ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 15
    2011/10/17
    1
    0

درخواست معرفی یک تراشه FPGA مناسب

سلام دوستان

من ازتون در مورد انتخاب یک FPGA برای پیاده سازی یه سخت افزار امنیتی راهنمایی می خواستم.

به نظرتون از تولید چه شرکتی (Xilinx, Altera,..) برای این کار خاص با کاربرد تجاری استفاده کنم، بهتره؟

اگه ممکنه، مدل و قیمت موارد مناسبی که در بازار (تهران) موجوده رو بهم معرفی کنید، می خوام قیمت خود تراشه حدود 10-15 هزار تومن (نهایت، 20 تومن!) باشه.

در ضمن، من خودم تا حالا با FPGA کار نکردم و ملاحظات استفاده معمولی و ویژه از اون رو نمی دونم.

مثلاً در مورد مینیمم مدار یا تجهیزات الکترونیکی لازم برای پیاده سازی مدار مبتنی بر FPGA اطلاعاتی می خواستم؟!

منظورم اینه که یه سری المان هایی که برای تکمیل مدار و عملکرد صحیح اون لازمه چیا هستن، (مثلاً در مورد میکروکنترولر AVR لازمه که در یکی از ورودی ها از کریستال استفاده کنیم!) می خواستم ببینم این ملاحظات در مورد FPGA چه طور هست؟

یا اینکه اگر ممکنه، یه مرجع خوب برای پاسخ به این سوال معرفی کنید.

دیگه اینکه به نظرتون کارآیی نرم افزار ISE بهتره یا Quartus؟ اختصاصاً برای پیاده سازی اون هدفی که اول پست اشاره کردم!

ضمناً من برد آموزشی نمی خوام، می خوام دقیقاً اطلاعات مبتنی بر خود تراشه و حداقل مدار لازم و توانایی تراشه ها و نرم افزارهاشون برای پیاده سازی همچین هدفی باشه. چون بعد از یادگیری کار با FPGA، باید مدار رو خودم در اندازه کوچک طراحی و پیاده سازی کنم.

هر گونه کمک و راهنمایی یا تجربه ای در این مورد بفرمایید، ممنون میشم.

با سپاس.
    2010/03/05
    مشهد
    28
    0

پاسخ : درخواست معرفی یک تراشه FPGA مناسب

سلام
    من 4-5 ماهه كه دارم روي CPLDهاي شركت ALTERA اساسي كار ميكنم...از نظر قيمت متناسب با پيچيدگي كار و برنامه اي كه قراره داخلش پروگرم بشه بالا ميره كه تراشه EPM7128S كه گيتهاي قابل برنامه ريزي داخليش اينقدر بالاست كه ميتونين باهاش CPU هم بسازين!!!!!! كه من از پاساژ امجدعباسيان خريدم 15 هزارتومن! :agree:
    از لحاظ نرم افزارش Quartus كار باهاش هم راحته و هم كامل ولي ISE يه جورايي شنيدن كار باهاش سخته! براي پروگرم كردن هم فقط 4تا سيم داره با ولتاژ تراشه كه اين سري تراشه اي كه من كار ميكنم 5ولت بود در ضمن پروگرمرشو هم مي تونين بسازين(من ساختم) ولي اگه بخواين بخرين قيمتش بالاست و من هم هنوز توي ايران پيدا نكردم و دنبالشم!!!! ولي با تمام اين حرفا من پيشنهاد ميكنم اصلآ سراغ ALTERA نرين و سعي كنيد با Xilinx كارتون رو راه بندازين چون افراد بيشتري براي كمك بهتون هستن و هم اينكه اميد به راه افتادن پروژتون بالا ميره!!!!!
    چون من تا الان فقط تونستم 4-5 بار تراشمو پروگرم كنم و آخرين بار يه ماه پيش بود و تا الان ديگه تراشه هام(4-5تا) نه كار ميكنه نه پروگرم ميشه...!!!!!! هيشكي هم نميدونه چشه!!! :angry: و كامل پروژم خوابيده كه ديگه استاد راهنماي پروژم هم توي كار اين تراشه ها مونده!! :angry:

اميدوارم تونسته باشم كمكتون كرده باشم. :nerd:
    موفق باشيد.
    نگران فردايت نباش...

"خداي" ديروز و امروزت "فردا هم هست"..

