اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک برای تحلیل مدار در pspice

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک برای تحلیل مدار در pspice

سلام خدمت دوستان عزیز

من یه مدار ساده دارم که میخام با spice تحلیل کنم و مقادیر مقاومت ورودی و خروجی و بتا و بهره را بدست بیارم. از دوستانی که با این نرم افزار آشنایی دارند لطفا کمک کنند و طریقه بدست اوردن و نیز نحوه تحلیل مدار را بگن.

یه سوال دیگه وقتی که از منبع ac استفاده میکنیم چه قسمتهایی از منبع را باید تغییر بدیم و ایا باید ولتاژ خاصی اعمال بشه یا نه.

با تشکر

لینک دانلود فایل pspice :
    کد:
    http://www.mediafire.com/?q1tqtaxiof9eag1
    شماتیک مدار:
    با هزار تومان چیکار میشه کرد؟
    میشه به یک کودک مبتلا به سرطان کمک کردو...

http://www.mahak-charity.org/main/iwanttohelpmahakrightnow

پاسخ : کمک برای تحلیل مدار در pspice

سلام

از دوستان کسی نیست که منو راهنمایی کنه.

برای تحلیل چنین مدارهایی که تو الکترونیک 1 و 2 استفاده میشه باید از کدوم تحلیل استفاده بشه یعنی چطوری تحلیل ac انجام بدیم و بهره را بدست بیاریم و نیز برای یافتن پاسخ فرکانسی و فرکانس قطع مدار از کدام نوع تحلیل باید استفاده بشه.

با تشکر

دیدگاه

سلام.
      برای تحلیل AC باید از ترانزینت استفاده کنید و برای بدست آوردن بتا و بهره ها که از طریق اونها می تونی مقاومت های ورودی و خروجی رو هم حساب کنید با دو تا پروب ولتاژهای ورودی و خروجی رو اندازه گیری کنید.
      چرا ناراحتی پاتریک!
      + امروز ی بچه دیدم سرچهارراه گل میفروخت
      - از دیدنش ناراحت شدی؟
      + نه
      پس چی ناراحتت کرده
      + اینکه دیدن اینجور بچه ها انقدر واسم عادی شده که دیگه ناراحتم نمیکنه
      ------------------------------------------------------------------------------------------------------
      تاحالا فکر کردی بیسواد کیه؟- بی سواد یعنی کسی که نمیتونه ذهنیاتش رو عملی کنه!
      ------------------------------------------------------------------------------------------------------
      محصولات

دیدگاه

سلام

من طبق فرمایش شما دوتا پروپ ولتاژ در مسیر وردی و خروجی قرار دادم و از تحلیل ترانزینت استفاده کردم ولی چیزی که نشون داد دو تا خط ولتاژ dc بود که در شکل مشخص هستش و بصورت سینوسی نشون نداد لطفا راهنمایی بفرمایید که چه تنظیماتی را باید انجام بدم تا بتونم بهره و مقاومت ها و ... را نشون بده.

یه سوال دیگه برای پیدا کردن فرکانس قطع و نیز تحلیل فرکانسی چیکار باید انجام بدم.

با تشکر

دیدگاه

از vsin به عنوان منبع ورودی استفاده کن.پارامترهای قابل تنظیمش VAMPL:دامنه، VOFF:ولتاژ آفست، و فرکانس هست
          دامنه رو مثلا روی 100mv بذار و روی ی فرکانس میانی مثلا 250kh تنطیم کن
          دامنه رو تا جایی افزایش بده که خروجی بیشترین مقدار بدون بریدگی رو بهت بده. بهره رو از نسبت p-p ولتاژ خروجی به ورودی بدست بیار

برای تحلیل فرکانسی باید از منبع vac و تحلیل AC Sweep استفاده کنی
          اگه در مدار عناصر نیمه هادی مثل ترانزیستور و دیود هست تیک اون پایین رو بزن

پس از اجرای سیمولیت مراحل زیر رو دنبال کن:

در PSpice از منوی trace،
          add trace
          در پنجرا باز شده این تنظیمات رو انجام بده:

از پنجره سمت چپ اسم متغیر خروجی که اینجا ولتاژخروجی هست رو انتخاب کن.(داخل پرانتز اون پایین میذاره وقتی انتخاب کنی)
          (قبل این تنظیمات اسم متغییر خروجی رو با گذاشتن یک پراب و انجام تحلیل معمولی در پنجره PSpice میتونی ببینی )

ok بزنی نمودار های دیاگرام بود دامنه و فاز رو داری :job:

برای بدست آوردن فرکانس قطع با فعال کردن کرسر ها در پی اسپایس میتونی از منحنی دامنه فرکانس جایی که دامنه 3db کم شده رو ببینی

دیدگاه

سلام دوستان
            من هم نیاز به دونستن طریقه یافتن فرکانس قطع با اسپایس دارم ولی متاسفانه عکس های بالا حذف شدن
            ممنون میشم دوستان کمک کنن
            خیلی خاکی شدم تا این تاپیک زیر خاکی رو اوردم بالا
            ................Fx7SAM................

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X