اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

انجمن علمی یا کاغذ سیاه

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

انجمن علمی یا کاغذ سیاه

اکثر جواب تاپیکها بدرد طرف نمیخورند چرا که فقط چند خط نوشته هستند که به طور غیر مستقیم به مطلب پرداخته شده و هیچ سودی ندارند ....گرچه بعضی تاپیکها هم جوابها مناسب وعلمی هستند اما درکل درصد خیلی کم هست.........................
    ....................HELP ME GOD ...........................

WORLD ELECTRONIC................................

nasrolahymohsen@gmail.com......................... ...

پاسخ : انجمن علمی یا کاغذ سیاه

یکی از وظایف یا محسنات این فروم کمک به آموزش افراد هست. و نه فقط ارائه مطالب. وگرنه مطالب رو میشه در یک کتاب آموزشی و یا دایره المعارف هم آورد. مشکل هم اینجاست که همه افراد به یک اندازه و به یک صورت مطلبی رو متوجه نمیشن. بخاطر همین هم هست که خیلی وقتها شما برای جا انداختن قضیه ای که سر کلاس ریاضی بهتون گفته شده از مثال حل کردن استفاده میکنین. درسته که خیلی از این جواب ها کمی به حاشیه میرن یا برای افراد قصه حسن کچل تعریف میشه ولی بدون اینها نمیشه همگرایی بین نحوه ادراک افراد و یک موضوع منطقی رو ایجاد کرد.
    بنا براین نمیشه همیشه یک حالت بهینه رو در نظر گرفت و فقط اصل مشکل رو شرح داد. این گونه توضیح دادن فقط به درد کسانی میخوره که اطلاعات بسیار زیادی دارن. ولی اینجا افرادی هم هستن که تازه شروع راه هستن و بدتر از اون (به نوعی) به عنوان تفریح و نه تخصص؛ به الکترونیک و میکروکنترلر رو آوردن.

دیدگاه

خوب اینجا یه انجمنه نه سایت آموزشی... میشد دوستان فقط بیان اینجا یه فایل آموزشی بزارن و برن و دوستان دیگه هم فایل رو دانلود کنن و استفاده کنن... ولی تو انجمن اینطوری نیست ، اعضا میان سوالاشون رو میپرسن و دوستان دیگه هم اگه بتونن راهنمایی میکنن... اصلا همه انجمن ها به این شکل هستند و اینم یکی از مزیت های فروم یا انجمن هست.
      از سختی نترس! این سختی هاست که جایگاه و مقام انسان را بالا میبرد...

دیدگاه

من تازه وارد این سایت شدم وانصافا هم نسبت به نمونه های دیگه عالی هست.اما یه واژه خوبی بود.الان من یه مشکل برنامه نویسی دارم تو 8051 یه تاپیک زدم .فقط یه نفر جواب داده بود اونم به درد من نخورد .یعنی جواب ما رو هوا مونده ویه خورده دلسرد شدم.
        ادمهای خوب تو eca خیلی پیدا میشه

دیدگاه

جناب samin20!
          این مورد شما ممکنه به خیلی موارد بستگی داشته باشه. من حال نداشته باشم. وضع خط خراب باشه. اشتباهی دستم روی دکمه "کلیه انجمن ها خونده شده" بره و موارد دیگه. دیگه اینو (بر خلاف عقیده همیشگی ام) باید به حساب بد شانسی تون بذاریم. ولی اینجور مواقع (فقط این جور مواقع) میتونین از طریق PM به بقیه دوستان مشکل رو رفع کنین یا سعی به رفعش کنین.

دیدگاه

با سلام،

من امروز یه PM گرفتم که من رو کمی گیج کرد! به واسطه همین PM هم به این تاپیک رسیدم و این نکات رو عرض میکنم. روی صحبتم خصوصا به جناب samin20 هست....

اکثر کاربران این سایت دانشجو ، تازه کار و کم تجربه هستند و عمدتا دنبال مطالب علمی و یاد گیری مطالب جدیدند و مشتاق یادگیری و در کل همه اعضا اعم از با تجربه و بی تجربه، مشغله کاری خودشون رو دارند و همه هم سعی میکنند که به همدیگه کمک کنند. خصوصیت اصلی این انجمن ها هم اینه که معمولا سرنخ رو به افراد میدن و پیگیری و تحقیق بیشتر رو به خودش واگذار میکنند و بعضا در موارد نادری هم آموزش میدن که البته انصافا این سایت از نظر ارائه آموزش نسبت به سایرین خیلی سر تره....

چند روز پیش یه تاپیک رو دیدم که یک نفر یه روتین اسمبلی میخواست که بتونه تقسیم 16 بیتی رو با 8051 انجام بده و این تاپیک رو هم توی بخش AVR ایجاد کرده بود! ( ولی حالا هرچی گشتم پیداش نمیکنم!!! ) من هم یه لینک بهش معرفی کردم که یه کتابخونه MathLib مربوط به 8051 بود و این موضوع رو هم پوشش میداد و ترکیبی از اسمبلی و بیسیک بود که میشد با C هم ازش استفاده کرد.
            ولی وقتی که دو سه تا پست بین ایجاد کننده و سایرین رد و بدل شد معلوم شد که سوال طرف تقسیم 16 بیتی نیست، بلکه تقسیم اعشاری هستش! که البته من معتقدم که ایشون باز هم سوالش رو درست نپرسیده و تقسیم اعشاری هم موضوع پرسشش نیست!!! لذا بدلیل اینکه من آخرین بار 15 سال پیش با این میکرو کار کرده بودم، ترجیح دادم که توی ادامه بحث شرکت نکنم....

حالا امروز این PM رو گرفتم و کلا مثل پشه ای که افتاده توی ظرف امشی، گیج - گیج شدم :

http://s2.picofile.com/file/7160015585/Untitled_1.jpg
            ضمن تشکر از جناب آقازاده عزیز و توضیحات خوبی که دادند :
            .... ولی اینجور مواقع (فقط این جور مواقع) میتونین از طریق PM به بقیه دوستان مشکل رو رفع کنین یا سعی به رفعش کنین.
            به نظر میاد که دوستمون منظور ایشون رو هم درست متوجه نشدند و بنده رو مورد لطف خودشون قرار دادن :surprised: جناب آقا زاده، اعضای محترم دوستان و مدیران عزیز، این چیزاست که باعث میشه سایرین دلسرد بشن و به پست ها جواب ندهند.

آخه عزیز دل برادر! شاید شما منظورت رو درست منتقل نکردی، شاید طرف منظورت رو درست متوجه نشده، شاید اطلاعات طرف کمه و میخواد لطفی هم بکنه و هر طوری که شده حتی یه کمک کوچک کرده باشه، شاید شما متوجه مطلب نمیشی .....

از همه عذر میخوام، ببخشید، خیلی دلم پره، ادامه نمیدم، قضاوت با خودتون..... :sad:
            مادامی که از شخصی یاد میشود، او و افکارش زنده اند ....

Sh_Nourbakhsh@Yahoo.com

http://s2.picofile.com/file/7170362468/_Wall_e_.jp

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X