اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نام رتبه های تک رقمی آزمون ارشد 90 مهندسی برق و درصد و منابع مطالعه...(*توجه*)

Collapse
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نام رتبه های تک رقمی آزمون ارشد 90 مهندسی برق و درصد و منابع مطالعه...(*توجه*)

نام رتبه های تک رقمی آزمون کارشناسی ارشد 90 مهندسی برق

دو لینک زیر: از بچه های شرکت کننده در آزمون های پارسه همگی هستند...

http://www.parsehportal.com/images/amar-lg.jpg

http://www.parsehportal.com/images/news2-large.jpg

موفق باشید.

منابع پیشنهادی مطالعه رتبه 2 برق-کنترل ارشد برق

*** منابع پیشنهادی مطالعه مهندس داوود رضایی رتبه 2 برق-کنترل ارشد برق-
    *دانشجو ارشد برق-کنترل صنعتی شریف

*** ایشون در حال حاضر مشاور و از طراحان سوالات آزمون های آزمایشی دو موسسه کنکوری ارشد برق هستند.

زبان: کتاب زبان اصلی 504 و کتاب زبان اصلی تافل و فلش کارت این دو.

ریاضی مهندسی: کتاب راهیان ارشد(مومن زاده) و کتاب مهندس کریمی نصیر(غلط چاپی و تایپی زیاد داره) و کتاب پارسه معتقدی.

معادلات: کتاب مهندس کریمی نصیر-کتاب معتقدی پارسه.

احتمال مهندسی: کتاب پارسه(طورانی)

مدار: اول کتاب پوران تالیف زرگر و کتاب پارسه و حل تمرینات مهم جبه دار برای دانشجویان.

کنترل خطی: 1-کتاب چاپ قدیم (منصوری) و بعدش 2-مکمل چاپ جدید(تقوی) راهیان ارشد.

الکترونیک: درسنامه مدرسان شریف و کتاب ارشد سپاهان و ( لطیفی پارسه و مرجع میرعشقی برای دانشجوها).

سیگنال: کتاب راهیان ارشد و تست تالیفی پوران....حل المسائل اپنهایم برای دانشجوها.

مغناطیس: مرجع چنگ-کتاب پارسه و کتاب پردازش(طاهری) و کتاب رهیافت(دیانی).

ماشین: مرجع بیم بهارا و کتاب مدرسان شریف و کتاب نشر آهنگ.

بررسی سیستم: کتاب پردازش و کتاب نشر آهنگ.

*کتاب مجموعه سوالات ارشد سالهای گذشته...

*** کنکور های آزمایشی پارسه .

از شهر ساری-استان مازندران.

موفق باشید.
    یا حق.

دیدگاه

پاسخ : نام رتبه های تک رقمی آزمون ارشد 90 مهندسی برق و درصد و منابع مطالعه...(*توجه*)

درصدها و منابع مطالعه رتبه 4 کنکور ارشد برق-کنترل 90 جناب مهندس مصطفی تیماج دانشجوی ارشد برق-کنترل دانشگاه صنعتی شریف
      سلام.

درصدها:

زبان 44 - ریاضی 64 - مدار 71 - کنترل 47 - سیگنال 57 - الکترونیک 57 - ماشین 28

منابع مطالعه:
      برای قسمت Vocabulary زبان سراغ کتاب های 504 و Essential Words for Toefl و تست های کنکورهای گذشته در زمینه زبان تخصصی هم برید سراغ متن های تخصصی که کتاب راهیان ارشد بسیار خوب کار کردند .
      ریاضی مهندسی برق راهیان ارشد - معادلات نیکوکار و راهیان ارشد - آمار پردازش - مدار جزوه دکتر ملک محمد مدرس ماهان و کتاب پارسه - کنترل خطی آریاز برادرانی و کتاب ماهان - سیگنال پارسه و نارنجی پوران پژوهش - الکترونیک مدرسان شریف و سپاهان - الکترومغناطیس دکتر اشرافیان اگه گیر نیاوردید کتاب پارسه و پردازش یا جهش که دکتر طاهری نوشتن.-ماشین پردازش.-بررسی کتاب هادی سعادت.

***مطالب مشاوره ای ایشون:

سلام! اولا هدف خودتون رو مشخص کنید که کدوم گرایش رو می خواهید امتحان بدید و تمام توان رو روی اون گرایش بذارید. خوندن درس ها به صورت موازی توصیه می شه به این صورت که نقاط قوت خودتون رو تقویت کنید و نقاط ضعفتون رو به یک جایی برسونید که باعث نشه تراز منفی کسب کنید. برای صرفه جویی در وقت هم پیشنهاد می کنم که سراغ کتاب های مرجع نرید چون بسیار وقت گیر هستن و از کتابهای کنکور چاپ شده در بازار استفاده کنید اگه از این منابع استفاده کنید حتما تمام درس ها رو تموم خواهید کرد.

