ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 5 از 10 نخست 12345678910 آخرین
نمایش نتایج: از 41 به 50 از 92
    2010/08/01
    170
    3

پاسخ : آموزش کار با پورت USB میکرو های سری AT90USB

نقل قول نوشته اصلی توسط mojtaba_led
    9. USBtoSerial

امروز برای یه کاری نیاز به پورت سریال داشتم اما لپتابم پورت سریال نداشت اولین چیزی که به ذهنم رسید این بود که برم سراغ FT232 اما یدفعه یادم افتاد که یکی از پروژه های LUFA در رابطه با ساخت یه مبدل سریال به USB هست ، به قول خود آقای Camera :

کد:
    The USBtoSerial is designed to be a full USB to Serial converter IC replacement; 
    i.e. it has internal FIFO buffer for sending and receiving to and from the physical USART.

خوب این پروژه قابل اجرا تو سری های 2 و 4 و 6 و 7 USB AVR ها هست ، تو حالت دیفالت این پروژه برای سری 7 و مشخصا AT90USB1287 نوشته شده (بورد USBKEY اتمل ) منم که از هدر بورد AT90USB1287 که تو پست قبل گزاشتم استفاده میکنم ، تنظیمات فایلهای سخت افزاریم هم که مثل پست های قبل هست .

برای استفاده به پوشه USBtoSerial میریم و بعد فایل سورس و میک فایل رو داخل PN باز میکنیم بعد اگه تغییراتی لازمه مطابق با میکرو و بوردمون رو تو میک فایل اعمال میکنم و بعد کامپایل میکنیم .

بعد از پروگرام کردن میکرو و بعد از اتصالش به PC به صورت زیر دیتکت میشه :
    PIC1

حالا باید فایل INF . مربوطه رو از مسیر همین پروژه رو انتخاب و نصب کنیم . بعد از نصب درایور به صورت زیر توسط ویندوز شناسایی میشه :
    PIC2

حالا این مبدل سریال به USB یا برعکس آماده استفاده است ، فقط باید بود ریت رو از داخل تنظیمات مطابق با بودریت کار مدار انتخاب کنیم . مثلا من برای کاری که میکنم بودریتم باید 115200 باشه پس تو تنظیمات به صورت زیر عمل میکنم :
    PIC3

البته مسلما همچین کاری به لحاظ اقتصادی به صرفه نیست اما اگر بجای AT90USB1287 بیاییم از AT90USB82 (که قیمتش الان تو سایت پایا 2600 تومن هست )استفاده کنیم در مقابل استفاده از یه FT232 (که الان تو سایت پایا قیمتش 8000 تومن هست ) به نظرم به لحاظ اقتصادی شاید منطقی تر باشه .

پایان قسمت نهم
    سلام
    فرمودید که make file رو داخل PN باز میکنیم منظور از PN چیه؟
    ممنون
    مشخصات من در لینک زیر
    Hidden Content www.*********
    2008/04/05
    تهران
    1,095
    20

نقل قول نوشته اصلی توسط majid68
    سلام
    فرمودید که make file رو داخل PN باز میکنیم منظور از PN چیه؟
    ممنون
    programers notepad
    بت در بغل و به سجده پیشانی ما کافر زده خنده بر مسلمانی ما
    اسلام به ذات خود ندارد عیبی هر عیب که هست در این مسلمانی ماست
    2012/12/27
    شهر راز (شیراز)
    1,733
    96

8. ( AT90USBKEY_MRB ( AT90USB1287

دوستان من یه هدر بورد برای AT90USB1287 بر مبنای بورد AT90USBKEY اتمل طراحی کردم و بوردشم مونتاژ کردم ، و تا الان بدون مشکل روی مد دیوایس داره جواب میده از این به بعد برنامه ها رو بر اساس این هدر بورد اینجا قرار میدم .

هدف اصلی از اینکار ، استفاده از این میکرو به عنوان هاست هست.

از امکانات بورد ،
    1. قابل استفاده هم به عنوان دیوایس و هم به عنوان هاست
    2. دارای مدار تغذیه روی بورد ، رگولاتور 5 ولت و 3.3 ولت روی بورد جهت تامین تغذیه مورد نیاز میکرو در مد هاست و همچنین استفاده از میکرو با رگولاتور 3.3 ولت خارجی
    3. دارای خروجی 5 ولت و 3.3 ولت
    4. پورت rs232 جهت ارتباط با پورت سریال

ابعاد بورد هم به صورت کاملا اتفاقی ، مشابه ابعاد بورد یه LCD گرافیکی 128*64 (KS0108) شد و هست .

