اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک : یک سوال

Collapse
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک : یک سوال

سلام

من یه سوال دارم ....
    وقتی توی امپ استریو جای مثبت و منفی فقط یکی از خرو جی ها امپ (منظورم سیم های بلندگو هست ) رو عوض کنیم صدای باند چپ نسبت به صدای باند راست یا بر عکس 180 درجه اختلاف فاز داره؟ یا چیز دیگه ای هم تغییر میکنه

پاسخ : کمک : یک سوال

تغییر دیگه گمون نمی گنم ایجاد کنه اما می دونید که همین اختلاف فاز باعث میشه بلندگوها صدای هم دیگه رو تضعیف کنن...
    رازي در کار نبود

دیدگاه

من تا حالا امتحان نکردم.....اما نباید تغییری کنه... یا 180 درجه اختلاف فاز از کجا میاد...مخصوصا اگر بلندگو از خازن یا چیزای که قطبیت داره توش نباشه
      ....................HELP ME GOD ...........................

WORLD ELECTRONIC................................

nasrolahymohsen@gmail.com......................... ...

دیدگاه

توجه کنید که زمانی که مثلا یک سیگنال با دامنه فرضا 10 ولت داریم مخروط یکی از بلندگو ها بسمت جلو میاد و مخروط اون یکی که سیم هاش برعکس هست به سمت داخل میره (این حالت مربوط به جهت میدان مغناطیسی هست که توسط بوبین بلندگو ایجاد میشه که به جهت اتصال برعکس سیم ها در یکی از بلندگو هامیدان مغناطیسی ایجاد شده در اون بلندگو هم برعکس دیگری است)سیگنالی که از مدار برای هر دو بلندگو میاد یکی هست ولی این اتصال بر عکس (در زمان پخش)حالتی رو ایجاد میکنه که انگار سیگنالی که به بلندگو ها میرسه(اگه اتصال سیم ها مثل هم بود) 180درجه اختلاف فاز داره
        رازي در کار نبود

دیدگاه

با سلام این حالتی که دوستمان میگند واقعا افت دامنه صدا را در بر دارد برای اینکه من چندی پیش به این مورد بر خوردم من یک ضبط صوت پاناسونیک دارم که جمعا هفت باند دارد واز این هفت باند دوتاش ووفر باز هر باند 2عدد ساب 20و16 سانتی دارد که بخاطر تست یک امپلی ازشون استفاده کردم وقتی که دوباره گذاشتمشون سر جاش سیمهارو وصل کردم دیدم با اینکه بلند گوها همه کار میکنند ولی صدای انچنانی نداره ولوم را تا ته باز کردم فقط بلندگوها تکون میخورن صدای کمی داره برسی کردم دیدم موقع وصل کردن یکی از ساب ووفرها سیمها را بر عکس وصل کرده بودم و همینکه جایه سیمها را درست کردم قدرتش زیاد شد ودر ضمن بگم که هلیکوپتر بدون صدا هم همین طوری شده که صدای کمی تولید میکنه یک صدایی با فرکانس معکوس صدای هلیکوپتر تولید میکنند که باعث میشه فرکانسها همدیگر را دفع کنند به همین دلیل صدای کمتری ایجاد میشود و ختم کلام وبدرود
          کارکن مگو کار چیست که سرمایه آمپلی ساختن است تا کار نکنی پول نداری آمپلی بسازی

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X