اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

استفاده همزمان دو دستگاه از یک مودم ADSL

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

استفاده همزمان دو دستگاه از یک مودم ADSL

سلام
    راهی هست که از یک مودم تک پورت دو دستگاه کامپیوتر بتونن بصورت همزمان استفاده کنند؟ در واقع قطعه ای باشه که مودم تک پورت رو به دو یا چند پورت تبدیل کنه؟
    حاصل عمرم سه سخن بیش نیست
    خام بودم - پخته شدم - سوختم

پاسخ : استفاده همزمان دو دستگاه از یک مودم ADSL

یه سویچ بگیر، خروجی مودم رو بده به اون و بقیه هم به کابل های اون
    الان چند سالیه ما از این روش استفاده می کنیم،
    تا این حد که حتی هر کامپیوتری می تونه با یک اکانت وصل بشه به اینترنت.
    همه هم با هم شبکه هستند و میشه فایل رو به اشتراک گذاشت

دیدگاه

نوشته اصلی توسط فرشاد اکرمی
      یه سویچ بگیر، خروجی مودم رو بده به اون و بقیه هم به کابل های اون
      الان چند سالیه ما از این روش استفاده می کنیم،
      تا این حد که حتی هر کامپیوتری می تونه با یک اکانت وصل بشه به اینترنت.
      همه هم با هم شبکه هستند و میشه فایل رو به اشتراک گذاشت
      میشه یه خورده دقیق تر توضیح بدین ، من هر جا رفتم و گفتم یه تبدیل یک به دو برای کابل شبکه میخوام و منظورم رو هم واسشون توضیح دادم گفتن واسه کابل شبکه چنین چیزی وجود نداره.
      این سوئیچ که میگین منظور همون تبدیله دیگه درسته؟ یعنی یه ورودی بگیره و چند تا خروجی بشه ازش گرفت؟ سوئیچش اسم خاصی داره؟
      حدودا قیمت این سوئیچ که میگید چنده؟ چون من برای اتصال هم زمان Laptop و PC توی خونه میخوام این کار رو کنم نمی خوام قیمتش طوری باشه که با خرید یه مودم چند پورت یا وایرلس برابری کنه.

دیدگاه

سلام
        منم یدونه از این سویچ ها دارم دوست عزیز.
        دوتا عکس ازش گرفتم تا بهتر متوجه شی.
        کابل شبکه سبز رنگ از مودم اومده به سویچ.
        و کابلهای شبکه قرمز و زرد هم رفتن به دوتا سیستم.
        در مورد قیمت هم باید بگم که من گرفتم 20 تومن. یک سال پیش. چون طرف دوستم بود بهم گرون داد.
        ولی مغازه‎های دیگه 16 تومن هم میدادن.
        در ضمن سویچی که خروجیش دو تا باشه نیست. از 5 تا شروع میشه. یعنی یه ورودی و 5 تا خروجی.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط roberto
          میشه یه خورده دقیق تر توضیح بدین ، من هر جا رفتم و گفتم یه تبدیل یک به دو برای کابل شبکه میخوام و منظورم رو هم واسشون توضیح دادم گفتن واسه کابل شبکه چنین چیزی وجود نداره.
          این سوئیچ که میگین منظور همون تبدیله دیگه درسته؟ یعنی یه ورودی بگیره و چند تا خروجی بشه ازش گرفت؟ سوئیچش اسم خاصی داره؟
          حدودا قیمت این سوئیچ که میگید چنده؟ چون من برای اتصال هم زمان Laptop و PC توی خونه میخوام این کار رو کنم نمی خوام قیمتش طوری باشه که با خرید یه مودم چند پورت یا وایرلس برابری کنه.
          دوست عزیز چیزی به اسم تبدیل! وجود نداره
          باید برید و بگید که هاب/سوئیچ میآ‌خواید.البته در انواع مختلفی موجوده ولی فکر میآ‌کنم که 5 پورتش مناسب شما باشه.قیمتش هم در حدود 15- 20 تومنه

سوئیچ چندتا پورت داره که از طریق اون چندتا دستگاه باهم ارتباط برقرار میآ‌کنن. به این شکل که بعد از دریافت اطلاعات به آدرس مقصد اطلاعات(البته MAC) نگاه میآ‌کنه و با توجه به اون اطلاعات رو به پورتی که سیستم مورد نظر بهش وصله میآ‌فرسته.
          مودم 2 پورت TPlink البته 1 پورت LAN + 1پورت USB در حدود 20 تومنه.مودم وایرلس هم از 45 به بالاست

