ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5
    2011/06/25
    33
    0

مدیریت MBA در ارشد

با سلام دوستان گرامی
    من دانشجوی ترم اول کارشناسی ناپیوسته(مهندسی)الکترونیک دانشگاه ازاد هستم و خرداد 1392 فارغ التحصیل می شوم اما برای ادامه تحصیل در کارشناسی ارشد, مدیریت mba را در نظر دارم البته گرایش کنترل را هم در نظر دارم اما واقعا فکر میکنم زیاد حوصله مسائل ریاضی را نداشته باشم و از یک سو نمیدانم که کدام یک از این دو رشته درآمد خوبی دارد؟ یا بازار کار خوبی دارد و اینکه کدام یک سنگین تر هستند؟ آیا اگر از الان تا 2 سال برای مدیریت mba بخوانم آیا احتمال اینکه رتبه تک رقمی بیاورم هست؟ هرچه اطلاعات در این زمینه دارید بگویید و مرا راهنمایی کنید.
    با تشکر
    2011/06/25
    33
    0

پاسخ : مدیریت MBA در ارشد

سلامی مجدد!
    دوستان من این تاپیک را زدم و میخواستم دوستان نظراتی درباره رشته ها داشته باشند, اما متاسفانه بعضی ها از مسیر تاپیک منحرف شدند و علیرغم 20 تا پست, میبینید که همه پست ها حذف شده اند!
    دوستان سعی کنید فرهنگ بحث کردن و جواب دادن را یاد بگیرید ( برای اونهایی که بلد نیستند)!
    اول باید تاپیک را بخونید و بعد جوابی در رابطه با آن را بدهید, نه اینکه یا از خود تعریف کنید یا به همدیگه حرفهایی بزنید یا اینکه دانشجویان دانشگاه آزاد را با سراسری مقایسه کنید, میدونید که دانشجو بودن ربطی به دانشگاه ندارد و من که در دانشگاه آزاد هستم, حاضرم شرط ببندم اگه میخواستم میتونستم رتبه 2 رقمی بیاورم و هم اکنون در سراسری باشم, چون کاردانی سراسری بودم, به هر حال من به عنوان دانشجو برای من فرقی نداشت و نباید دانشگاه ها رو زیر سوال برد!
    پس سعی کنید در همه جا تاپیک را خوب بخونید و اهداف نویسنده را در نظر داشته باشید, بعد جوابی بنویسید!
    2008/06/14
    تهران
    386
    3

سلام
    این اطلاعات و از سایت مدیران پیدا کردم، اطلاعات جالب دیگری هم دارد اگه وقت دارید یه نگاه به سایتش بندازید

کارشناسی ارشد مدیریت MBA

تعريف و هدف :
    دوره كارشناسي ارشد مديريت سازمان كه معادل MBA) Master of Business Administration) است به منظور پرورش مديران كارآمد براي اداره سازمانآ*هاي اقتصادي- اجتماعي، توليدي و خدماتي طراحي شده است. هدف اين دوره پذيرش فارغآ*التحصيلان دورهآ*هاي كارشناسي در رشتهآ*هاي مختلف به خصوص رشتهآ*هاي فني و مهندسي و پرورش افرادي است كه قادر باشند در زمينهآ*هاي ذيل انجام وظيفه نمايند:
    (1) اداره و راهبري مؤثر و كارآمد سازمان يا يك بخش تخصصي از آن نظير بخشآ*هاي توليدي، بازاريابي و فروش، اطلاعات و مالي
    (2) ايجاد تحول در يك بخش تخصصي سازمان
    (3) طراحي، هدايت و رهبري تحول در كل سازمان پس از كسب تجارت علمی و عملي در مديريت
    (4) كارآفريني با ايجاد فعاليتهاي جديد در درون سازمان و يا ايجاد سازمانآ*هاي جديد
    (5) ارائه خدمات مشاورهآ*اي و مطالعاتي در زمينهآ*هاي مزبور به مديران سازمانآ*هاي اقتصادي و اجتماعي
    افراديكه در اين دوره پذيرفته ميآ*شوند،بايد حداقل دوره كارشناسي را در يكي از رشتهآ*هاي دانشگاهي گذرانده و با حوزه تخصصي دوره كارشناسي آشنائي پيدا كرده باشند . اين افراد پس از فرا گرفتن دانش مديريت و تمرين مهارتهاي مديريتي در اين دوره (مديريت سازمان)، نيروهاي ارزندهآ*اي خواهند شد كه ميآ*توانند با تركيب دانش تخصصي و مديريتي خود در جهت تحقق هدفهاي بالا نقش مهمي در بهبود مديريت جامعه ايفا نمايند.