روی ضرایب 4 بیشتر کار کنید.اگه می تونین از فعالیت های دیگه تون کم کنین حتما این کارو انجام بدین منظورم فعالیت هایی مثل دنبال کردن سریال هاست. اگر که خیلی حواستون پرته می تونین هر چند دقیقه که احساس می کنین حواستون پرت می شه یه شی که خیلی به چشم می یاد رو جلوی روتون قرار بدین که به شما یادآوری کنه که در حال درس خوندن هستین شاید این روش بهتون کمک کنه. از درس خوندن با هندزفری یا با هر نوع موزیک هم دست بکشین. امیدوارم تمرکزتون برگرده.
      جمعه ها درس نمیخونم نظرتون در این باره چیه؟

سلام! خب این کاری که می کنید باعث می شه خیلی از داوطلب های دیگه که اصولا این روز، روز تعطیلشونه و تمام این روز درس می خونن و به احتمال بالا روز تعطیل شماست و شما هیچی نمی خونید، خیلی عقب بیفتید این عقب افتادگی هم فقط با برنامه ی بسیار فشرده در آینده اون هم شاید جبران بشه.

انگیزه اون بنده خدایی که نفر1 یا تک رقمی میشه چیه؟!! میشه یه چندتا انگیزه درست و حسابی به ما بدی تا یه رتبه خوب بیاریم؟!! بیشتر مشکا انگیزشی دارم .

رسیدن به دانشگاه های تاپ میتونه انگیزه ی خوبی باشه چون هم از نظر علمی در موقعیت بهتری قرار می گیرید که راحت تر اگه خواستین به مراحل بالاتر برین و هم از لحاظ شغلی یه جورایی تضمین می شید، خیلی از این افراد برای تضمین این قضیه درس میخونن. میشه از موقعیت اجتماعی بدست اومده هم به عنوان یکی از فاکتور های نام برد.

یکی از دوستان من در کنکور 90 با رتبه 420 دانشگاه علم وصنعت قبول شد و با 870 صنعتی اصفهان قبول شدن در گرایش کنترل.

همانطور که می دونید مدار درسی هستش که نیاز به ابتکار زیاد داره این موضوع رو می تونید با حل کردن تمرینات بیشتر حلش کنید تا جایی که امکان داره بیشتر حل کنید چون هر مسئله یک دید خاص به شما میده و به جایی می رسید که وقتی سوال رو می بینید بدونید از کدام مسیر ها باید پیش روی کنید تا به جواب برسید. در مورد ریاضیات هم اگه پس از خوندن مطالب تست بزنید و مطالبی که خوندید رو خلاصه برداری کنید و خلاصه هاتون رو به طور مداوم مرور کنید موفق خواهید شد.

برای مدار کتاب راهیان ارشد بیشترین تست ها رو بین کتاب های بازار دارند.
      حذف کردن دروس به نفعتون نیست چون باعث میشه تراز دروسی که نزدید تراز کل تون رو پایین بیاره می تونین تمام درس ها رو بخونین ولی قسمت هایی که ساده هستن و تست بیشتری ازشون میاد. در مورد احتمال قبولی هم باید بگم احتمالش هست ولی شما می تونید با در پیش گرفتن این روش این احتمال رو بسیار بالا ببرید.

می تونین از آمار و احتمال پردازش استفاده کنید که برای سایر رشته هاست و 7 فصل اول اون کافیه. درسنامه های کم و تست زیاد داره.

جواب دادن به تست های زبان تخصصی به مراتب آسان تر و خود زبان تخصصی کم حجم تر از زبان عمومیه

هیچ وقت برای خوندن مطالب از یک منبع استفاده نکنید. ولی این توصیه ی من به کنکوری هاست.

توصیه می کنم برای حل این مشکل یک مدت زمان خاص که نه طولانیه و نه کوتاه برای خوندن در نظر بگیرید مثلا 1.5 ساعت و در این مدت زمان حتما درسی که برنامه ریزی کردید رو بخونید.

آمار دقیقی در مورد کنکور ندارم ولی تخمین زده میشه 30 هزار نفر شرکت کننده داره و در مورد ماهان بیش از 2000 نفر و در مورد پارسه 5000 نفر حدودا....

در مورد گرامر من خودم از سری Grammer in use استفاده می کردم.

100 زدن در کنکور ارشد برق که بسیار کم احتماله! ولی به طور کلی دو درس رو 50 زدن تراز بهتری میده البته این قضیه به سوالات اون درس ها و عملکرد بقیه در اون درس بستگی داره

از نظر بازار کار گرایش قدرت شرایط خوبی داره...

