اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راه حل این مشکل چیست ؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راه حل این مشکل چیست ؟

با سلام خدمت شما دوستان عزیز
    بنده با استفاده از پیزو یک led را توسط فشار وارده بر صفحات پیزو راه اندازی میکنم ولی من اگر بخواهم یک موتور را راه اندازی کنم د چار مشکل می شوم و هر چقدر تعداد صفحات پیزو را زیاد می کنم و آنها ر ا موازی یا سری می کنم باز موتور 6 ولتی را راه اندازی نمیکند البته با حداکثر فشار وارده بر پیزو ها تا 8 ولت را به من میدهد احتمال بنده کمبود فوق العاده جریان است که نمی دانم چگونه باید رفع شود لطفا با راه کار ها و راه حل های خود به من کمک کنید تا این مشکل را بر طرف کنم متشکرم.

پاسخ : راه حل این مشکل چیست ؟

ببنید این پیزوه برای تبدیل حرکت به الکتریک بکار می ره در تعاریف به این نوع سنسور می گند
    ولی اگه در این تبدیل تغییرات با توجه به حضور یه منبع انرژی دیگه صورت بگیره به اون ترانسدیوسر می گند

درسته اینکه خروجی اون رو برداری و توی یه پل آشکار سازی تغییرات رو آشکار بکنی و بعد تقویت بکنی
    بهت توصیه می کنم توی این پروژه ات کتابهای ابزار دقیق رو مطالعه بکن

دیدگاه

با سلام
      دوست عزیز جناب آقای حاجی زاده لطفا منظور خود را از پل آشکار ساز رابفرمایید متشکرم در ضمن من با یک ترانس افزاینده می خواستم ولتاژ پیزو ها را افزایش دهم ولی از حالت قبلش کا هش شدیدتری پیدا کرد در ضمن چرا پیزو ها دارای پلاریته های مشخص نیستند مثلا led را از هر طرف می توانند روشن کنند

دیدگاه

دوست عزیز من فکر میکنم شما برای راه اندازی موتور بهتره با a/d میکرو خروجی پیزو رو بخونی بعد با توجه به نوع موتورت از pwm یا راه های دیگه برای راه اندازی موتور استفاده کنی
        موفق باشی :biggrin:
        http://imenbazar.com

دیدگاه

با سلام
          بنده نمی خواهم از پیزو به عنوان یک سنسور استفاده نمایم بلکه می خواهم به عنوان یک مولد یا یک منبع از آن استفاده نمایم که از خروجی های آن ولتاژ بگیرم

دیدگاه

دوست من شما نمیتونی از پیزو به عنوان منبع استفاده کنی
            اون led هم که میگی به این خاطر روشن میشه که جریان زیادی برای راهاندازی نیاز ندارن
            در ضمن شما برای راه اندازی کوچکترین موتور ها حداقل 100 میلی 5 ولت=500mw توان دایمی نیاز داری نه به یک ولتاژ لحظه ای :biggrin:

دیدگاه

با سلام
              در مورد ولتاژ لحظه ای تولید شده توسط پیزو ها باید خدمت شما عرض کنم که این مشکل را ما حل کردیم و در لحظه عکس العمل ضربه ما مقدار معلومی شارژ وسپس دو سر بار دشارژ می کنیم (دو برابر زمان ضربه ماندگاری دارد)
              حال مشکل ما عدم رضایت در مورد جریان است بر خلاف گفته شما جریان پیزو ها بسیار پایین می باشد ولی ولتا ژ تولیدی بسیار بالا تر از و لتاژ led می باشد پس در واقع ما توان لازم برای روشن کردن led را داریم ولی برای استفاده کامل بصورت یک منبع فعال باید از یک تقویت کننده جریان استفاده کنیم که وابسته به تغذیه خارجی نداشته باشد. که از دوستان عزیز که می توانند در این مورد به ما کمک کنند بسیار سپاس گذاریم

دیدگاه

سلام
                منم که همینو گفتم
                منم نوشتم پیزو نمیتونه جریان بده
                :surprised: :biggrin:

دیدگاه

سلام
                  سوال جالبی اماجواب خیلی ساده نیست چون همینطور که در پست های قبلی دوستان اومد در پیزوها ما جریان بالائی نداریم(بدلیل طبیعت پیزو الکتریک ها چون ما فقط یک میدان الکترواستاتیکی داریم) اما با توجه مشخصات پیزو یی که استفاده میکنید ولتاژ بالائی میگیریم بطور مثال در فندک های به اصطلاح اتمی در آنها کریستال پیزو وجود دارد که با ضربه زدن تولید ولتاژ بالا در حد جرقه زدن میکند.حالا به نظر من اگر این ولتاژ را با توجه به پلاریته آن چون dcاست از طریق یک دیود با break down ولتاژ بالا در یک خازن ولتاژ بالا ذخیره کنید میتوان با ضربه زدنهای متمادی خازن را شارژ نمود و با یک step down dc/dc convertor از این ولتاژ در جریانهای بسیار پائین (نه یک موتور dc)استفاده نمود.البته کریستاک همیشه باید تحت فشار یا ضربه باشد .همینطور که میبینید این یک سیستم کاربردی نیست و فقط بعنوان یک ایده و خوراک فکری جالب است.
                  شاد باشی

دیدگاه

سلام
                    یه سول؟ مشکل جریان رو نمیشه با ترانزیستور حل کرد ؟
                    از آنجایی که آموزش ماهی گیری برای من بسیار مهم تر هستش، به همین خاطر، در این انجمن، تاجایی که بتونم جواب مطلبی رو مستقیم نمیگم و تلاش میکنم با آدرس دادن و کمی جستجو به جواب برسید. اگر عاشق الکترونیک باشید، دنبال جواب خواهید گشت.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Morteza Amani
                      سلام
                      یه سول؟ مشکل جریان رو نمیشه با ترانزیستور حل کرد ؟
                      سلام
                      تا وقتی مولد ما انرژی لازم رو نداشته باشه هیچ قطعه ای نمیتواند کمکون کنه با چند میکرو وات توان تولیدی در یک تحریک کریستال شما تنها کاری که میوانید انجام بدهید روشن کردن یک led است.
                      در این مورد یک مثال میزنم که شاید روشنتر بشه.این کاری که دوستمون میخواهد انجام بده مثل اینکه با یک لیوان آب بخواهیم یک توربین رو هر چند کوچک بگردانیم که عملی نیست بهتر است ابتدا با چند صد لیوان آب یک بشکه رو پر کنیم بعد با این بشکه (درمدارمیتواند یک خازن یا یک باطری شارژی باشه)توربین رو بچرخونیم.
                      اما اینکه چرا LED در دو جهت روشن میشود من فکر میکنم درسته مادر پیزوها پلاریته هماهنگ با جهت فشار داریم اما وقتی ما کریستال رو فشار این ولتاژدر یک جهت ایجاد میشه اما وقتی کریستال رهامیشه کریستال بر میگرده به حالت اول درست مانند اینکه نیرو در جهت عکس وارد کنیم وولتاژ سیر پایین رونده دارد.اگه شما شکل موج تولیدی رو با اسیلوسکوپ حافظه دار ببینی مثل نیم سیکل یک موج سینوسی است حالا ما چون مبنا یا به اصطلاح ریفرنسی نداریم و هر دو جبهه بالا رونده و پائین رونده موج رو داریم LED در هر دو جهت روشن میشه.

شاد باشی

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X