اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تفکیک ماتریس در حلقه ؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تفکیک ماتریس در حلقه ؟

با سلام . میخواستم بدونم چطور میشه در داخل یک حلقه for ماتریسی رو که تعریف میکنیم تفکیک کنیم ، مثلآ
    for q=1:m
    if q==1
    u=(Y1(q)-Y2(q)).^2;
    else
    u=[u;(Y1(q)-Y2(q)).^2];
    end
    بفرض Y1,Y2,m معلوم باشند و Y1,Y2 هم دو تا ماتریس دیگه و معلوم باشند. حالا میخوام u را به فرم مثلآ u1 ,u2,u3,.... تفکیک شده بده .چون اینجوری در حالت عادی فقط آخرین حالت q رو برمیداره و فقط u آخری رو محاسبه میکنه !!

ممنون میشم کمکم کنید

پاسخ : تفکیک ماتریس در حلقه ؟

کسی نیست کمکم کنه ؟؟ !! من حلقه for ای نوشتم که در انتهای این حلقه یک ماتریس خروجی میده . می خوام بدونم چطور می شه تمام خروجی های این ماتریس تو هر چرخه رو با شماره حلقه ذخیره کنم ؟؟

دیدگاه

ببین
      u(q
      بزن ببین جواب میده یا نه

دیدگاه

زدم دوست من ... نمیشه .ارور میده میگه : اگر A(I)=B هست باید تعداد عناصر I و B یکسان باشند

دیدگاه

نوشته اصلی توسط pm1
          با سلام . میخواستم بدونم چطور میشه در داخل یک حلقه for ماتریسی رو که تعریف میکنیم تفکیک کنیم ، مثلآ
          for q=1:m
          if q==1
          u=(Y1(q)-Y2(q)).^2;
          else
          u=[u;(Y1(q)-Y2(q)).^2];
          end
          بفرض Y1,Y2,m معلوم باشند و Y1,Y2 هم دو تا ماتریس دیگه و معلوم باشند. حالا میخوام u را به فرم مثلآ u1 ,u2,u3,.... تفکیک شده بده .چون اینجوری در حالت عادی فقط آخرین حالت q رو برمیداره و فقط u آخری رو محاسبه میکنه !!

ممنون میشم کمکم کنید
          دوست من ،بنده نمیدونم مشگلتون چیه!! چون شما یه شمای کلی از مسئله دادید
          منم با توجه به حرفایی که زدید یه مثال زدم و به من یه ماتریس داده!!

من حلقه ای که شما نوشتیدو نوشتم،(البته شما یه end کم گذاشتید و اینکه برای خواندن ماتریس باید درایه مشخصی رو بخونید!)
          بعد طبق حرف شما که گفتید

بفرض Y1,Y2,m معلوم باشند و Y1,Y2 هم دو تا ماتریس دیگه و معلوم باشند
          Y1=[ 5 4 3 1];Y2=[ 2 1 3 4];for c=1:4;if c==1;u=(Y1(1,c)-Y2(1,c)).^2;else;u=[u;(Y1(1,c)-Y2(1,c)).^2];end;end
          u
          این از دو تا ماتریسمون به همراه حلقه ای که نوشتید با کم تغییر

m رو هم4 گرفتم وجواب داد
          u =

9
          9
          0
          9

اگه شما دنبای همچین ماتریسی هستید و به دست نمیارید
          مشگل از ماتریس هاتونه
          اگه نه منظورتون چیز دیگه ای هست لطف کنید بیشتر توضیح بدید شاید تونستم کمکتون کنم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X