این فایل PDF اش هست ، اگه خوشتون امد فایل شماتیک و PCB اش رو هم میزارم:

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

پایان قسمت هشتم
    درود بر دوستان
    و درود بر آقا مجتبی
    این تاپیک خیلی با ارزشی است
    چقدر خوب که این تاپیک داشت خوب پیش میرفت
    ولی حیف که نیمه کاره . . .
    تازه بحث داشت گرم میشد
    مخصوصا" بحث مد هاست AT90USB1287 که خیلی جالبه
    راستی
    یه سوال
    این آی سی اگر خریداری کردین از کجا خریدین ؟ تو تهران ؟
    چون که من تهران را زیر و رو کردم ولی گیرم نیومد .
    مجبور شدم از چین سفارش دادم
    به هر حال خیلی ممنون از پستهاتون
    2010/04/09
    اسلامشهر
    1,499
    40

پاسخ : کار با پورت USB ميکرو هاي سري AT90USB

ممنون از ابراز لطفتون
    من همون زمان از پايا يه چندتا گرفتم ديگه بعد از اون مورد استفاده اي نداشته و نگرفتم اون زمان دونه اي 13 تومن گرفتم.
    اينکه چرا ادامه ندادم اون زمان سرباز شدم بعد از اون هم وقتي ديدم که lpc1768 تقريبا با همون قيمت علاوه بر usb امکانات فوق العاده ديگه هم داره ديگه صلاح رو در اين ديدم که براي کار با usb سوييچ کنم روي arm و ديگه ادامه ندم.
    2012/12/27
    شهر راز (شیراز)
    1,733
    96

ممنون از ابراز لطفتون
    من همون زمان از پايا يه چندتا گرفتم ديگه بعد از اون مورد استفاده اي نداشته و نگرفتم اون زمان دونه اي 13 تومن گرفتم.
    اينکه چرا ادامه ندادم اون زمان سرباز شدم بعد از اون هم وقتي ديدم که lpc1768 تقريبا با همون قيمت علاوه بر usb امکانات فوق العاده ديگه هم داره ديگه صلاح رو در اين ديدم که براي کار با usb سوييچ کنم روي arm و ديگه ادامه ندم.
    کار بسیار خوبی کردی
    ولی من مشکل دارم و به کمکتون احتیاج دارم
    اگه براتون ممکن هست کمکم کنید
    من میخوام کیبرد usb رو به این میکرو متصل کنم ولی آنقدر کتابخونه ها و توابع LUFA پیچ در پیچ بود که نفهمیدم چی به چیه
    من حدود 2000 خط برنامه برای یه کاری نوشتم و فقط به جای کی پد میخوام کیبرد USB بزارم
    وسط راه هستم نمیدونم چیکار کنم . چون با Atmel Studio کار نکردم
    یه پوشه داره واسه HID
    اگه ممکن هست یه نگاهی بندازین و راهنمایی کنید
    من حقیقتش زبانم خوب نیست . . . :angry:
    ممنون از پاسخ خیلی سریع شما
    2010/04/09
    اسلامشهر
    1,499
    40

من ميخوام کيبرد usb رو به اين ميکرو متصل کنم ولي آنقدر کتابخونه ها و توابع LUFA پيچ در پيچ بود که نفهميدم چي به چيه
    من حدود 2000 خط برنامه براي يه کاري نوشتم و فقط به جاي کي پد ميخوام کيبرد USB بزارم
    وسط راه هستم نميدونم چيکار کنم . چون با Atmel Studio کار نکردم
    يه پوشه داره واسه HID
    اگه ممکن هست يه نگاهي بندازين و راهنمايي کني
    چاره اي نيست يا از atmel studio بايد استفاده کنيد يا winavr. که به نظرم winavr کار باهاش خيلي راحت تره نهايتا شما بايد يسري تنظيمات رو توي ميک فايل تغيير بديد.
    مبنا رو بايد بزاريد روي يکي از همين demo هاي lufa بعد که تونستيد جواب بگيريد ازش، کم کم توسعه اش بديد به برنامه مورد نظر خودتون، اگه فايل سورسي بايد اضافه بشه تو ميک فايل واردش کنيد فايل هدرش رو اد کنيد. يه سري تنطيمات مربوط به LED و پوش باتوم ها رو در صورتي که با سخت افزاري که استفاده ميکنيد هماهنگ نيست تنظيم کنيد.
    در کل اول بايد خود LUFA رو بتونيد راه بندازيد و ازش جواب بگيريد و بعد توسعه اش بديد LUFA براي SPI و I2C و UART و ADC کتابخونه داره اگه تو برنامه تون از اين ها استفاده ميکنيد پيشنهاد ميکنم از همين کتاخونه هاي خود LUFA استفاده کنيد.
    DEMO اي که ميگم اتو اين مسير ميتونيد پيداش کنيد:
    LUFA\LUFA-130901\LUFA-130901\Demos\Host\LowLevel\KeyboardHost
    2012/12/27
    شهر راز (شیراز)
    1,733
    96