دیدگاه

اگر مشکل فقط دو تا سیستم باشه و قیمت هم (حتی در رنج 15 تومن) مهم باشه میشه از یک هاب passive استفاده کرد. من چند وقت پیش بنا بر موردی دنبال همچین چیزی میگشتم و طرف با استفاده از فقط بیست و خرده ای دیود شاتکی یک چیزی مشابه سه راهی ساخته بود. البته سیگنال رو تقویت نمیکرد چون منبع تغذیه نداشت و ضمنا یک هاب بود. ولی مسلما با دردسر و دل دردش زیر 4 الی 5 تومن در نمیومد.
            http://www.zen22142.zen.co.uk/Circuits/Interface/pethhub.htm

دیدگاه

سلام
              اگر مودم تک پورت شما usb باشه که به راحتی میتونید usb رو به کامپیوتر اولتون وصل کنید و توسط کابل شبکه کامپیوتر 2 رو به اولی وصل کنید
              اما احتمالا مودم شما lan هست در این حالت پورت شبکه شما توسط مودم اشغال شده ولی با یه ترفند میتونید کامپیوتر هارو به هم وصل کنید
              با یک کابل usb میشه دو کامپیوتر رو به هم وصل کرد . این کار روش خاصی داره که اگه تو اینترنت بگردید پیدا میکنید
              Don't hesitate to ask any question ..

دیدگاه

نوشته اصلی توسط syavash_kasraeee
                سلام
                اگر مودم تک پورت شما usb باشه که به راحتی میتونید usb رو به کامپیوتر اولتون وصل کنید و توسط کابل شبکه کامپیوتر 2 رو به اولی وصل کنید
                اما احتمالا مودم شما lan هست در این حالت پورت شبکه شما توسط مودم اشغال شده ولی با یه ترفند میتونید کامپیوتر هارو به هم وصل کنید
                با یک کابل usb میشه دو کامپیوتر رو به هم وصل کرد . این کار روش خاصی داره که اگه تو اینترنت بگردید پیدا میکنید
                خسته نباشید
                یعنی در این حالت هر کدوم بطور مستقل عمل میکنند و اپراتورها سر اینکه کدوم صفحه وب میخوان دعواشون نمیشه؟
                این مدعیان در طلبش بی خبرانند
                آن را كه خبر شد خبری باز نیامد

دیدگاه

این حرف شما که خیلی عجیب بود دیگه مهندس !
                  پس تو کافی نت که همه سیستم ها به یه سرور وصل میشه چه اتفاقی میفته؟
                  در این حالت یک سیستم شما سرور هست و دیگری کلاینت
                  اطلاعات از سرور به مودم منتقل میشه و سرور اطلاعات لازم برای کلاینت رو ارسال می کنه

دیدگاه

سلام
                    مودم من symphony sy602 هستش یه پورت LAN داره یه USB

دیدگاه

سلام
                      اگر مودم شما روتر باشه راحت می تونید بدون نیاز به هاب اینکار را انجام بدید فقط باید توی صفحه تنظیمات مودم که با آدرس 192.168.1.1 قابل دسترسی هست این قابلیت را فعال کنی.توی این حالت دو تا سیستم با یک آی پی کانکت می شن .البته بعضی از سرویس دهنده ها هم اجازه کانکت شدن دو سیستم را به صورت همزمان با دو تا آی پی مجزا با یک اکانت می دن.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط roberto
                        مودم من symphony sy602 هستش یه پورت LAN داره یه USB
                        خب اگه هم usb داره هم lan که میتونی دو سیستم رو بهش وصل کنین

دیدگاه

خب اگه هم usb داره هم lan که میتونی دو سیستم رو بهش وصل کنین
                          این کار رو کردم اما دو سیستم بطور همزمان قابلیت اتصال به اینترنت رو نداشتند!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط roberto
                            این کار رو کردم اما دو سیستم بطور همزمان قابلیت اتصال به اینترنت رو نداشتند!
                            با سلام
                            وقتی شما میخواید بطور همزمان از دوسیستم به اینترنت متصل بشید باید username و password رو داخل مودم کانفیگ کنید ، با اینکار شما پهنای باند رو بین دوسیستم تقسیم میکنید ، برای اینکار باید وارد تنظیمات مودم بشید....
                            از سختی نترس! این سختی هاست که جایگاه و مقام انسان را بالا میبرد...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط shahin2222
                              با سلام
                              وقتی شما میخواید بطور همزمان از دوسیستم به اینترنت متصل بشید باید username و password رو داخل مودم کانفیگ کنید ، با اینکار شما پهنای باند رو بین دوسیستم تقسیم میکنید ، برای اینکار باید وارد تنظیمات مودم بشید....
                              سلام
                              یعنی به ازای هر سیستم یه یوزر و پس جدا داشته باشم؟ تنظیمات مودم به این منظور رو کجا میتونم انجام بدم؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X