اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل اندازه گیری ونشون دادن جریان با میکرو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل اندازه گیری ونشون دادن جریان با میکرو

با سلام
    دوستان من یه سوالی داشتم گفتم اینجا مطرح کنم کمکم کنید
    من یه منبع تغذیه ساختم که میخوام هم ولتاژ رو کنترل کنم وهم جریانشو
    ولتاژ رو که مشکلی نیست اندازشو میگیرم وروی سون سگمنت نشون میدم
    ولی برای جریان به یه مشکل برخورد کردم (شاید برای من مشکله)
    من ولتاژ رو از مقاومت متغیر عبور میدم واندازه دوسر مقاومت رو میگیرم ازهم کسر وتقسیم بر مقاومت میکنم(قانون ) تا جریان رو بدست بیارم ولی این زمانی ممکنه که من از یه مقاومت ثابت استفاده کنم ومقدار مقاومت ثابت تو برنامه میکرو باشه
    سوال من اینجا اینه که وقتی مقاومت متغیر بکار برده بشه تکلیف چیه؟

این مقاومته هی عوض میشه وبرنامه به یه عدد احتیاج داره تا جریان نشون بده چیکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    به ذهن من این رسید که بیام مقدار مقاومت متغیر رو همیشه اندازه بگیرم بعد عدد بدست آمده رو وارد محاسبه جریان بکنم ولی بلد نیستم اندازه مقاومتو با میکرو بگیرم
    دوستان اگه راه حلی داره بفرمایید منتظر راهنماییتون هستم ممنون (در ضمن من با بسکام کار میکنم ومبتدی هستم)

پاسخ : مشکل اندازه گیری ونشون دادن جریان با میکرو

با سلام دوست عزیز اصلا نباید اینجوری جریان را اندازه بگیری شما با ید بیایی یه مقاومت کم اهم مثلا 1 اهم را در مسیر زمین قرار بدی و از دو سر اون ولتاژ را بخونی بعد جریان را حساب کنی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط زوار
      با سلام دوست عزیز اصلا نباید اینجوری جریان را اندازه بگیری شما با ید بیایی یه مقاومت کم اهم مثلا 1 اهم را در مسیر زمین قرار بدی و از دو سر اون ولتاژ را بخونی بعد جریان را حساب کنی
      فرمول خاصی نداره؟
      در این روش با تغییرات دما(در ولتاژهای مختلف) مشکل تغییر مقاومت پدیدار نمیشه؟
      *یادگیری علم زمانی مشکل است که قبل از یادگیری آن را پیچیده تصور کنیم.
      *چرا فکر میکنیم مباحث مهم و پیشرفته و سطح بالا باید پیچیده باشند.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط microjo
        فرمول خاصی نداره؟
        در این روش با تغییرات دما(در ولتاژهای مختلف) مشکل تغییر مقاومت پدیدار نمیشه؟
        با سلام نه فرمول خاصی نداره همون قانون اهم اگر مثلا از 1اهم یا 0.1 اهم استفاده کنی که جریانت میشه همون ولتاژ با ضریبی از 10
        ممکنه کمی تغییرات داشته باشه که بهتره از شنت استفاده کنی که خیلی بهتره ,از جمهوری میتونی تهیه کنی

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X