اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

یک تقویت کننده شبیه سازی شده با ads

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

یک تقویت کننده شبیه سازی شده با ads

سلام

خواهش می کنم اگه کسی میتونه کمک کنه. من به یه مدار تقویت کننده شبیه سازی شده با ads و تحلیل و همراه تحلیل پایداری و با نمودارهای تحلیل شده نیاز فوری دارم . اگه کسی یه همچین چیزی داره لطفا برای من پلود کنه .

ممنونم .

خواهش میکنم لینک شبیه سازی شده رو برای دانلود قرار بدید چون شبیه سازی های خودم جواب درست مشابه شبیه سازی های موجود در نت رو نمیده .

پاسخ : یک تقویت کننده شبیه سازی شده با ads

سلام
    مداری رو که شبیه سازی کردین قرار بدین شاید بشه کمکی کرد
    حاصل عمرم سه سخن بیش نیست
    خام بودم - پخته شدم - سوختم

دیدگاه

ممنون که جواب دادین . من حتی همین هشت گیگ رو که شبیه سازی میکنم و اجرا میکنم خطا میده . پروب رو نمیدونم از کجا باید پیدا کنم و همینطور ترانزیستور فرکانس بالا کجاست ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sepsah
        ممنون که جواب دادین . من حتی همین هشت گیگ رو که شبیه سازی میکنم و اجرا میکنم خطا میده . پروب رو نمیدونم از کجا باید پیدا کنم و همینطور ترانزیستور فرکانس بالا کجاست ؟
        اون هشت گیگ رو که میگین کار من نبوده، چه نوع پروبی رو پیدا نمیکنین؟ تو پلت ابزار ها هستش. ترانزیستور فرکانس بالا هم در کتابخونه ADS موجوده

دیدگاه

سلام جناب روبرتو. خوبین؟
          میگم منم احتیاج فوری به یه مدار 2 طبقه یا سه طبقه در فرکانس بالا حدود 5 گیگ دارم که شبیه سازی و تحلیلش کنم با ads . اما نتونستم مداری که با اصول فنی طراحی شده باشه در فرکانس های بالا رو پیدا کنم. لطفا اگر چنین مداری دارید و یا تحلیل هاشو دارید برای منم میذارید؟ فقط یه کم عجله دارم :mrgreen:
          اگر لطف کنید برام توضیح بدین که طراحی این مدار 2طبقه ی فرکانس بالا در ads با طراحی مثلا یه مدار 2طبقه در فرکانس پایین یا میانی که با pspice یا proteus شبیه سازی میکنیم چه فرقی داره و باید به چه نکاتی توجه کنیم ممنون میشم :smile:
          ای که دستت می رسد کاری بکن / پیش از آن کز تو نیاید هیچ کار

دیدگاه

نوشته اصلی توسط shima_mohkami
            سلام جناب روبرتو. خوبین؟
            میگم منم احتیاج فوری به یه مدار 2 طبقه یا سه طبقه در فرکانس بالا حدود 5 گیگ دارم که شبیه سازی و تحلیلش کنم با ads . اما نتونستم مداری که با اصول فنی طراحی شده باشه در فرکانس های بالا رو پیدا کنم. لطفا اگر چنین مداری دارید و یا تحلیل هاشو دارید برای منم میذارید؟ فقط یه کم عجله دارم :mrgreen:
            اگر لطف کنید برام توضیح بدین که طراحی این مدار 2طبقه ی فرکانس بالا در ads با طراحی مثلا یه مدار 2طبقه در فرکانس پایین یا میانی که با pspice یا proteus شبیه سازی میکنیم چه فرقی داره و باید به چه نکاتی توجه کنیم ممنون میشم :smile:
            سلام
            ممنون شما خوبی؟
            مدارات RF و مایکروویو و فرکانس های بالا رو عموما با P-spice و پروتئوس شبیه سازی نمیکنن چون مدل ها و روش های تحلیلی که این نرم افزار ها استفاده میکنن مناسب فرکانس های بالا نیست. در فرکانس های بالا سر و کله خازن های پارازیتی ترانزیستور ها پیدا میشه و مباحث مربوط به پاسخ فرکانسی و قطب غالب و این حرفا که در کتاب های الکترونیک میتونید دنبال کنید. در طراحی فرکانس بالا باید با مباحث مربوط به پارامتر های پراکندگی (S-parameter) ، چارت اسمیت و روش های تحلیلی مثل هارمونیک بالانس آشنا باشید که چنین مواردی در نرم افزار هایی که گفتین دیده نمیشه اما در ADS هست. البته تقریبا ADS خودش همه اینا رو میتونه واستون انجام بده تو مثال های خودش ببینین انواع تقویت کننده هستش که از اونا هم میتونین کمک بگیرین.
            یک نمونه طاحی هم که در همین بخش قرار داره
            در مقالات IEEE هم انواع مختلفی از این تقویت کننده ها وجود داره
            موفق باشی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ROBERTO
              سلام
              ممنون شما خوبی؟
              مدارات RF و مایکروویو و فرکانس های بالا رو عموما با P-spice و پروتئوس شبیه سازی نمیکنن چون مدل ها و روش های تحلیلی که این نرم افزار ها استفاده میکنن مناسب فرکانس های بالا نیست. در فرکانس های بالا سر و کله خازن های پارازیتی ترانزیستور ها پیدا میشه و مباحث مربوط به پاسخ فرکانسی و قطب غالب و این حرفا که در کتاب های الکترونیک میتونید دنبال کنید. در طراحی فرکانس بالا باید با مباحث مربوط به پارامتر های پراکندگی (S-parameter) ، چارت اسمیت و روش های تحلیلی مثل هارمونیک بالانس آشنا باشید که چنین مواردی در نرم افزار هایی که گفتین دیده نمیشه اما در ADS هست. البته تقریبا ADS خودش همه اینا رو میتونه واستون انجام بده تو مثال های خودش ببینین انواع تقویت کننده هستش که از اونا هم میتونین کمک بگیرین.
              یک نمونه طاحی هم که در همین بخش قرار داره
              در مقالات IEEE هم انواع مختلفی از این تقویت کننده ها وجود داره
              موفق باشی
              با سلام
              برای طراحی یک مدار ترانزیستوری که s21 در فرکانس 5تا 8 گیگاهرتز 0db
              باشه باید چه کار کنم؟ میشه راهنمایی کنید من هیچی تو این زمینه نمیدونم اما خیلی بهش احتیاج دارم وسط کار پروژمه تا این ترانزیستور و مدار بایاسش نباشه کار جلو نمیره :cry:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X