اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

جایگزینی برای بردبورد

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

جایگزینی برای بردبورد

آقایون به کلم زده یه چیزی درست کنم جای برد بورد رو بگیره و بجای سیم بندی با کشیدن خط اتصال بین قطعاتو برقرار کنه نظرتون چیه؟
    البت برای کم شدن تایم بستن مدار این کارو میکنم که دیگه تو آزمایشگاه ها با کمبود وقت مواجه نشیم به نظر شما اگه این اتفاق بیفته چه طوره خوبه؟
    خداوند بی نهایت است اما به قدر نیاز تو فرود می آید ، به قدر آرزوی تو گسترده می شود و به قدر ایمان تو کارگشاست.
    [hr]

پاسخ : جایگزینی برای بردبورد

سلام
    فکر جالبیه.
    اما برد برد کجا و این چیزی که شما میگید کجا!!!!
    در هر حال میتونید از یه نوع ماژیک (ماژیک نقره و یا گرافیت. نوع مسی هم هست که گمون نکنم تو ایران یافت بشه :biggrin استفاده کنید. برای کارهای تعمیراتی چیز بدرد بخوریه ولی من همون لحیم رو ترجیح میدم.
    نيست بر لوح دلم جز الف قامت دوست *** چه کنم حرف دگر ياد نداد استادم

دیدگاه

درسته باید از ماژیک مخصوص استفاده کرد ولی اینا گرونن من یه راهی برای ساخت ماژیک رسانای بسیار ارزون قیمت پیدا کردم ولی مشکل من در اینجایه که چطوری خطوط از روی هم عبور کنن و قطعات چه طوری روی برد سوار شن و آیا در صورت ساخت این طرح ، طرح موفقی میشه
      ضمنن آقایون جان هر کی دوست دارین از بحث و جدل پرهیز کنین تا این تاپیکو قفلش نکردن
      خداوند بی نهایت است اما به قدر نیاز تو فرود می آید ، به قدر آرزوی تو گسترده می شود و به قدر ایمان تو کارگشاست.
      [hr]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hs67
        هه هه هه ببخشید من یکم بی ظرفیتم ، تصورش برام جالبه : یه خانم بشینه لحیم کاری کنه
        oo:
        بهتون حق میدم!
        مقصر خود ماها هستیم!!! :biggrin:

نوشته اصلی توسط mojtaba_led
        ببخشید ولی همچین میگید عجیبه ، اگه میدید از یه چهار پایه 7.5 متری بالا بره و توی اون ارتفاع بخواد کابل کشی کنه چی میگید ، منی که کارم این بود هر دفعه که میرفتم بالا هزار بار به خودم ... میدادم (چیزی رو که میگم باید تجربه کنید از داربست خیلی بدتره)
        1 بار پیش اومد و از این جور کارها هم کردیم! منتها من رفتم لامپ مهتابی و ترانسش رو عوض کنم!
        بازم پیش بیاد میرم!

نوشته اصلی توسط 4850
        درسته باید از ماژیک مخصوص استفاده کرد ولی اینا گرونن من یه راهی برای ساخت ماژیک رسانای بسیار ارزون قیمت پیدا کردم ولی مشکل من در اینجایه که چطوری خطوط از روی هم عبور کنن و قطعات چه طوری روی برد سوار شن و آیا در صورت ساخت این طرح ، طرح موفقی میشه
        ضمنن آقایون جان هر کی دوست دارین از بحث و جدل پرهیز کنین تا این تاپیکو قفلش نکردن
        میتونید خودتون یه سیم مسی رو بگیرید و انقدر سمباده بزنید تا تبدیل به آرد بشه. بعد با یه چسب مخلوطش کنید و ازش استفاده کنید. (یه ایده هست!)
        برای عبور دادن دو سیم از روی هم ، میتونید سیم اول رو بکشید و سپس یه لایه چسب نواری روش بزنید و اونوقت شیم دوم رو روی چسب نواری رد کنید!!! مثل همین بردهای پلاستیکی(طلق شفاف) که توی ماشینحساب ها و یا کیبورد هست!