*فردايت قشنگ*
    2007/08/28
    شیراز
    305
    2

جیگر چه CPU تونستی تو EPM128s جا بدی!!!؟
    بگو ما هم بلد بشیم!؟
    2007/08/28
    شیراز
    305
    2

FPGA خوب تو بازار گیر نمی آید،همه از رده خارجن!
    از خارج بیار،هم ارزون هم به روز
    EP3C5E144C8N و EP4CE6E22I7N از شرکت Altera
    XC6SLX9-2TQG144C از شرکت Xilinx
    2010/03/05
    مشهد
    28
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali_Asadzadeh
    چه CPU تونستی تو EPM128s جا بدی!!!؟
    بگو ما هم بلد بشیم!؟

سلام..
    با برنامه نويسي Quartus بايد اينكارو كردخيلي حرفه اي...
    من چون پروژم كامل سخت افزاريه و زياد با اين نرم افزار حرفه اي كار نكردم، اينكارو انجام ندادم...اين از سوابق استادم بود!! ازش ميپرسم دقيق چيكار كرده!! ولي هيچي ازاين موجود "CPLDها" بعيد نيست!! :twisted:
    فعلآ..
    نگران فردايت نباش...

"خداي" ديروز و امروزت "فردا هم هست"..

*فردايت قشنگ*
    2007/08/28
    شیراز
    305
    2

بگذار یک کم بیشتر بررسی کنیم!؟
    من یک CPU می خواهم که 4 بیتی باشه(کوچکترین موجود روی زمین!) 4 تا رجیستر داشته باشه! یک ALU،یک Stack pointer، یک PC 10 بیتی، .....
    خوب بگذار تعداد فلیپ فلاپ ها رو با هم جمع کنیم
    هر رجیستر 4 بیتیه که 4 تا فلیپ فلاپ می خواد 4*4=16
    + 10 تا هم برای PC
    یک کمی هم برای ALU می خواهیم، فرض کنید چند تا دستور ساده مثل جمع،تفریق،Call ، jump و ... بیشتر نخواهیم!!! من میگم 10 تا دستور بیشتر لازم نیست! اگر خیالاتی باشیم 100 تا فلیپ فلاپ براش در نظر می گیریم،
    خوب فرض می کنیم که مدارات کنترل، Decode ، Execute و ... وجود ندارن!
    از خیر Peripheral و Memory هم می گذریم!
    همه رو با هم جمع می کنیم!
    میشه به عبارتی 16+10+100=126
    به به توی قطعه ما که 128 فلیپ فلاپ داره جا می شن!تازه 2 تا فلیپ فلاپ هم اضافه می آوریم! نوش جونتون!
    ما موفق شدیم! من می دونم!
    مورد مصرف CPU:
    ما می تونیم با این 1080p رو زنده زنده دیکود کنیم!
    2011/05/12
    366
    9

پاسخ : پاسخ : درخواست معرفی یک تراشه FPGA مناسب

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali_Asadzadeh
    بگذار یک کم بیشتر بررسی کنیم!؟
    من یک CPU می خواهم که 4 بیتی باشه(کوچکترین موجود روی زمین!) 4 تا رجیستر داشته باشه! یک ALU،یک Stack pointer، یک PC 10 بیتی، .....
    خوب بگذار تعداد فلیپ فلاپ ها رو با هم جمع کنیم
    هر رجیستر 4 بیتیه که 4 تا فلیپ فلاپ می خواد 4*4=16
    + 10 تا هم برای PC
    یک کمی هم برای ALU می خواهیم، فرض کنید چند تا دستور ساده مثل جمع،تفریق،Call ، jump و ... بیشتر نخواهیم!!! من میگم 10 تا دستور بیشتر لازم نیست! اگر خیالاتی باشیم 100 تا فلیپ فلاپ براش در نظر می گیریم،
    خوب فرض می کنیم که مدارات کنترل، Decode ، Execute و ... وجود ندارن!
    از خیر Peripheral و Memory هم می گذریم!
    همه رو با هم جمع می کنیم!
    میشه به عبارتی 16+10+100=126
    به به توی قطعه ما که 128 فلیپ فلاپ داره جا می شن!تازه 2 تا فلیپ فلاپ هم اضافه می آوریم! نوش جونتون!
    مورد مصرف CPU:
    سلام،
    چند نکته رو لازم دیدم که مطرح بکنم و بحث رو خاتمه بدم:
    فکر کنم درمورد عدد 128 کمی بی انصافی کردین، اون عدد نشانه تعداد فلیپ فلاپها نیست بلکه تعداد میکروسلهاست و در کل اون چیپ 2500 گیت منطقی داره.
    اگر نیازی به دیتاشیت دارید میتونید در لینک زیر پیداش کنید:

