اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

INTEGRATED CODEC

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

INTEGRATED CODEC

سلام
    دوستان کسی آی سی سراغ داره که صوت رو به adpcm یا فرمت های فشرده تر از pcm تبدیل کنه ، یعنی یک آی سی codec که صوت رو به فرمت هایی مثل
    g.729
    g.726
    g.723
    adpcm
    , ....
    حالا می خواهد همه رو داشته باشه که قابل انتخاب باشه یا یکی از این هارو داشته باشه
    چون فرمت g.711 بدردم نمی خوره آی سی هاش هم هست
    کاری ندارم این وری هستی یا اون وری چپی یا راست
    همیشه ایرانی باش و به ایرانی بودنت افتخار کن
    ایران و هیچ وقت تنها نزار
    اگه خدا رو قبول داری اجرت با خدا

پاسخ : INTEGRATED CODEC

نوشته اصلی توسط mehdigorji
    سلام
    دوستان کسی آی سی سراغ داره که صوت رو به adpcm یا فرمت های فشرده تر از pcm تبدیل کنه ، یعنی یک آی سی codec که صوت رو به فرمت هایی مثل
    g.729
    g.726
    g.723
    adpcm
    , ....
    حالا می خواهد همه رو داشته باشه که قابل انتخاب باشه یا یکی از این هارو داشته باشه
    چون فرمت g.711 بدردم نمی خوره آی سی هاش هم هست
    سلام،
    مسلما برای اینکار خیلی آی سی وجود داره، مهم اینه که تو بازار ایران گیر بیاد و به راحتی قابل مونتاژ باشه.
    دو سال پیش من هم همین کار شما رو میخواستم انجام بدم و علاوه بر اون کدکها، MPEG-I و چند فرمت دیگه رو هم میخواستم ولی تو ایران گیر نیاوردم، برای همین الگوریتم هاشون رو دانلود کردم و روی FPGA پیادشون کردم، من برای VOIP استفاده میکردم و علاوه بر اون برای IP Broadcast و DVB هم استفاده میکردم.

موفق باشی
    اسمایل، تومورو ویل بی وُرس

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ژوپیتر
      سلام،
      مسلما برای اینکار خیلی آی سی وجود داره، مهم اینه که تو بازار ایران گیر بیاد و به راحتی قابل مونتاژ باشه.
      دو سال پیش من هم همین کار شما رو میخواستم انجام بدم و علاوه بر اون کدکها، MPEG-I و چند فرمت دیگه رو هم میخواستم ولی تو ایران گیر نیاوردم، برای همین الگوریتم هاشون رو دانلود کردم و روی FPGA پیادشون کردم، من برای VOIP استفاده میکردم و علاوه بر اون برای IP Broadcast و DVB هم استفاده میکردم.

موفق باشی
      سلام
      یعنی اومدید صدا رو روی اترنت سوار کردید؟
      نه من در مورد سایت های
      www.lantiq.com
      www.zarlink.com
      محدودیت ندارم اما نمی دونم چرا اون چیزی که می خوام پیدا نمی کنم
      شما می تونید کمک کنید ؟
      بعنی آی سی باشه که صدا را به فرمت های گفته شده در بیاره ؟
      چون من آی سی هایی پیدا کردم که به فرمت g.711 در میارن که بدردم نمی خوره

دیدگاه

سلام
        یعنی اومدید صدا رو روی اترنت سوار کردید؟
        نه من در مورد سایت های
        www.lantiq.com
        www.zarlink.com
        محدودیت ندارم اما نمی دونم چرا اون چیزی که می خوام پیدا نمی کنم
        شما می تونید کمک کنید ؟
        بعنی آی سی باشه که صدا را به فرمت های گفته شده در بیاره ؟
        چون من آی سی هایی پیدا کردم که به فرمت g.711 در میارن که بدردم نمی خوره
        بله، برای Telecommunication و IP-Phone ها استفاده میشه و خوب نه یکی دو تا، تعداد کورها و نحوه پیاده سازی طوریه که نمیشه از آیسی استفاده کرد و باید دیکود و انکود همزمان چند صد کاناله در هر FPGA انجام بشه.

تا جایی که بتونم کمکتون میکنم، البته من فعلا ایران نیستم. از طریق سایت در ارتباط خواهیم بود.
        تا جایی که من جستجو کرده بودم، یا تنها دیکودر چند فرمته بود یا انکودر، در مورد کدک بیشتر از 3 تا 4 تا فرمت ساده برای صدا ندیدم، ولی چیپهای کدک تصویری صداها رو با فرمتهای بیشتری تبدیل میکنن ولی ندیدم مثلا g.711 توشون باشه.
        اگه الگوریتم هاشون یا کدشون رو به زبان c گیر بیارید میتونید از NIOS-II سری e استفاده کنید چون دیگه رایگانه، از طرفی دیگه کدنویسی VHDL خیلی کمی هم داره در حد پورت کردن رجیسترهای Nios روی پایه ها.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ژوپیتر
          بله، برای Telecommunication و IP-Phone ها استفاده میشه و خوب نه یکی دو تا، تعداد کورها و نحوه پیاده سازی طوریه که نمیشه از آیسی استفاده کرد و باید دیکود و انکود همزمان چند صد کاناله در هر FPGA انجام بشه.

