اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

phase correct mode

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

phase correct mode

سلام
    من میخوام با تایمر0 با هر فرکانس و هر دیوتی سایکلی که شد یک موج در مد phase correct pwm درست کنم.
    با خصوصیات این مد آشنایی دارم و مطالعه کردم اما متوجه نشدم که این یعنی چی :NO:
    حداکثر فرکانس موج PWM تولید شده در این مُد به دلیل دو شیبه بودن این تایمر(یک شیب از صفر تا رسیدن به ماکسیمم و یک شیب از مقدار ماکسیمم تا صفر) نصف مُد Fast PWM می باشد. :question:
    یعنی هر فرکانسی که بخوام براش درنظر بگیرم باید نصفش کنم و بعد مقدار OCR0 را حساب کنم؟
    یعنی مثلا اگه بخوام فرکانس 2khz با دیتوی سایکل 50% تولید کنم این محاسبات درسته؟
    fpwm=Fclk/N*510 ==> fpwm=8*10^6/8*510=1960
    1960 تقریبا 1.96 کیلو هرتز چرا اون فرکانسی که من میخوام درنمیاد؟
    لطفا کمک کنید ...... :cry2:

پاسخ : تولید موج در مد phase correct pwm

با سلام
    برای رسیدن به این فرکانس از اونجا که تو این مد tov0 وقتی که مقدار تایمر صفر میشه یک میشه بیایید مقدار تایمر رو در وقفه سرریز برابر با 10 کنید به این ترتیب رابطه فرکانس pwm میشه3^10*2=( 8M/( 8*50 البته این باعٍث میشه که تقارن شکل pwm از بین بره ولی میتونید به فرکانس مورد نظرتون و همچنین دیوتی سایکل مورد نظر دست پیدا کنید

دیدگاه

phase correct mode

سلام.من میخوام با مد phase correct تایمر 1 دو تا پالس درست کنم که با هم فرق داشته باشند.کسی میتونه کمک کنه؟راستی در مورد این مد میتونید توضیح بدید من زیاد نمیفهممش.
      1.پدیت ocr های من کجا میتونه باشه؟چه اینتراپی؟
      2.اگر من 4 تا مقدار برای ocr داشته باشم چن تا پالس ایجاد میشه؟
      3.وقتی tcnt به مقدار top برسه چه اتفاقی میافته؟دوباره از top کاهش پیدا میکنه تا به صفر برسه؟(من مقدار top=icr گذاشتم)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X