ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7
    2011/10/11
    2
    0

يک تقويت کننده شبيه سازي شده با ads

سلام

خواهش مي کنم اگه کسي ميتونه کمک کنه. من به يه مدار تقويت کننده شبيه سازي شده با ads و تحليل و همراه تحليل پايداري و با نمودارهاي تحليل شده نياز فوري دارم . اگه کسي يه همچين چيزي داره لطفا براي من پلود کنه .

ممنونم .

خواهش ميکنم لينک شبيه سازي شده رو براي دانلود قرار بديد چون شبيه سازي هاي خودم جواب درست مشابه شبيه سازي هاي موجود در نت رو نميده .
    2008/02/25
    340
    3

پاسخ : يک تقويت کننده شبيه سازي شده با ads

سلام
    مداری رو که شبیه سازی کردین قرار بدین شاید بشه کمکی کرد
    حاصل عمرم سه سخن بیش نیست
    خام بودم - پخته شدم - سوختم
    2011/10/11
    2
    0

ممنون که جواب دادين . من حتي همين هشت گيگ رو که شبيه سازي ميکنم و اجرا ميکنم خطا ميده . پروب رو نميدونم از کجا بايد پيدا کنم و همينطور ترانزيستور فرکانس بالا کجاست ؟
    2008/02/25
    340
    3

نقل قول نوشته اصلی توسط sepsah
    ممنون که جواب دادين . من حتي همين هشت گيگ رو که شبيه سازي ميکنم و اجرا ميکنم خطا ميده . پروب رو نميدونم از کجا بايد پيدا کنم و همينطور ترانزيستور فرکانس بالا کجاست ؟
    اون هشت گیگ رو که میگین کار من نبوده، چه نوع پروبی رو پیدا نمیکنین؟ تو پلت ابزار ها هستش. ترانزیستور فرکانس بالا هم در کتابخونه ADS موجوده
    2011/03/02
    شیراز
    46
    0

سلام جناب روبرتو. خوبین؟
    میگم منم احتیاج فوری به یه مدار 2 طبقه یا سه طبقه در فرکانس بالا حدود 5 گیگ دارم که شبیه سازی و تحلیلش کنم با ads . اما نتونستم مداری که با اصول فنی طراحی شده باشه در فرکانس های بالا رو پیدا کنم. لطفا اگر چنین مداری دارید و یا تحلیل هاشو دارید برای منم میذارید؟ فقط یه کم عجله دارم :mrgreen:
    اگر لطف کنید برام توضیح بدین که طراحی این مدار 2طبقه ی فرکانس بالا در ads با طراحی مثلا یه مدار 2طبقه در فرکانس پایین یا میانی که با pspice یا proteus شبیه سازی میکنیم چه فرقی داره و باید به چه نکاتی توجه کنیم ممنون میشم :smile:
    ای که دستت می رسد کاری بکن / پیش از آن کز تو نیاید هیچ کار
    2008/02/25
    340
    3

نقل قول نوشته اصلی توسط shima_mohkami
    سلام جناب روبرتو. خوبین؟
    میگم منم احتیاج فوری به یه مدار 2 طبقه یا سه طبقه در فرکانس بالا حدود 5 گیگ دارم که شبیه سازی و تحلیلش کنم با ads . اما نتونستم مداری که با اصول فنی طراحی شده باشه در فرکانس های بالا رو پیدا کنم. لطفا اگر چنین مداری دارید و یا تحلیل هاشو دارید برای منم میذارید؟ فقط یه کم عجله دارم :mrgreen:
    اگر لطف کنید برام توضیح بدین که طراحی این مدار 2طبقه ی فرکانس بالا در ads با طراحی مثلا یه مدار 2طبقه در فرکانس پایین یا میانی که با pspice یا proteus شبیه سازی میکنیم چه فرقی داره و باید به چه نکاتی توجه کنیم ممنون میشم :smile:
    سلام
    ممنون شما خوبی؟
    مدارات RF و مایکروویو و فرکانس های بالا رو عموما با P-spice و پروتئوس شبیه سازی نمیکنن چون مدل ها و روش های تحلیلی که این نرم افزار ها استفاده میکنن مناسب فرکانس های بالا نیست. در فرکانس های بالا سر و کله خازن های پارازیتی ترانزیستور ها پیدا میشه و مباحث مربوط به پاسخ فرکانسی و قطب غالب و این حرفا که در کتاب های الکترونیک میتونید دنبال کنید. در طراحی فرکانس بالا باید با مباحث مربوط به پارامتر های پراکندگی (S-parameter) ، چارت اسمیت و روش های تحلیلی مثل هارمونیک بالانس آشنا باشید که چنین مواردی در نرم افزار هایی که گفتین دیده نمیشه اما در ADS هست. البته تقریبا ADS خودش همه اینا رو میتونه واستون انجام بده تو مثال های خودش ببینین انواع تقویت کننده هستش که از اونا هم میتونین کمک بگیرین.
    یک نمونه طاحی هم که در همین بخش قرار داره
    در مقالات IEEE هم انواع مختلفی از این تقویت کننده ها وجود داره
    موفق باشی
    2013/02/03
    5
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط ROBERTO
    سلام
    ممنون شما خوبي؟
    مدارات RF و مايکروويو و فرکانس هاي بالا رو عموما با P-spice و پروتئوس شبيه سازي نميکنن چون مدل ها و روش هاي تحليلي که اين نرم افزار ها استفاده ميکنن مناسب فرکانس هاي بالا نيست. در فرکانس هاي بالا سر و کله خازن هاي پارازيتي ترانزيستور ها پيدا ميشه و مباحث مربوط به پاسخ فرکانسي و قطب غالب و اين حرفا که در کتاب هاي الکترونيک ميتونيد دنبال کنيد. در طراحي فرکانس بالا بايد با مباحث مربوط به پارامتر هاي پراکندگي (S-parameter) ، چارت اسميت و روش هاي تحليلي مثل هارمونيک بالانس آشنا باشيد که چنين مواردي در نرم افزار هايي که گفتين ديده نميشه اما در ADS هست. البته تقريبا ADS خودش همه اينا رو ميتونه واستون انجام بده تو مثال هاي خودش ببينين انواع تقويت کننده هستش که از اونا هم ميتونين کمک بگيرين.
    يک نمونه طاحي هم که در همين بخش قرار داره
    در مقالات IEEE هم انواع مختلفي از اين تقويت کننده ها وجود داره
    موفق باشي
    با سلام
    براي طراحي يک مدار ترانزيستوري که s21 در فرکانس 5تا 8 گيگاهرتز 0db
    باشه بايد چه کار کنم؟ ميشه راهنمايي کنيد من هيچي تو اين زمينه نميدونم اما خيلي بهش احتياج دارم وسط کار پروژمه تا اين ترانزيستور و مدار باياسش نباشه کار جلو نميره :cry:
نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7