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

مورد مصرف CPU:
    این نوع نوشتار درخور شخصیت یک مهندس ارشد الکترونیک نیست :NO:، لطفا اگه به دوستانتون میخواید نکته ای رو تذکر بدید از بیان زیباتری استفاده کنید و براشون پیغام خصوصی بفرستید، ما همه انسان هستیم و هر کدوممون ممکنه زمانی اشتباه بکنیم ولی این دلیل نمیشه که همدیگرو مسخره کنیم. شما هم بهتر بود قبل از گذاشتن کامنتهاتون کمی تحقیق میکردید:
    اینهم نمونه هایی از چند CPU پیاده شده بر روی چیپ EPM7128 شرکت آلترا:

امیدوارم همیشه مثل یک دوست برای دوستانتون کامنت بذارید و همیشه موفق باشید.
    اسمایل، تومورو ویل بی وُرس
    2009/12/26
    1,730
    264

پاسخ : درخواست معرفي يک تراشه FPGA مناسب

آقاي ژوپيتر عالي بود پاسختون! مونده بودم چطوري اين نکات ظريف رو عنوان کنم!
    2010/09/04
    67
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط mitra_m3
    من 4-5 ماهه كه دارم روي CPLDهاي شركت ALTERA اساسي كار ميكنم...از نظر قيمت متناسب با پيچيدگي كار و برنامه اي كه قراره داخلش پروگرم بشه بالا ميره كه تراشه EPM7128S كه گيتهاي قابل برنامه ريزي داخليش اينقدر بالاست كه ميتونين باهاش CPU هم بسازين!!!!!! كه من از پاساژ امجدعباسيان خريدم 15 هزارتومن! :agree:
    از لحاظ نرم افزارش Quartus كار باهاش هم راحته و هم كامل ولي ISE يه جورايي شنيدن كار باهاش سخته! براي پروگرم كردن هم فقط 4تا سيم داره با ولتاژ تراشه كه اين سري تراشه اي كه من كار ميكنم 5ولت بود در ضمن پروگرمرشو هم مي تونين بسازين(من ساختم) ولي اگه بخواين بخرين قيمتش بالاست و من هم هنوز توي ايران پيدا نكردم و دنبالشم!!!!

اميدوارم تونسته باشم كمكتون كرده باشم. :nerd:
    موفق باشيد.
    سلام ممکنه طرح پروگرمر و اطلاعات ساختش رو بزارید؟ممنون
    خداوند زمین را مدوّر آفرید تا به انسان بگوید
    همان لحظه ای که تصوّر می کنی به آخر دنیا رسیده ای؛
    درست در نقطه ی آغاز هستی.
    2007/08/28
    شیراز
    305
    2

ژوپیتر جون ممنون از پاسختون.
    اولین نکته نظام آموزش رو هم نباید فراموش کرد،اون اینه که داشتن یک کتاب و یک مدرس نباید یاعث بشه که ما خودمون در مورد چیزی فکر نکنیم! و فکر کنیم که هر چیزی که تو کتابی نوشته شده و یا استادمون میگه درسته،و نباید این موضع موجب صلب فکر کردن از ما بشه!
    راستی اون CPLD فقط 128 فلیپ فلاپ بیشتر نداره!
    یک نکته دیگه این هست که کی گفته که ما باید 15 تومان بی زبان رو به یک مشت آدم گردن کلفت بدیم! تازه آی سی های از رده خارج و با ظرفیت و سرعت کم کار کنیم!
    picoBlaze که یکی از کوچکترین CPU ها است ، فقط جنبه آموزشی داره، اصلا ارزش استفاده رو نداره.احتیاج به 96 FPGA slices داره که با فرض بودن دو فلیپ فلاپ در یک Slice می شود به عبارتی 96*2=192.
    برای شروع کار دوستان با FPGA دو روش پیشنهاد می کنم
    1- Altium Desugner
    2- ساختن چند مدار آماده در FPGA4fun.com
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 15