تاريخچه :
    در ايران اولين دوره مديريت اجرايي در دهه 70 ميلادي توسط مركزي تحت عنوانICMS و با همكاري دانشگاه هاروارد راهآ*اندازي شد. دومين گام در اين راستا توسط سازمان مديريت صنعتي برداشته شد كه در اواخر دهه 60 شمسي اقدام به راهآ*اندازي دوره مديريت اجرايي كرد. سرانجام در اوائل دهه 80 شمسي دانشگاه صنعتي شريف اقدام به راهآ*اندازي اين رشته با توجه به نياز شديد كشور نمود. در حال حاضر علاوه بر سازمان مديريت صنعتي، دانشگاههاي تهران ، علامه طباطبايي و علم و صنعت ايران نيز داراي دوره كارشناسي ارشد با گرايش مديريت اجرايي و دانشگاه شريف با گرايش MBA هستند. همچنين در دانشگاه آزاد اسلامي در دو واحد علوم تحقيقات تهران و اهواز پذيرش دانشجو در گرايش مديريت اجرايي صورت ميآ*گيرد.

طول دوره:

دوره كارشناسي ارشد مديريت سازمان به صورت كارشناسي ارشد ناپيوسته و آموزشي است. اين دوره به نام دوره MBA در اكثر نظامآ*هاي آموزش عالي كشورهاي پيشرفته و در حال توسعه ارائه ميآ*شود. با توجه به اينكه فارغآ*التحصيلان رشتهآ*هاي مختلف و به خصوص رشتهآ*هاي فني و مهندسي وارد اين دوره ميآ*شوند، طول دوره حداقل 2 و حداكثر 3 سال بوده و تعداد واحدهاي لازم براي فارغآ*التحصيل شدن 57 واحد درسي است.
    بنابراين دانشجويان اين دوره، مانند ساير دانشجوياني كه در ساير نقاط جهان در اين رشته به تحصيل ميآ*پردازند، براي تكميل دوره خود در طي 2 سال يا 4 ترم بايد به طور متوسط در هر نيمسال تحصيلي حدود 14 واحد درسي را بگذرانند. به اين لحاظ دوره كارشناسي ارشد مديريت سازمان، دوره سنگين و پركاري است و دانشجوياني كه وارد اين دوره ميآ*شوند بايد از لحاظ استعداد و فرصت مطالعه و تحصيل در وضعيت خوبي قرار ادشته باشند.

نقش ها و توانائي های فارغ التحصيلان :

فارغآ*التحصيلان اين دوره با فراگيري دانش و فنون مديريت قادر خواهند بود در زمينهآ*هاي ذيل فعاليت نمايند:
    • اداره امور واحدهای ستادی سازمانهای توليدی و اجتماعی در جهت كمك به مديران اين سازمانها برای اداره مؤثرتر سازمانهای خود
    • اداره و رهبری مؤثر و كارآمد يك سازمان يا يك بخش تخصصی از آن نظير بخشآ*های توليد، تحقيق و توسعه، مالی، فروش، پرسنلی و اطلاعات
    • ايجاد تحول در يك بخش تخصصی سازمان با تجديد تشكيلات ، رويهآ*ها و شيوهآ*های اداری آن بخش
    • كارآفرينی در يك سازمان برای شروع فعاليتآ*های جديد يا ايجاد و اداره سازمانهای جديد
    • طراحی تحول در كل يك سازمان و رهبری و هدايت تحولات كلی بعد از كسب تجربيات مديريتی

(ادامه در پست بعدی)
    The harder I work, the luckier I get
    2008/06/14
    تهران
    386
    3

ضرورت و اهميت:
    توسعه كشور و ارتقاء استاندارد زندگي در آن مستلزم بهبود و ارتقاء كيفيت مديريت در سازمانهاي اقتصادي و اجتماعي است. با بهبود مديريت است كه ميآ*توان بهرهآ*وري را افزايش داد و از ظرفيتآ*ها و امكانات موجود كالا و خدمات بيشتري را توليد نمود و ظرفيتآ*هاي زيادتري را بوجود آورد.
    بهبود مديريت نيز مستلزم گاهي و تسلط به دانش مديريت است. امروزه مديريت به عنوان يكي از شاخهآ*هاي معرفت بشري پيشرفت زيادي نموده است و آموزش و تحقيق در زمينه آن گسترش فراواني يافته است. با توجه به اهميت مديريت در رشد و ارتقاء سازمانها و جوامع، نظامآ*هاي آموزش عالي كشورها آموزش و تحقيق در حوزه مديريت را از نظر كيفي و كمي به سرعت توسعه دادهآ*اند. يكي از زمينهآ*هاي بارز توسعه آموزش مديريت ايجاد رشته كارشناسي ارشد مديريت سازمان (MBA) در كشورهاي مختلف جهان است. اين رشته به سرعت نخست در آمريكا و كشورهاي صنعتي و سپس در كشورهاي در حال توسعه موفق، گسترش يافته است.
    همانطوريكه قبلاً ذكر شد، فارغآ*التحصيلان دورهآ*هاي كارشناسي و مخصوصاً فارغآ*التحصيلان دورهآ*هاي فني و مهندسي وارد اين دوره شده و در يك آموزش فشرده و پركار به فراگيري دانش و فنون مديريت ميآ*پردازند. تركيب دانش تخصصي دوره كارشناسي و گاهي و تسلط به دانش و فنون مديريت در دوره كارشناسي ارشد، از فارغآ*التحصيلان اين دوره مديران كارآمد و مؤثري ميآ*سازد كه در افزايش كارآئي و رشد سازمان هاي اقتصادي- اجتماعي تأثير بسزايي دارند. به خاطر كسب همين توانائيآ*هاست كه در سه دهه اخير دورهآ*هاي MBA در كشورهاي مختلف جهان به سرعت گسترش يافته و تنها در كشور آمريكا حدود 700 مؤسسه آموزش عالي دوره MBA ارائه ميآ*دهند.

