اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

زنگ اخبار 12 ولتی برای ماشین

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

زنگ اخبار 12 ولتی برای ماشین

سلام
    من یه زنگ اخبار (زنگ مدرسه) واسه ماشین ساختم ولی 10 دقیقه بیشر کار نکرد اونم به خاطر بالا بودن آمپر باطری ماشین بود که باعث شد پلاتین بعد از چند مرتبه کار کردن از کار بیوفته
    دوستان اگه بتونید راهنمایی کنید ممنون میشم
    ايران کشوري ست که مردم اش بجاي حل مشکلاتشان سعي مي کنند به بهترين شکل خود را با آن تطبيق دهند ...!

پاسخ : زنگ اخبار 12 ولتی برای ماشین

نوشته اصلی توسط saman 59
    سلام
    من یه زنگ اخبار (زنگ مدرسه) واسه ماشین ساختم ولی 10 دقیقه بیشر کار نکرد اونم به خاطر بالا بودن آمپر باطری ماشین بود که باعث شد پلاتین بعد از چند مرتبه کار کردن از کار بیوفته
    دوستان اگه بتونید راهنمایی کنید ممنون میشم
    جنس پلاتین رو خوب بگیرین کاری کنین که خوب بهم چفت شه و سطح تماسش زیاد باشه یه خازن حدود 100 نانو هم باهاش موازی کنین

دیدگاه

حتما باید اینکارو انجام بدم
      ولی آخه برقی که از پلاتین گرفتم فقط یه رله 12 ولتی رو تغذیه می کنه یعنی برق آهنربا که جریان کشی داره از رله گرفته شده راه بهتری واسه کم کردن شدت جریان واسه پلاتین نیست که بخواد 2/4یا6 A
      برق بده
      ايران کشوري ست که مردم اش بجاي حل مشکلاتشان سعي مي کنند به بهترين شکل خود را با آن تطبيق دهند ...!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط saman 59
        حتما باید اینکارو انجام بدم
        ولی آخه برقی که از پلاتین گرفتم فقط یه رله 12 ولتی رو تغذیه می کنه یعنی برق آهنربا که جریان کشی داره از رله گرفته شده راه بهتری واسه کم کردن شدت جریان واسه پلاتین نیست که بخواد 2/4یا6 A
        برق بده
        منظورتون از رله رو متوجه نمیشم
        تصور من از زنگ اخبار اینه

به عبارت دیگه شما یه آهنربای الکتریکی دارین
        یه پلاتین یا کنتاکت ( تو شکل میشه مجموعه بازوی تماس و فلز تماس )
        یه جوشن یه چکشک و یه کاسه زنگ
        اگه تعداد دور سیم پیچتون خیلی کم باشه جریان بالا میره و پلاتین زود خورده میشه پس بهتره تا جایی که میتونین تعداد دور رو بالا بگیرین از طرف دیگه اگه تعداد دور سیم پیچ زیاد باشه خاصیت سلفی اون باعث ایجاد ولتاژ بالا هنگام قطع شدن پلاتین میشه که اونو میشه با موازی کردن یه خازن با پلاتین تعدیل کرد

دیدگاه

مرسی از توجه شما
          ولی من بخاطر مصرف زیاد الکترو مغناطیس(جریان کشی )نتونستم اونو مستقیم به کنتاکتور (پلاتین) وصل کنم واسه همین اون کنتاکتور برق رله رو قطع و وصل میکنه تازه با این
          که فقط برق یه رله رو تامین میکنه بعد از چند بار کار کردن پلاتین مرخص میشه ، اگه برق الکترو مغناطیس رو مستقیم بهش بدم که یه بار بیشتر کار نمیکنه .
          ایندفعه میخوام با پلاتین دلکو بسازمش ببینم چه طوری جواب میده.
          اون خازنی که گفتین کجای مدار قرار بدم ؟
          رفتم قیمت کردم 12 ولت رو میگن 85 تومان ولی 220 ولت 6.5 تومان دلیلش چی می تونه باشه؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X