تا جایی که بتونم کمکتون میکنم، البته من فعلا ایران نیستم. از طریق سایت در ارتباط خواهیم بود.
          تا جایی که من جستجو کرده بودم، یا تنها دیکودر چند فرمته بود یا انکودر، در مورد کدک بیشتر از 3 تا 4 تا فرمت ساده برای صدا ندیدم، ولی چیپهای کدک تصویری صداها رو با فرمتهای بیشتری تبدیل میکنن ولی ندیدم مثلا g.711 توشون باشه.
          اگه الگوریتم هاشون یا کدشون رو به زبان c گیر بیارید میتونید از NIOS-II سری e استفاده کنید چون دیگه رایگانه، از طرفی دیگه کدنویسی VHDL خیلی کمی هم داره در حد پورت کردن رجیسترهای Nios روی پایه ها.
          ببخشید یک سوال داشتم شما الگوریتم رو از کجا گیر آوردید ؟ پولی هم باشه مهم نیست
          همون کاری که کردید یعنی صدا رو روی اترنت سوار کردید

سوال دیگه من اینه که چیه NIOS-II رایگانه ؟

ممنون می شم کمک کنید

دیدگاه

ببخشید یک سوال داشتم شما الگوریتم رو از کجا گیر آوردید ؟ پولی هم باشه مهم نیست
            همون کاری که کردید یعنی صدا رو روی اترنت سوار کردید

سوال دیگه من اینه که چیه NIOS-II رایگانه ؟

ممنون می شم کمک کنید
            از طریق گوگل گیر آوردم، البته برای یکی دوتاش خیلی گشتم ولی بقیش راحت بود پیدا کردنشون. نه پولی نبودن.
            مثلا برای ADPCM 4-bit شرکت Dialogic:
            http://www.mp3-tech.org/programmer/docs/adpcm.pdf
            یا g.711:
            http://www.codeproject.com/KB/security/g711audio.aspx
            سرچ کنین همه شون پیدا میشن.

NIOS-II یک Soft procssor هست که روی FPGA کار میکنه، مثلا AVR ATmega128 رو در نظر بگیرید، اون هم یک پروسسور هست ولی قابل تغییر نیست، همه امکاناتش ثابته، ولی NIOS-II پروسسوری با قابلیتهای بسیار بالاتر و قابل تغییره که خوبی بزرگش اینه که میشه براش کدهایC و ++C نوشت، سرعت بالایی داره و ....

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ژوپیتر
              از طریق گوگل گیر آوردم، البته برای یکی دوتاش خیلی گشتم ولی بقیش راحت بود پیدا کردنشون. نه پولی نبودن.
              مثلا برای ADPCM 4-bit شرکت Dialogic:
              http://www.mp3-tech.org/programmer/docs/adpcm.pdf
              یا g.711:
              سرچ کنین همه شون پیدا میشن.

NIOS-II یک Soft procssor هست که روی FPGA کار میکنه، مثلا AVR ATmega128 رو در نظر بگیرید، اون هم یک پروسسور هست ولی قابل تغییر نیست، همه امکاناتش ثابته، ولی NIOS-II پروسسوری با قابلیتهای بسیار بالاتر و قابل تغییره که خوبی بزرگش اینه که میشه براش کدهایC و ++C نوشت، سرعت بالایی داره و ....
              یعنی این کدی که روی لینک زیر قرار داره روی NIOS_II اجرا می شه یا باید یک تغییرات کوچک داده بشه ؟
              NIOS_II روی هر FPGA آلترا کار می کنه یا روی سری خواستی کار می کنه ؟
              ببخشید یعنی NIOS_II یک نوع سیستم عامل هست که روی FPGA ریخته می شه و می شه امکاناتش رو تغییر داد؟
              یعنی می شه کدی پیدا کرد که همین صوت رو روی اترنت بفرسته چون من آی سی هاشو توی سایت ZARLINK , ... دیده بودم و برام جلب بود
              اگه می شه پیدا کرد رایگان هست یا نیست ،شما خودتون سایتی سراغ دارید ؟
              ممنون می شم کمک کنید

دیدگاه

یعنی این کدی که روی لینک زیر قرار داره روی NIOS_II اجرا می شه یا باید یک تغییرات کوچک داده بشه ؟
                NIOS_II روی هر FPGA آلترا کار می کنه یا روی سری خواستی کار می کنه ؟
                ببخشید یعنی NIOS_II یک نوع سیستم عامل هست که روی FPGA ریخته می شه و می شه امکاناتش رو تغییر داد؟
                یعنی می شه کدی پیدا کرد که همین صوت رو روی اترنت بفرسته چون من آی سی هاشو توی سایت ZARLINK , ... دیده بودم و برام جلب بود
                اگه می شه پیدا کرد رایگان هست یا نیست ،شما خودتون سایتی سراغ دارید ؟
                ممنون می شم کمک کنید
                بله، باید تغییراتی بکنه، مثلا در FPGA چیزی به عنوان فایل وجود نداره و باید اطلاعات از یک پورت خونده بشه، پردازش بشه و به پورت دیگه ای بره.
                بله، برای کار کردن تحت شبکه میشه از ماژولهای آماده استفاده کرد که با FPGA میشه اونها رو کنترل میکنید و دیتا رو ارسال میکنید و در سمت دیگه دریافت میکنید.
                کار ساده ای نیست، باید برنامه کنترل هر ماژول بر مبتای دیتاشیتش نوشته بشه و کمتر ماژولی کدش گیر میاد، اونم به زبان VHDL یا Verilog چون برای FPGA معمولا کدهای ساده رایگان هستن و نه چیزایی مثل کنترلر ماژول.
                به Opencores.org یک سری بزنید، کدهای بسیار خوبی داره و بری شروع کار به در میخورن.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X