پاسخ : پاسخ : کار با پورت USB ميکرو هاي سري AT90USB

چاره اي نيست يا از atmel studio بايد استفاده کنيد يا winavr. که به نظرم winavr کار باهاش خيلي راحت تره نهايتا شما بايد يسري تنظيمات رو توي ميک فايل تغيير بديد.
    مبنا رو بايد بزاريد روي يکي از همين demo هاي lufa بعد که تونستيد جواب بگيريد ازش، کم کم توسعه اش بديد به برنامه مورد نظر خودتون، اگه فايل سورسي بايد اضافه بشه تو ميک فايل واردش کنيد فايل هدرش رو اد کنيد. يه سري تنطيمات مربوط به LED و پوش باتوم ها رو در صورتي که با سخت افزاري که استفاده ميکنيد هماهنگ نيست تنظيم کنيد.
    در کل اول بايد خود LUFA رو بتونيد راه بندازيد و ازش جواب بگيريد و بعد توسعه اش بديد LUFA براي SPI و I2C و UART و ADC کتابخونه داره اگه تو برنامه تون از اين ها استفاده ميکنيد پيشنهاد ميکنم از همين کتاخونه هاي خود LUFA استفاده کنيد.
    DEMO اي که ميگم اتو اين مسير ميتونيد پيداش کنيد:
    LUFA\LUFA-130901\LUFA-130901\Demos\Host\LowLevel\KeyboardHost
    ممنون دوست عزیز
    خدا خیرت بده
    من با کد ویژن کار میکنم
    میشه کد ها رو به کدویژن منتقل کنم ؟
    در ضمن
    با TWI و GLCD و USB و INTها و تایمرها و PWM قراره کار کنم
    آیا امکانش هست که همه رو تو کدویژن کنار هم قرار بدم (منظورم USB در کنار بقیه اش)
    اگه نمیشه
    تو Atmel AVR ببرم مشکلی برا کدهایی که نوشتم پیش نمیاد؟
    2010/04/09
    اسلامشهر
    1,499
    40

کار که نشد نداره، اما! اينو بگم که خيلي ها اون اوايل سعي ميکردن که با avr studio کار کنند و با کلي در دسر lufa رو به اون پورت ميکردند در حالي که کامپايلر يکي بود حالا شما ميخواييد به کدويژن پورت کنيد! در ثاني بايد با سينتکس avr-gcc آشنا باشيد تا بدونيد چي رو بايد به چي تغيير بديد.

براي انتقال کد از کدويژن به avr studio بايد سينتکس رو رعايت کنيد از کدويژن به avr studio سخت نيست البته توجه داشته باشيد اگه از کتابخونه داريد استفاده ميکنيد بايد سورش رو داشته باشيد تا بتونيد کد رو به همون صورت به avr studio منتقل کنيد. در غير اين صورت بايد از کتابخونه هاي ديگه که سورسشون موجود هست استفاده کنيد.
    2010/04/09
    اسلامشهر
    1,499
    40

10. تغذيه AT90USB

Device:

دو روش براي تغذيه داريم:
    1. حالت Self Power:

در اين حالت تغذيه Core اصلي يعني VCC , AVCC, UVCC توسط يک منبع خارجي و تغذيه VBUS از طريق پورت USB تامين ميشه.
    در اين حالت با توجه به اينکه ولتاژ تغذيه I/O ميکرو 5 ولت يا 3.3ولت باشه دو نوع آرايش ميتونيم استفاده
    کنيم:
    الف) تغذيه I/O 5 ولت باشه : در اين حالت VCC , AVCC, UVCC به 5 ولت تغذيه اصلي متصل ميشه و UCAP به خازن 1 ميکرو فاراد (16 ولت و الکتروليت) و VBUS به پايه VCC پورت USB متصل ميشه.

ب) تغديه I/O 3.3 ولت باشه: در اين حالت AVCC, VCC, UCAP به 3.3 ولت خارجي متصل و UVCC بدون اتصال رها ميشه و VBUS هم به VCC پورت USB متصل ميشه.

2. حالت BUS Power:
    در اين حالت تغذيه BUS و I/O ها (Core اصلي) به وسيله VCC پورت USB خارجي تامين مي گردند. در اين حالت هم با توجه به تغذيه I/O که 5 ولت يا 3.3 ولت باشه دو حالت داريم:

الف) تغذيه I/O 5 ولت باشه : در اين حالت VCC , AVCC, UVCC, VBUS به VCC پورت USB متصل مي¬شوند و UCAP به خازن 1 ميکرو فاراد (16 ولت و الکتروليت) متصل ميشه.
    ب) تغديه I/O 3.3 ولت باشه: در اين حالت UVCC, VBUS به صورا مستقيم به VCC پورت USB متصل ميشوند و VCC , AVCC با استفاده از يک رگولاتور 3.3 ولت که ورودي اين رگولاتور به VCC پورت USB متصل هست، تغذيه ميشوند و UCAP به خازن 1 ميکرو فاراد (16 ولت و الکتروليت) متصل ميشه.