ضمنن آقایون جان هر کی دوست دارین از بحث و جدل پرهیز کنین تا این تاپیکو قفلش
        نکردن
        شنیدید که چی فرمودند!!! وگرنه باز میان و بیخبر قفل و زنجیر رو بکار میبرن.
        کاش این تاپیک رو توی مباحث علمی مطرحش میکردید. یا اینکه به یکی از مسئولین خبر بدید تا منتقلش کنه

با سپاس
        نيست بر لوح دلم جز الف قامت دوست *** چه کنم حرف دگر ياد نداد استادم

دیدگاه

ممنون از شما خانوم پارسا :applause:
          [hr]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط 4850
            آقایون به کلم زده یه چیزی درست کنم جای برد بورد رو بگیره و بجای سیم بندی با کشیدن خط اتصال بین قطعاتو برقرار کنه نظرتون چیه؟
            البت برای کم شدن تایم بستن مدار این کارو میکنم که دیگه تو آزمایشگاه ها با کمبود وقت مواجه نشیم به نظر شما اگه این اتفاق بیفته چه طوره خوبه؟
            این دوستمون میخان یک چیزی اختراع کنند ولی من نمیدونم چرا دوستان حرف از مازیک میزنند :eek:
            امروزه نور کاربرد زیادی پیدا کرده شما میتونی سوالتو با کسانی که توی این زمینه ها کار میکنند مطرح کنی
            فک کنم احتیاج به یک صفحه نمایش هم پیدا میکنی
            تازه فکر کنم برای ساختن این نوع برد برد نیاز به برنامه نویسی هم پیدا کنی
            فکر کن شما فقط قطعاتو یک جا جا میزنی و فقط با یک قلم دستور میدی مثل اینکه روی یک صفحه تاچ اسکرین به شما بگند یک خط بکش یا یک خط روی کاغذ بکش
            در کل فکر نوییه
            براتون ارزوی موفقیت میکنم
            مولا علی (ع) میفرمایند : آسوده باش , آستین هارا بالا بزن , بر خدا توکل کن , آنگاه خدا را خواهی دید که زودتر از تو دست به کار شده است .

دیدگاه

این چه کاریه؟ این همه دنگ و فنگ برای اینکه سیم استفاده نشه؟ خوب بیایین استفاده از سیم ها رو حداقل کنین. یک سری ماجول پایه آماده کنین تا بستن مدارات روی همین بردبورد ها ساده تر بشه. مثلا خود من یک فرم پایه درآوردم و سه تا برد با یک pinout مشترک زدم برای RS232 و RS485 و RS422. فقط کافیه ماجول رو روی برد بورد بذارم و نهایتا 5 تا سیم. اتصال برقراره. برای کار میکرو کنترلری؛ یک مدار اسیلاتور. یک مدار ریست. یک مدار 8 تایی ورودی یا خروجی بافر شده. یا 8 تا LED با مقاومت مربوطه در حالت sink یا source. یه ده تایی برد کوچیک میشه. اما سرعت کار رو خیلی بالاتر میبره. درست عین component based design در کارهای نرم افزاری.

دیدگاه

اگه اتصالات زیاد نباشه از گیره سوسماری استفاده کن
                رازي در کار نبود

دیدگاه

ممنون از همه آقایون و خانوم هایی که منو راهنمایی کردن ولی من می خوام از هیچ المان الکتریکی استفاده نکنم تا قیمت به طور خیلی عالی پایین باشه چون خریدار های اکثریت این محصول دانشجو ها هستند ودر صورت بالا بودن قیمت استقبال از این محصولو پایین میبره و مشکل من در اینجاست که چه طوری سیم ها از روی هم عبور کنن یه راه حل من اینه که با جوهر ماژیک یه سری مواد شیمیایی قاطی کنم که وقتی کشیده میشه بیاد روی سطح مایع ماژیک (مثل یک سری از انواع رنگها) خشک بشه و یه لایه عایق بسازه
                  [hr]

دیدگاه

سلام
                    اگه درست بشه خیلی جالب میشه :applause:
                    نوشته اصلی توسط 4850
                    یه راه حل من اینه که با جوهر ماژیک یه سری مواد شیمیایی قاطی کنم که وقتی کشیده میشه بیاد روی سطح مایع ماژیک (مثل یک سری از انواع رنگها) خشک بشه و یه لایه عایق بسازه
                    ولی خشک شدن اون مایع زمان میبره......باید به فکر راه سریع تری باشید

یه سوال دیگه
                    کسی از قیمت ماژیک گرافیت خبر داره؟؟ دونه ای چنده ؟؟
                    من نبودم آنکه از من در خیالت ساختی ...
                    پس تو هم چون دیگران چندان مرا نشناختی

دیدگاه

خیلی بحث جالبیه. لطفا اگر اطلاعاتی دارید به اشتراک بگزارید. برای سیم هایی که روی هم میافتند ماژیک عایق کننده هست که ایپوکسی استفاده میکنه میشه ترکیبش رو ساخت ولی ماده سرطان زایی هستش. اون جوهر کانداکتیوی که ساختید مقاومتش در حد ماژیک های تجاری هست؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط simia3
                        ماژیک عایق کننده هست که ایپوکسی استفاده میکنه میشه ترکیبش رو ساخت ولی ماده سرطان زایی هستش. اون جوهر کانداکتیوی که ساختید مقاومتش در حد ماژیک های تجاری هست؟
                        من میگم همون برد بورد بهتره

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X