منبع:
    http://emodiran.com/categories/view/cat_id:196/menu_id:528/t:%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3%DB%8C _%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D8%AF_MBA
    The harder I work, the luckier I get
    2011/05/01
    566
    3

با سلام و عرض تشکر از دوست خوبمون جناب نارگ راتوس که گفتنیها رو گفتند.
    یه خورده هم تجربیات بنده است که اضافه میکنم، امیدوارم به دردتون بخوره.

ببینید اینکه MBA رو انتخاب کنید یا کنترل، به یه سری فاکتورهایی بستگی داره که خیلیهاش شخصی اند، فاکتورهایی مثل علاقه، موقعیت مکانی(شهری) که در اونجا در حال زندگی هستید و اینکه با ادامه دادن کدوم یک از این 2 رشته میتونید آینده ی کاری بهتری رو برای خودتون در شهری که زندگی میکنید یا قرار هست زندگی کنید، رقم بزنید.

و یا یه فاکتور خیلی مهمی که به نظر بنده وجود داره اینه که شما در وجود خودتون بیشتر بنیه ی کدوم کار رو میبینید، یک کار مدیریتی یا یک کار مهندسی.
    یعنی با توجه به تجربیات و مسائلی که تا به حال تو زندگیتون داشتید فکر میکنید مدیر بهتری خواهید بود یا یک مهندس کاراتر؟؟!!

و خیلی عوامل دیگه ای که با یک روز نشستن و بالا و پائین کردن اونها،و البته مشورت با آدمهایی که تو هر کدوم از این 2 عرصه حرفی برای گفتن دارن، میتونید به یک نتیجه ی منطقی برسید که کدوم رو ادامه بدید، MBA یا برق...

حالا ما فرض میکنیم شما تصمیم خودتونو گرفتید و بنا بر آماده شدن برای کنکور MBA شد.
    خوب، این خیلی عالیه که شما از همین الان به فکرید، چون یکی از عواملی که برای موفقیت در آزمون این رشته نیاز هست، داشتن زمان کافیه.

و عامل دوم و مهمتر داشتن هدف و به تبع اون پشتکاره، یعنی اصلا نترسید از اینکه میتونید تو آزمونش موفق باشید یا نه و یا اینکه قدرت ادامه دادن و تحصیل تو این رشته رو دارید یا خیر.
    یه خورده اگه دور و برتون رو نگاه کنید و با اونایی که دارن تو این رشته تحصیل میکنن صحبت کنید، خواهید دید که هیچ کدومشون انسان خارق العاده و خاصی نیستند یا یک انسان فوق العاده تیز هوش، به نظر بنده اونها هم آدمهایی هستند مثل من و شما، فقط با یک خاصیت متفاوت، اونم اینکه نمیترسن و پشتکار دارن.

عوامل دیگه ای هم برای موفقیت تو آزمون این رشته وجود داره، مثل تمرکز و اینکه واقعا از ته دل و با علاقه این رشته رو برای ادامه تحصیلتون انتخاب کرده باشید.
    و مهمتر از همه اینکه این رشته و این درسها رو بخونید، برای خدا...
    هدفتون این باشه که روز قیامتی هم شد و ازتون پرسیدن آقا عمرتون رو در چه راهی صرف کردید؟؟ (کما اینکه دومین سوالی که از انسان میشه، بعد از نماز، همین سواله) خدای نکرده با شرمساری نگید مثلا MBA خوندم یا مهندس شدم برای اینکه خیلی رو بورس بود یا اینکه برام شخصیت و پرستیژ به همراه داشت یا اینکه پول خوبی ازش در میومد...