Host:
    در اين حالت با توجه به اينکه وسيله متصل شده به AVR داراي تغذيه نيست بايد تغذيه VBUS رو از منبع خارجي تامين کرد. در اين جا هم با توجه به تغذيه I/O که 5 ولت يا 3.3 ولت باشه دو حالت داريم:
    1. تغذيه I/O 5 ولت باشه : در اين حالت VCC, AVCC, UVCC به صورت مستقيم به تغذيه خارجي و UCAP به خازن 1ميکرو فاراد متصل مي شوند. براي تغذيه VBUS با توجه به وجود پايه کنترلي UVCON ميتونيد با استفاده از يک PMOS (PMOS سطح يک رو بهتر عبور ميده) ولتاژ تغذيه VBUS رو تامين کنيد و يا اينکه به صورت مستقيم و بدون توجه به UVCON به تغذيه خارجي متصل کنيم.

2. تغذيه I/O 3.3 ولت باشه (تغذيه خارجي 3.3 ولت باشه) : تو اين حالت VCC, AVCC, UCAP به تغذيه 3.3 ولت خارجي متصل شده و همينطور يک خازن 1 ميکرو فاراد هم به UCAP متصل ميشه. پايه UVCC بدون اتصال رها ميشه. براي تغذيه VBUS هم بايد از يک منبع 5 ولت خارجي ديگه استفاده بشه که ميتونه باز هم به مانند حالت الف با سوييچ يا بدون سوييچ به VBUS متصل بشه.
    __________________________________________________ _______________________________________
    ساده ترين حالت تغذيه براي استفاده در دو حالت Device و Host در حالتي که تغذيه I/O 5 ولت باشه:
    اگر ميخواهيد که تغذيه از طريق پورت USB تامين بشه VCC , AVCC, UVCC, VBUS به VCC پورت USB و UCAP هم به يک خازن 1ميکروفاراد متصل کنيد.
    اگر ميخواهيد که تغذيه از طريق يک منبع خارجي تامين بشه VCC , AVCC, UVCC, VBUS به تغذيه خارجي و UCAP هم به يک خازن 1ميکروفاراد متصل کنيد.
    يا جفتش رو يک جا استفاده کنيد ولي بايد مراقب باشيد که تغذيه خارجي و USB (در مد ديوايس) همزمان وصل نباشند.

توجه: پايه UCAP به صورت ديفالت توسط رگولاتور 3.3 ولت داخلي تغذيه اش تامين ميشه در صورت غير فعال کردن اون در برنامه بايد از طريق يه رگولاتور 3.3 ولت خارجي تغذيه 3.3 ولت مورد نياز اين پايه رو تامين کنيد.

پايان قسمت دهم
    2010/04/09
    اسلامشهر
    1,499
    40

11. USB WAV Player

11. USB WAV Player

ميکروکنترلر: AT90USB1287
    فرکانس اوسيلاتور خارجي : 8 مگ
    خروجي هاي صداي استريو: پايه هاي 15و16
    دکمه Play/Pause: پايه 41
    دکمه Next: پايه 33
    دکمه Previous: پايه 34
    دکمه Stop: پايه 39
    خروجي سريال : پايه TXD 28
    عملکرد برنامه به اين ترتيب هست که فايلهايي که داراي پسوند wav هستن از داخل روت اصلي USB FLASH سرچ و به ترتيب شروع به پخش اون ها ميکنه و البته ميشه با دکمه هايي که در بالا به اون ها اشاره شده اجراي فايل ها رو کنترل کرد. و در همين حين تمام پروسه روي پورت سريال به نمايش در مياد.

اين نسخه دمو هست و محدوديت هاي زير رو داره:
    1. تو اين نسخه فايل هايwav که در روت اصلي flash قرار دارن سرچ و تا 5 تاي اون هاي پخش ميشن.
    2. فقط فايل هاي wav با سمپل ريت 44.1 کيلو هرتز 8 بيت و استريو رو ميتونه پخش کنه.
    3. قابليت تميز دادن انواع فايل هاي wav رو نداره يعني نبايد فايل wav غير از فرمت بالا تو flash باشه والا هر چيزي جز صداي مورد نظر رو خواهيد شنيد.
    4. قابليت REPEAT کردن فايل هاي wav رو نداره.

قابليت ها:
    1. Play/Pause
    2. Next
    3. Previous
    4. Stop
    5. نمايش تمام پروسه بر روي پورت سريال

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

پايان قسمت يازدهم
صفحه 5 از 10 نخست 12345678910 آخرین
نمایش نتایج: از 41 به 50 از 92