اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

موارد استفاده کیت های AVR در صنعت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

موارد استفاده کیت های AVR در صنعت

با سلام

می خواستم بدونم از کیت های AVR در چه دستگاههایی استفاده میشه؟
    رفیق من باباش یه کارخونه جاروبرقی سازی داره که توی این جاروبرقی ها از میکرو کنترلر استفاده میشه! باباش قبلا این کیت ها رو از بیرون به قیمت 35 هزار تومن می خرید ولی از وقتی رفیقم کار با این کیت ها رو شروع کرده این کیت هارو رفیقم درست می کنه و به قیمت 15 هزار تومن به باباش میده. ولی این کیت واسش 15 هزار تومن در میاد. یعنی 15 هزار تومن سود.

این مقدمه رو گفتم تا بپرسم از این کیت ها در چه زمینه هایی کسی که یه دستگاهی رو میسازه، خودش کیت رو درست نمیکنه و از بیرون می خره؟
    می خواستم با چندتا شرکت یا کارخونه صحبت کنم تا با ارائه قیمت پائین تر کیت ها رو به اونا بفروشیم.

پاسخ : موارد استفاده کیت های AVR در صنعت

منظورتون از کیت چیه؟

دیدگاه

ترکیبی از خازن و ترانزیستورو مقاومت و رله و AVR و ....! هر چی که لازمه راه اندازی یه میکرو کنترلر AVR برای یه طراحی خاصه!

دیدگاه

پس بهتره از واژه "مدار" یا "برد الکترونیکی" استفاده کنید.
        کیت در ایران معنی خاص دیگهآ‌ای داره

سوالتون هم واقعا گنگه.چند بار خوندم ولی اصلا متوجه نشدم که چی پرسیدید!

اگه منظورتون اینه که چه طور میآ‌تونید از این جور چیزها درست کنید و بفروشید، باید بگم که باید به بحث آ‌های آنالوگ و دیجیتال و میکروکنترلر آشنا باشید.

اگه منظورتون اینه که چرا این مدارات رو خود کارخونهآ‌ها تولید نمیآ‌کنن باید بگم که الزامی نیست که همهآ‌آ‌ی قسمتآ‌های یک دستگاه داخل یک کارخونه ساخته بشه.

دیدگاه

تا حدودی با این مدارات آشنام.
          در اصل سوالم اینه که توی چه دستگاه هایی از این برد ها استفاده میشه که کارخونه ی سازنده ی اون دستگاه اون برد الکتریکی رو از بیرون تهیه می کنه و خودش اون رو نمی سازه. مثل همین جاروبرقی که برد الکترونیکی اون رو رفیقم می سازه.
          مثلا می خوام بدونم نوی کارخونه های لباسشویی سازی هم از این برد ها استفاده میشه؟
          من می خوام با همچین سازنده هایی وارد مذاکره بشم و با ارائه قیمت پائین اون برد ها رو بسازم و به اونا بفروشم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط antegral
            تا حدودی با این مدارات آشنام.
            در اصل سوالم اینه که توی چه دستگاه هایی از این برد ها استفاده میشه که کارخونه ی سازنده ی اون دستگاه اون برد الکتریکی رو از بیرون تهیه می کنه و خودش اون رو نمی سازه. مثل همین جاروبرقی که برد الکترونیکی اون رو رفیقم می سازه.
            مثلا می خوام بدونم نوی کارخونه های لباسشویی سازی هم از این برد ها استفاده میشه؟
            من می خوام با همچین سازنده هایی وارد مذاکره بشم و با ارائه قیمت پائین اون برد ها رو بسازم و به اونا بفروشم.
            سلام
            نمیخوام توهین کنم و یا اینکه ناراحت بشید
            اما این کار به دانش بالایی در زمینه تئوری و عملی نیاز داره. در اکثر صنایع این کار انجام میشه و خیلی جاها هم هستن که دارن رو میارن به AVR. شما در یه طراحی تمیز که به قولی مو لا درزش نره خیلی موارد رو باید در نظر داشته باشید.
            بسیاری از مواقع پیش میاد که مجبور میشید 10 تا رو عمدا بسوزونید تا ایراداتشون رو بفهمید! مثلا همین محافظ های یخچال که ساده به نظر میان. در صورتی که الکی طراحی بشن میشه همین چیزایی که الان تو بازار پره و زیر 10 تومن میتونید پیدا کنید و پس از 1 ماه اسپایک میزنن!!!! یادمه یکیشون رو که مثلا برای کامپیوتر هم بود باز کردیم توش 555 بود!!!!!!!!!!!! به عبارتی فقط تایمر بود نه محافظ! اونوقت 7 تومن هم میدادنش! حتی اونم سر سری درست کرده بودن و مستقیم از 555 به رله وصل بود و دیود هرز گرد هم نداشت! بعد از یک هفته سوخته بود و مثلا آورده بودن برای ما تعمیر!!!!!!. کلی بهش خندیدیم!
            برای ورود به اینکار برید به یه جا و باهاشون صحبت کنید و بگید که مثلا فلان طرح رو دارید و برای تست 5 تا مجانی بهشون بدید. البته طرحتون هم باید در کمال دقت و درستی کار کنه ها! پس از 1 ماه کار مداوم و 24 ساعته اونوقت تازه میشه کمی! روش حساب کرد و باهاشون قرارداد بست.
            مطمئن باشید پس از اینکه کمی حرفه ای تر شدید خودشون میان دنبالتون و نمیخواد برید بگردید دنبال مشتری! :biggrin:
            نيست بر لوح دلم جز الف قامت دوست *** چه کنم حرف دگر ياد نداد استادم

