the peripherals, simplifying software re-use, reducing the learning curve for new microcontroller developers and reducing the time to market for new devices.
      پس فکر نکنم مشکلی باشه چون CMSIS برای ساده کردن برنامه نویسی ساخته شده

دیدگاه

فکر کنم مطالعه این فایل بهترین مرجع هست.
        http://ics.nxp.com/support/documents/microcontrollers/zip/lpc17xx.cmsis.driver.library.zip
        هم با کیل و هم با iar آموزش استفادش نوشته شده.

یک آموزش هم در این رابطه در دست سخت داریم ولی با توجه به اینکه آخر این ماه باید مجله چاپ کنیم خیلی با تاخیر میفته فکر کنم از اواخر ماه آینده حتما آموزش های اتمل و فیلیپس ما مجددا به شکلی جالب شروع خواهند شد.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ali.reza
          سلام دوست عزیز
          اگر با نرم افزار keil کار می کنید موقع ساختن پروژه خودش فایل مربوطه رو اضافه می کنه
          Core_cm3.c
          برای ساختن پروژه با keil که فکر نکنم مشکل داشته باشید در غیر این صورت تو مجله های ایران میکرو توضیح داده شده
          اینم کابرد cmsis که از سایت آرم کپی کردم
          The CMSIS enables consistent and simple software interfaces to the processor and the peripherals, simplifying software re-use, reducing the learning curve for new microcontroller developers and reducing the time to market for new devices.
          پس فکر نکنم مشکلی باشه چون CMSIS برای ساده کردن برنامه نویسی ساخته شده
          ببخشید میشه یه کم بیشتر توضیح بدید
          چون که من در برنامه Keil از طریق منوی project و ساختن یک پروژه جدید فقط یک فایل استارت پ میسازه و خبری از Cmsis نیست.
          در ضمن در مورد فرکانس کاری آیسی هم اگه میشه توضیح بدید که از کجا بفهمیم با چه فرکانسی داره کار میکنه.

دیدگاه

سلام دوست عزیز
            راهی که من گفتم بطور کامل cmsis رو پوشش نمیده و پست آقای بلورچیان کاملش کرد که البته من هم خبر نداشتم از سری کامل کتابخانه های cmsis
            تو راهی که من گفتم بعد از ایجاد پروژه شما باید یه فایل با پسوند c یا cpp بسته به نوع برنامه نویسیت ایجاد بکنی و بعد شروع به نوشتن برنامه هات با استفاده
            از نام های متغیر هایی که تو هدر فایل ها تعریف شده اند برنامه رو بنویسی که این حالت cmsis نیستش و فقط فایل core تو پروژه ات اضافه شده
            ولی با استفاده از فایلی که برای دانلود گذاشته شده با استفاده از کتابخونه های تعریف شده کار شما خیلی آسون میشه و تغییر میکرو روی سری lpc17xx
            برات به هیچ وجه مشکل نیست
            برای فرکانس کاری می تونید به user manual lpc17xx مراجعه کرده و فصل چهارم بخونید
            یا به این سایت مراجعه کنید
            http://gvworks.blogspot.com/2010/11/using-pll-on-lpc17xx.html
            در نهایت باید از تنظیمات pll هاتون خبر دار بشید
            موفق باشید

دیدگاه

من که چیزی از این فایل ها سر در نیاوردم
              اگه شما چیزی فهمیدید به ما هم بگید.

دیدگاه

من فکر میکنم یک جوری باید این فولدر درایور که به همراه cmsis هست رو به کیل معرفی کنیم در منوی project گزینه manage هست برای add components and invironmet ولی نمی دونم چطور باید عمل کرد اگه کسی می دونه به ما هم بگه که شروع منیم با این درایور ها کار کنیم

دیدگاه

این یه پروژه بر اساس cmsis هست!
                  چک کن ببین چکار کردن.
                  http://up6.iranblog.com/images/omy0ib5ay9h819z2qc6k.rar
                  انجام پروژه هاي برنامه نويسي اندرويد
                  [glow=red,2,300]نرم افزار نقشه هاي پاور کامپيوتر اندوريد[/glow]
                  http://cafebazaar.ir/app/?id=com.atxdroid

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X