اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمایی در مورد انتخاب رشته کنترل

Collapse
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راهنمایی در مورد انتخاب رشته کنترل

من29 سالمه لیسانس مدیریت دارم.دیپلم ریاضی دارم وبه ریاضیات و فیزیک و محاسبات و فرمول و اختراع و اکتشاف علاقه دارم و دوست دارم در رشته ام تنوع و خلاقیت باشه.این از بیوگرافی ام.اما من می خوام در زمینه علاقه ام ادامه تحصیل بدم و هم بتونم استخدام بشم وباتوجه به سنم حتما می خوام از ادامه تحصیلم بتونم شغل مطمئن بدست بیارم .اما چون شرط سنی ام دیگه به لیسانس نمی خوره باید به فکر اشتغال با مدرک ارشد باشم . این تا اینجای مسئله .اما برای این کار این برنامه را ریختم .برای خواندن ارشددر زمینه علاقه ام یعنی برق کنترل چون پایه درسی من لیسانس مدیریت است . می خوام در فراگیر برق کنترل پیام نور شرکت کنم و تاسال اینده خودم را برای کارشناسی ارشد برق کنترل اماده کنم. و بتونم همزمان فراگیر کارشناسی برق کنترل و ارشد اکنترل را با یک سال اختلاف بخوانم . اما برای این مهم که خیلی زحمت داره سه سوال مهم دارم که دوست دارم کسانی که می دانند یا کسانی که راه را رفتند بهم یاری برسانند :
    1- طبق انچه گفتم که من پایه ام لیسانس برق کنترل نیست و برای اینکه ارشد کنترل را بخوانم و کار بلد باشم می خوام فراگیر پیام نور در کارشناسی را بخوانم از انجا که دانشگاه پیام نور است و نه صنعتی شریف یا بهشتی ایا مدرک پیام نور یا این تحصیلش به دردم می خوره ؟ ایا کسی است که پارسال در پیام نور برق قبول شده باشه تجربه خودش را به من بگه؟
    2- اصلا لازم است که من بخاطر ارشد و اینکه پایه ام قوی بشه برم سراغ کارشناسی این رشته وان رابگیرم. یک
    بنده خدایی می گفت که مدرک برق فقط برای اسمش است و باید یکسری دوره مثل plc و... را بری که از مدرک
    دانشگاه هم معتبرتره برای کار.
    2- زمینه کاری یا اشتغال در مهندسی برق کنترل با مدرک ارشد چطوری است . طبیعتا من دوست دارم وقتی این برنامه پرفشار را انجام بدم در اخردر زمینه ای که خیلی برام مهم است یعنی اشتغال به دردم بخوره و مطمئن باشم.

پاسخ : راهنمایی در مورد انتخاب رشته کنترل

دوست عزیز
    بنده شخصا به شما پیشنهاد میکنم که اگر عاشق برق(هر گرایشی)هستی برو توی این رشته و مشغول به تحصیل شو
    و اگر به خاطر کار و شغل اونم استخدامی (چون به شرط سنی اشاره کردی)میخوایی این رشته رو انتخاب کنی به هیچ عنوان اینکارو نکن چون پشیمون میشی
    من جسارت نمیکنم ولی این رشته سنگینترین رشته تحصیلی هستش و بهتره بدونی بهترین اساتید ریاضی تحصیلکرده های برق هستند
    به هر حال نظر شخص بنده ادامه تحصیل در رشته ای که لیسانسش رو دارین هست.
    براي بالاتر بودن خودتو ببر بالا،ديگرانو پايين نيار
    چون ممکنه دستت به همه نرسه تا بياريشون پايين

دیدگاه

من علایقم را گفتم و فکر می کنم رشته برق کنترل به دردم بخوره . اما چیزی که واقعیت برای من اینه که باید انتخابی
      کنم که اقتصادو اشتغالم تاحد قابل قبولی تضمین شده باشه . یعنی شما می گید با این وجود خیلی خطرناک است
      راستی من سه تا سوال پرسیدم !!!!

دیدگاه

می تونید من را با رشته برق کنترل اشنا کنید. فرض کنید من دیپلم ریاضی فیزیک دارم و وارددانشگاه شدم . درسهایی که می خوانند ادامه کدام مباحث ریاضی یا فیزیک دبیرستان است . تبدیل به چه مشاغلی می شه و در ان مشاغل
        چه کار می کنه؟ من توی اینترنت گشتم یکسری تعریف های تکراری است و اینکه تئوری است . اگه می تونید با یک
        توضیح من را با این رشته اشنا کنید.

دیدگاه

با سلام دوست گرامی
          شما برای این کار بهتره یه سری به سایت www.iran-eng.com بزنید.

دیدگاه

توی این سایت عضوم و لی باید جون بکنی تا بهت جواب بدن اگه کسی می تونه در مورد خروجی و یک مهندس
            برق کنترل برای من توضیح بده ممنون می شم ازش خیلی.

دیدگاه

سلام شما از کنترل چی می دونید که میگید دوستش دارید!؟

اما خوب سئوال 1 اش که به من مربوطی نیست

سئوال 2 اینه که
              اگه شما رشتتون ریاضی هم بود بنده میگفتم زیاد نیاز نیست
              هر چند درس های ارشد چندان ربطی به درس های کارشناسی ندارن
              اما خوب بازم نیمشه گفت بی تاثیره
              در کل شما باید کنترل خطی رو تا حدودی بلد باشید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X