بلکه با رضای دل وخشنودی از کاری که انجام دادید، بگید اومدم تو این راه تا به تو برسم تا بیشتر و بهتر درکت کنم، تا با علم مدیریت یا مهندسی به خلق تو خدمت کنم و واسه روزی که آقام ظهور کردن بشم یارشون، آدم بیسواد یا بی تخصصی نباشم که نتونم هیچ کمکی برای ساختن حکومتشون بکنم....

من بهتون از اعماق وجودم قول میدم اگه بسپارید به خدا، از ب بسم الله تا ت تمّتش رو، خودش همچین همه چی رو براتون مهیا میکنه و راست و ریس، که خودتون باورتون نمیشه (البته اگه به صلاحتون باشه و تشخیص این تیکه هم با خداست و من و شما هیچ اعتراضی حق نداریم بکنیم، ولی حق هم نداریم دست از تلاش برداریم و همواره باید با توکل به اون به سمت یک حرکت عمودی پیش بریم، تا ما رو به خودش برسونه، چون اگه تصمیم به حرکت افقی بگیریم، از اونجایی که کره ی زمین گرده! بر میگردیم سر جای اولمون!...)

و همه ی اون چیزایی که گفتم از پول و موقعیت خوب و غیره و غیره، وقتی که به هدفتون نائل بشید و با کمک خدا تو این رشته قبول بشید و فارغ التحصیل، خودش خود به خود براتون میاد، چون همه ی اینا بعد از موفقیت تو تحصیل این رشته، میشن جزو لاینفک و از پیامدهای خوب و مثبت تحصیل و کار تو همچین رشته ای، و در اصل هدیه ی خدا به شما، که کار رو برای رضای اون انجام دادید.

بگذریم، سرتون رو زیادی درد آوردم.
    خوب حالا میریم سر درسها و منابعی که باید براش بخونید;
    همونطور که میدونید باید 3 تا درس رو واسه کنکور این رشته آزمون تستی بدید:
    1.ریاضی عمومی 1 و 2 2.استعداد و آمادگی تحصیلی ویژه رشته مدیریت (GMAT ) و سوم هم زبان عمومی و تخصصی

اگه از بنده که تجربه ی 1 سال زحمت شبانه روزی دارم برای قبولی تو کنکور این رشته بپرسید، ( که نهایتا به خاطر استرس بیش از حد و اینکه بیراهه رو پیش گرفتم به جای راه......و علی رغم تمام زحمات و مرارتهام،قبول نشدم، که فک میکنم حقم هم بود) بهتون میگم شما که از الان میخواید خودتون رو آماده کنید به نظر بنده بهتره از حالا که فرصت خوبی رو هم تا اتمام درستون تو این مقطع پیش رو دارید، شروع کنید به تقویت پایه ای 2 درس ریاضی و زبان.
    ریاضی عمومی 1 و 2 و زبان عمومی و تخصصی رو جزو برنامه ی اصلیتون قرار بدید تا ان شاا... برسید به سال کنکورتون، همون موقع میتونید تو برنامه های فشرده تر و جدّیتون برای کنکور همون سال، GMAT رو از پسش بر بیاید.

البته این GMAT یه چیز جدید و تازه به نظر میاد،اما وقتی واردش بشید خیلی شیرین و جذاب خواهد بود.

منابعی که برای این دروس وجود داره(البته تنها و بهترین منابع موجود نیستند،منتها برای من کمک خیلی خیلی بزرگی بودند) شامل این منابع میشن:

ریاضی عمومی 1و 2: مسعود آقاسی
    GMAT : احمد صداقت
    زبان تخصصی: کتاب زبان تخصصی مدیریت با تاکید بر استراتژی های درک مطلب ،سید محمد رضا ناصر زاده و یاشار دهدشتی
    زبان عمومی هم بستگی به پایه ی زبانتون داره، ولی در کل کتابهای 504 و essential word for toefl و گرامر عباس فرزام، خیلی میتونن کمک کنن.

نکته ای که راجع به زبان وجود داره اینه که سوالای این در س تو کنکور 100 تان، که از این 100 تا 70 تاش عمومی و 30 تا هم تخصصی هستند که این 30 سوال تخصصی در غالب READING پرسیده میشن، به همین جهت هست که کتاب آقایان ناصر زاده و دهدشتی هم بر مبنای reading نوشته شده و کتاب بسیار جالبی هم هست.

اینها میشن خلاصه ی مطالبی که از این تجربه برام باقی مونده، سوال دیگه ای بود، اگر چیزی بدونم در خدمتم...

زندگی برگ بودن در مسیر باد نیست
    امتحان ریشه هاست
    ریشه هم هرگز اسیر باد نیست
    زندگی چون پیچک است
    انتهایش میرسد پیش خدا!
نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5