دیدگاه

واقعیش ما قراره گروهی کار کنیم و تو گروهمون چندتا طراحه نسبتا خوب داریم. الان من در اصل می خوام کار بازاریابی تو این گروه رو انجام بدم و با کمک دوستام کم کم وارد قسمت طراحی بشم. دقیقا هم می خوام همین کاری که شما می گید رو انجام بدم. یعنی یه چندتا نمونه بسازیم و برای تست به اونا بدیم که اگه راضی باشن قرارداد ببندم. فقط مشکل اینجاست که من نمی دونم باید برم با کی صحبت کنم. با چه شرکتایی؟ کجاها این برد ها به کارشون میاد ؟

دیدگاه

الان در اکثر محصولات از این نوع بردها استفاده میشه.
                در واقع این بردها بیشتر نقش اندازهآ‌گیر-کنترلی یا اندازهآ‌گیر-نمایشگر دارن.
                مثلا ترموستات در انواع وسیلهآ‌های گرمایشی یا یخچال.
                یا نشان دهندهآ‌ی دما و رطوبت، انواع تایمر(توی ماشین لباسشویی) و ...

دیدگاه

پس بیشتر باید دنبال کارخونه های کوچیک یا کارگاه ها بگردم! درسته؟

با فرض اینکه تو طراحی برد های مختلف مشکلی نداریم برای شروع به کجاها مراجعه کنم؟

دیدگاه

شما در اولین قدم برای اینکار باید ببینید بازار کدام حرفه در صنعت به نفع شماست(به عبارتی میتونید مکملش باشید و براش برد بزنید)
                    باید شهر و یا منطقه خودتون رو از نظر سطح صنعتی و نوع مشاغل و نوع کارهایی که انجام میشه بررسی کنید تا بدونید باید به طرف کدوم یکی برید. اینطور نیست که ما بگیم مثلا برو به فلان جا و حتما هم قبول میکنن. هر منطقه ای شرایط خودش رو داره. مثلا شهری که ما هستیم از نظر صنعتی زیاد پیشرفته نیست و به زحمت میشه داخلش یه تولیدی برقی پیدا کرد. یادمه یکی از فامیلا یه جایی رو پیدا کرده بود که آنتن میساخت بعد بهش گفته بود که بیا تا برات سیستم بوستر و آنتن گردان و ... هم بزنیم و روش نصب کن! یارو هم فکر کرده بود اون میخواسته کارو ازش بقاپه!!!!
                    ببینید ایده ای که قراره بسازید بدرد کدوم قشر از مشاغل میخوره اونوقت خودتون راهشو پیدا میکنید که چطور برید سراغشون!
                    نيست بر لوح دلم جز الف قامت دوست *** چه کنم حرف دگر ياد نداد استادم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط س.پارســا
                      شما در اولین قدم برای اینکار باید ببینید بازار کدام حرفه در صنعت به نفع شماست(به عبارتی میتونید مکملش باشید و براش برد بزنید)
                      باید شهر و یا منطقه خودتون رو از نظر سطح صنعتی و نوع مشاغل و نوع کارهایی که انجام میشه بررسی کنید تا بدونید باید به طرف کدوم یکی برید. اینطور نیست که ما بگیم مثلا برو به فلان جا و حتما هم قبول میکنن. هر منطقه ای شرایط خودش رو داره. مثلا شهری که ما هستیم از نظر صنعتی زیاد پیشرفته نیست و به زحمت میشه داخلش یه تولیدی برقی پیدا کرد. یادمه یکی از فامیلا یه جایی رو پیدا کرده بود که آنتن میساخت بعد بهش گفته بود که بیا تا برات سیستم بوستر و آنتن گردان و ... هم بزنیم و روش نصب کن! یارو هم فکر کرده بود اون میخواسته کارو ازش بقاپه!!!!
                      ببینید ایده ای که قراره بسازید بدرد کدوم قشر از مشاغل میخوره اونوقت خودتون راهشو پیدا میکنید که چطور برید سراغشون!
                      من الان دانشجو تبریزم و ساکن تهران. رفیقم ساکن اردبیله. اون می گفت تو اردبیل کسی نیست که از این برد ها بسازه و هرکس می خواست باید از شهر های دیگه مثل تبریز می خرید.
                      من می تونم تو این 3 تا شهری که گفتم کار بگیرم و می دونم هر کدومشون هم شرایط خودشون رو دارن. الان مشکل من اینجاست که شما گفتید "باید شهر و یا منطقه خودتون رو از نظر سطح صنعتی و نوع مشاغل و نوع کارهایی که انجام میشه بررسی کنید تا بدونید باید به طرف کدوم یکی برید"
                      من نمیدونم دنبال کدوم صنعت ها می تونم برم ، کجاها سر بزنم. می خوام واسه شروع چندتا جارو سر بزنم تا ببینم کدوم می گیره. مشکل من بیشتر تو همین اولین قدمیه که شما گفتید

سوال من بیشتر تجربی سر همین همه رو گیج کردم. نمیدونم منظورمو چطوی بگم!

دیدگاه

اگه کسی بتونه کمکم کنه خیلی ممنوم میشم!
                        واقعا به کمکتون نیاز دازم!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X