اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کریستال در atmega16

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کریستال در atmega16

سلام.آقا میشه بگین اگه هر چی کریستال خارجی در میکرو بالاتر باشه چی بهتر میشه؟

پاسخ : کریستال در atmega16

سلام
    سرعت انجام عملیات محاسباتی!
    هونطوری که شما هرچی بیشتر رو پدال گاز فشار بدی ماشینتون سریعتر حرکت میکنه و سریع تر به مقصدتون میرسی!(کمربندت رو یادت نره ببندی! )
    نيست بر لوح دلم جز الف قامت دوست *** چه کنم حرف دگر ياد نداد استادم

دیدگاه

سلام
      عزیز سرعت زیاد میشه و باید شما هم میکرو رو پروگرم کردنی باید ثباتارم پروگرم کنی
      " آدمك آخر دنياست بخند " "آدمك مرگ همين جاست بخند "
      "دست خطي که تو را عاشق كرد" "شوخي كاغذي ماست بخند "
      " آدمك خر نشوي گريه كني " " كل دنيا سراب است بخند "
      " آن خدايي كه بزرگش خواندي " " به خدا مثل تو تنهاست بخند "

دیدگاه

با سلام یه مثال بگم :

شما فرض کن داری با کامپیوتر بازی میکنی ! از اونجایی که بازیها هم یه نوع برنامه نویسی حرفه ای هست پس برای اجرا محاسبات زیادی میخواد
        که شاید بیش از 200 دستور باید تو یک ثانیه (1سیکل) محاسبه بشه پس با این حساب cpu شما باید قادر باشه این همه محاسبات رو تو یک ثانیه انجام بده

مثلا cpu که 500 مگاهرتز باشه شاید قادر نباشه بتونه این همه محاسبات رو انجام بده پس انجام میده ولی آهسته
        ولی اگه cpu که 2400 مگاهرتز باشه به راحتی میتونه این همه محاسبات رو شاید در حد میلی ثانیه انجام بده

میکرو هم همینه فرض کن برنامه ای نوشتی که باید 100 دستور رو تو 1 ثانیه انجام بده .لی این میکر با فرکانس نوسان ساز فعلی نمیتونه این همه محاسبات رو در عرض 1 ثانیه انجام بده پس میان از کریستال بالاتر استفاده میکنن تا بتونه این محاسبات رو تو همون 1 ثانیه انجام بده
        که به این عملیات میگن پردازش :rolleyes:

اگه متوجه نشدید هیچ اشکالی نداره چون خودمم نفهمیدم چی گفتم

AV Maziton 100
        Render By Artlantis Studio
        [img width=346 height=100]http://maziyar123.persiangig.com/View.jpg[/img]

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X