90 درصد بستگی به دانشجو داره که چقدر تلاش کنه. در مورد ماشین هم باید بگم که از درس هایی هستش که تراز خوبی میده چون درس سختیه، اگر علاقه ای به خوندن این درس ندارید مثل من می تونید همشو نخونید ولی اون قسمت هایی رو هم که می خونید حسابی بخونید من فقط بخش های ماشین DC و ماشین القایی رو خوندم.

موفق باشید تیماج

دیدگاه

منابع مطالعه رتبه 6 کنکور ارشد برق-مخابرات 90

منابع مطالعه رتبه 6 کنکور ارشد برق-مخابرات 90 جناب مهندس حاجی عبدالرحیم دانشجوی ارشد مخابرات-سیستم دانشگاه صنعتی شریف

شرکت در آزمون های آزمایشی پارسه....مدتی هم مشاور موسسه ماهان.

faghat liste ketabaee ke man khundam unha inast :

1.riyazi mohandesi : ketabe doctor motaghedi - parseh
        2.moadelam : ketabe doctor motaghedi - parseh
        3.amar ehtemal : ketabe parseh
        4.madar : ketabe parseh(doctor abdolali)
        5.control : ketabe aryaze baradarani
        6.signal : teste konkoorhaye salaye pish
        7.electronic : jozveye electronic ostadaye sharif
        8.electromeghnatis : ketabe parseh(doctor abdolali) , ketabe pardazesh

vali be hich vajh pishnahad nemikonam ke shoma ham daghighan va faghat hamin ketaba ro bekhoonid

دیدگاه

پاسخ : نام رتبه های تک رقمی آزمون ارشد 90 مهندسی برق و درصد و منابع مطالعه...(*توجه*)

سلام به همه ی دوستان
          همانطور که می دونید دو درس ریاضی و مدار ، مشترک بوده و در قبولی شما بسیار حائز اهمیته
          من پیشنهاد می کنم که روی این دو درس سرمایه گذاری ویژه ای کنید . چون هر چه در این دو درس تلاش کنید ، به همان میزان هم نتیجه می گیرید . بعبارتی تلاش شما رابطه ی خطی با درصد نهاییتون داره (ولی ممکنه تلاش شما در درسی مثل مغناطیس با درصد مورد انتظارتون اینگونه نباشه )
          حتی سه تست آمار و احتمال که 20 درصد کل ریاضیات رو شامل میشه ، از دست ندید . چون در سالهای اخیر تستهای ساده ای از این درس طرح شده و می تونه خیلی تاثیر گذار باشه
          بذارید خیالتونو راحت کنم . در امتحان روز اول که شامل زبان ، ریاضیات ( معادلات ، ریاضی مهندسی و آمار و احتمال ) و مدار های الکتریکی 1 و 2 میشه ، 2000 نفر اول انتخاب میشن و در روز دوم نسبت به گرایش و درصدهای دروس تخصصی ، این 2000 نفر برای رنکینگ و کسب رتبه بهتر تلاش می کنند . چون خیلی سخته فردی امتحان روز اول رو خراب کنه و بعد بتونه درصد بالایی در دروس تخصصی کسب کنه . معمولا رنج درصدهای دروس تخصصی نزدیک به همه و این درصدهای دروس عمومی (روز اول) است که تاثیر زیادی روی رتبه شما داره .
          در مورد دروس تخصصی هم باید عرض کنم که دوستان الکترونیک و مخابرات و کنترل ، روی درس سیگنال سرمایه گذاری ویژه ای کنند . چون این درس با ضریب 4 خیلی در قبولیشون تاثیر داره . ضمن اینکه ساده و شیرین هم هست . البته اگر بی دقتی کنید ، به دلیل وجود جوابهای غلط احتمالی در گزینه ها ، درصد منفی بالایی هم داره . این نکته نشون میده که سیگنال درسی است نکته ای ، دقیق و با ظرافت ؛ که اگر دل بدید و دقت رو چاشنی کارتون کنید ، خیلی راحت می تونید درصد بالای 60 کسب کنید .
          خواندن و تلاش در درس هایی مثل الکترونیک برای بچه های الکترونیک و یا ماشین و بررسی برای بچه های قدرت و یا ... ، یک وظیفه به حساب می یاد و حتی دوستانی که فقط می خوان در آزمون ارشد شرکت کنند و یا وقت کمی بذارن ، این درس ها رو می خونند . پس نتیجه در درس های دیگری مثل ریاضی و مدار و سیگنال و حتی مغناطیس رقم می خوره .
          امیدوارم موفق باشید
          سوالی داشتید در قسمت " نظرات " وبلاگم پاسخگو هستم
          به امید قبولی تک تک شما عزیزان
          http://www.kamangari.blogfa.com
          ارسال برترین جزوات کنکور ارشد برق

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X