اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک کنید : دانشجوی رشته ی کامپیوتر هستم

Collapse
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک کنید : دانشجوی رشته ی کامپیوتر هستم

با سلام
    دوستان عزیز من ترم آخر رشته ی نرم افزار کاردانی هستم و باید یک پروژه تحویل بدم
    در رابطه با :
    برنامه نویسی و خواندن ازلاعات سیم کارت ها : هر نوع سیم کارت به غیر از کارت های بانکی ولی بقیه ی کارت ها مثل تلفن - کارت سوخت .
    دقت کمنید که فقط و فقط اطلاعات رو بخونیم
    و در برنامه ی ایی که قرار ه برای سخت افزار طراحی کنیم کار کنه
    من تعمیر کار موبایل هم هستم و وظایف و برخی از چیزها ی الکترونیک در حد پایه رو می دونم فقط در حد مبتدی
    می خوام کمکم کنید که یه سیم کارت ریدر طراحی کنم
    و نرم افزارش رو هم خودم می خوام بنویسم

سوالا ت اساسی :
    1-برای این که یه سخت افزار واسه خودند سیم کارت طراحی بشه چقدر باید اطلاعت در زمینه ی الکترونیک رو افزایش بدم در این راستا ؟
    چه کتابی مطالعه کنم در این راستا ؟
    وقتم زیاد نیست : شاید نهایتاً 5 تا 6 ماه

2-با زبان های برنامه نویسی رایج مثل سی شارپ میشه برنامه نویسی کرد با قطعات کار کرد ؟

ممنون میشم کمکم کنید

پاسخ : کمک کنید : دانشجوی رشته ی کامپیوتر هستم

برای انجام این کار باید با استاندارد I2C آشنا باشین. قاعدتا مشکل خاصی نباید باشه جز زمانبندی و شناخت پروتکل های ارتباطی کارت های مربوطه. برای راحتی بیشتر میتونین یک مدار مبتنی بر یک میکروکنترلر بسازین که اون عملیات IO روی سیم کارت رو انجام بده و نهایتا نتایج رو برای PC از طریق پورت سریال ارسال کنه. و در یک برنامه #C با این میکرو ارتباط گرفته بشه و مثلا تعداد پالس های مورد نیاز برای ریست کارت. یا مدل خوندن ATR کارت به میکرو ارسال بشه. ضمنا اگر هم بخوایین توی کارت بنویسین بخاطر اینکه خیلی از این کارتها secure هستن عملا باعث سوختن کارت میشین.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
    X