اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

جایگزین مناسب برای 7805

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

جایگزین مناسب برای 7805

سلام بر همه .
    چند روز پیش یه جایگزین خوب برای 7805 پیدا کردم که می تونه 5 ولت رگوله شده با جریان 3 آمپر رو در خروجی داشته باشه.
    اسم قطعه LM2576 هستش. پس دیگه نگران کمبود جریان 7805 در مدارات رباتیک خود نباشید.
    با تشکر. :nice: :nice:
    چرا ناراحتی پاتریک!
    + امروز ی بچه دیدم سرچهارراه گل میفروخت
    - از دیدنش ناراحت شدی؟
    + نه
    پس چی ناراحتت کرده
    + اینکه دیدن اینجور بچه ها انقدر واسم عادی شده که دیگه ناراحتم نمیکنه
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------
    تاحالا فکر کردی بیسواد کیه؟- بی سواد یعنی کسی که نمیتونه ذهنیاتش رو عملی کنه!
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------
    محصولات

پاسخ : جایگزین مناسب برای 7805

لطفا محل خرید قطعه و قیمت اونو هم اعلام کنید

دیدگاه

قیمت این ها چند هست اینا هم داغ می کنن :nerd:

دیدگاه

سلام.
        اینجا قیمت هاش هست:
        http://www.javanelec.com/Search.aspx

دیدگاه

نوشته اصلی توسط soran111
          سلام بر همه .
          چند روز پیش یه جایگزین خوب برای 7805 پیدا کردم که می تونه 5 ولت رگوله شده با جریان 3 آمپر رو در خروجی داشته باشه.
          اسم قطعه LM2576 هستش. پس دیگه نگران کمبود جریان 7805 در مدارات رباتیک خود نباشید.
          با تشکر. :nice: :nice:
          چیز همچین عجیبی هم نیست و مدت هاست که تو بازاره

فقط موقع استفاده یادتون باشه که از خازن مناسب استفاده کنید تا نویز مدارتون رو با اشکال مواجه نکنه

دیدگاه

این آی سی یک مورد مهم داره. یکی دوبار که ازش استفاده کردم دیدم به محض سوختن ورودی رو در خروجی تحویل میده. ولی بخاطر اتلاف پایین توان و رنج وسیع ولتاژ ورودیش چیز خوبیه. بنا براین بهتره که اگر ازش استفاده میکنین یک مدار محافظ ولتاژ رو هم پشتش قرار بدین. مخصوصا فکر میکنم در کاربرد های صنعتی که عموما از 24 ولت استفاده میکنن این آی سی بهتر از چیزای دیگه باشه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط رضا آقازاده
              این آی سی یک مورد مهم داره. یکی دوبار که ازش استفاده کردم دیدم به محض سوختن ورودی رو در خروجی تحویل میده. ولی بخاطر اتلاف پایین توان و رنج وسیع ولتاژ ورودیش چیز خوبیه. بنا براین بهتره که اگر ازش استفاده میکنین یک مدار محافظ ولتاژ رو هم پشتش قرار بدین. مخصوصا فکر میکنم در کاربرد های صنعتی که عموما از 24 ولت استفاده میکنن این آی سی بهتر از چیزای دیگه باشه.
              تا اونجا که من میدونم و برام هم پیش اومده 7805 هم همینطوره و در اکثر مواقع در موقع سوختن ورودی به خروجی وصل میشه که واقعا خطریه. مثلا محافظ گرمایی هم داره و در مواقع داغ کردن بیش از حد باید خاموش کنه!!!!!! اما بعد از 5 سال کار کردن هنوز ندیدم این کارو بکنه!!!. حتی یه بار عمدا گذاشتم داغ کنه(با بار 700 میلی ) تنها کاری که انجام شد سوختن بود!!! نه قطع شدن!
              نيست بر لوح دلم جز الف قامت دوست *** چه کنم حرف دگر ياد نداد استادم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حمیدرضا رضائی
                چیز همچین عجیبی هم نیست و مدت هاست که تو بازاره
                واسه شما با سواتا آره! اما ما بی سواتا همین 7805 رو هم بزور یادمون مونده :biggrin:

دیدگاه

سلام .
                  قیمت قطعه نزدیک 700 تومانه که در مقایسه با کارکردش قیمته مناسبیه.
                  در عکس زیر می تونید نحوه اتصالش رو ملاحظه فرمایید :
                  http://rose111.persiangig.com/image/lm2576.jpg
                  امیدوارم به دردتون بخوره.
                  با تشکر. :
                  چرا ناراحتی پاتریک!
                  - از دیدنش ناراحت شدی؟
                  + نه
                  پس چی ناراحتت کرده
                  محصولات

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حمیدرضا رضائی
                    فقط موقع استفاده یادتون باشه که از خازن مناسب استفاده کنید تا نویز مدارتون رو با اشکال مواجه نکنه
                    همون که تو دیتاشیتش گفته کافیه دیگه؟

دیدگاه

سلام.
                      بله همون قطعات کافیه. عکس مدار داخل دیتاشیت رو هم در ارسال قبل می تونید ببینید.
                      چرا ناراحتی پاتریک!
                      - از دیدنش ناراحت شدی؟
                      + نه
                      پس چی ناراحتت کرده
                      محصولات

دیدگاه

فقط یادتون باشه برای جریان 2 الی 3 آمپری اولا از سلف توروئیدی استفاده کنین ثانیا بجای دیود شاتکی 1N5819 از BYW19 استفاده کنین. وگرنه یا خروجی خوبی نمیده یا سلف تون میترکه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط رضا آقازاده
                          فقط یادتون باشه برای جریان 2 الی 3 آمپری اولا از سلف توروئیدی استفاده کنین ثانیا بجای دیود شاتکی 1N5819 از BYW19 استفاده کنین. وگرنه یا خروجی خوبی نمیده یا سلف تون میترکه.
                          سلف تزوئیدی دیگه از کدوم مدله؟
                          سلف 330 میکرو هانری 1آمپر برای خروجی LM2575 باید از کجا بخرم؟

دیدگاه

سلف های توروئیدی سلف هایی هستن که روی یک هسته حلقوی فریت پیچیده شدن. خیلی جاها بهش میگن (البته به اشتباه) تیروئیدی!!
                            فکر میکنم با ظرفیتی بین 100 تا 300 میکرو هانری هم جواب میده. البته من روی 2575 استفاده کردم. برای 2576 نمیدونم 100 میکرو هانری جواب میده یا نه.

دیدگاه

سلام .

اگه خروجی 12 ولت بخواهم باید چکار کنم؟ تو دیتا شیت نوشته مقاومت r2 رو باید تغییر بدم و مقدار 8.8 کیلو بذارم . درسته؟

حالا مقاومت 8.8 کیلو وجود داره یعنی استاندارد هستش؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X