اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

درخواست راهنمایی برای خواندن پالس های مشخص از یک ورودی میکرو atmega32

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

درخواست راهنمایی برای خواندن پالس های مشخص از یک ورودی میکرو atmega32

با سلام
    می بخشید دوستان من تازه وارد و کم تجربه هستم ، فقط امیدوارم که تاپیک را جای مناسبی زده باشم .
    من می خوام که به یک پایه میکرو یک سری ورودی پالس های مشخص بدم ، مثلا 100 میلی ثانیه برای یک 250 میلی برای سطح صفر و 200 میلی ثانیه برای یک و ...
    که میکرو این ورودی را بخواند(*؟) و اگر با مقادیر از قبل تعیین شده خودش (*؟) یکی بود یک خروجی بدهد ، بطور مثال یک led روشن شود .اما نمی دانم که چگونه اینکارو کنم .
    ممنون می شم اگر دوستان و اساتید کمک کنند .

پاسخ : درخواست راهنمایی برای خواندن پالس های مشخص از یک ورودی میکرو atmega32

با سلام.
    دوست عزیز اگه منظورتون اینکه می خواید یه پالس با یه دامنه مشخص رو بدید به میکرو و میکرو اون رو با یک پالس مرجع مقایسه کنه و متناسب با اون بهتون خروجی بده؟ بله می تونید با اعمال پالس به پایه های Ain0 و Ain1 این کار رو انجام بدین اگر هم منظور دیگه ای دارین لطفا بیشتر توضیح بدین ؟!!
    خدایی 100 میلی برای یک و 250 میلی برای سطح صفر اطلاعاتی نیست که بشه بیشتر کمک کرد.
    چرا ناراحتی پاتریک!
    + امروز ی بچه دیدم سرچهارراه گل میفروخت
    - از دیدنش ناراحت شدی؟
    + نه
    پس چی ناراحتت کرده
    + اینکه دیدن اینجور بچه ها انقدر واسم عادی شده که دیگه ناراحتم نمیکنه
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------
    تاحالا فکر کردی بیسواد کیه؟- بی سواد یعنی کسی که نمیتونه ذهنیاتش رو عملی کنه!
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------
    محصولات

دیدگاه

اگه میخای بر اساس زمان کار کنی فکر کنم بهترین راهت تایمر باشه!
      مثلا تنظیمش میکنی رو 1 میلی ثانیه بعد تعداد اور فلو شدن رو میشماری اگه 100 بود یعنی 0 و اگه 250 بود یعنی صفر!
      که به این نوع مدلاسون میگن fsk در این مدلاسیون فرکانس 1200 یعنی 1 منطقی و 2200 هرتز یعنی 0 منطقی که ای سی های زیادی برای این نوع مدلاسون و دملاسیون طراحی شده که می تونی با یه سرچ ساده خیلی هاشون رو پیدا کنی!
      انجام پروژه هاي برنامه نويسي اندرويد
      [glow=red,2,300]نرم افزار نقشه هاي پاور کامپيوتر اندوريد[/glow]
      http://cafebazaar.ir/app/?id=com.atxdroid

دیدگاه

بله و soran عزیز ، من میخوام یک رشته پالس را به میکرو بدم تا پالس مرجع مقایسه بشه و در صورت نیاز خروجی به من بده .
        در حقیقت من می خوام با atmega 32 یک کارتخوان مغناطیسی درست کنم با این تفاوت که نمی خوام از پروتکل کارت خوان ها استفاده کنم و به جای هدر کارت خوان هم ، از هدر مغناطیسی پخش استریو که 4 کاناله هست بهره میگیرم . یک سیستم ارزان و با اطمینان . اون پالس ها هم ، اطلاعات خودم هستند که روش می ریزم و خوبی اون هم به اینه که کلا با پروتکل دستگاه های کارت خوان متفاوت می شه . البته کار جدیدی در دنیا نیست، چون چند وقت پیش هم تو لیست پروژه های یکی از دانشگاه های آمریکا دیدم که همینو به اضافه اسکنر اثر انگشت کار کرده بودند که اون خیلی دیگه حرفه ای و جامع بود . خوب حالا می تونید دوست عزیز در مورد نحوه عملکرد و کار با این مقایسه گر آنالوگ اطلاعاتی را به من بدید ، چطور همچین برنامه ای بنویسم . ممنون می شم که راهنمایی فرمایید ، گرچه که تا همینجا هم از شما سپاسگزارم .
        از محسن فاریابی عزیز هم تشکر می کنم به خاطر راهنمایی خوبشون ، اما محسن جان اینجا اصلا قصد ندارم که کدینگ خاصی کنم ، آخه اونجوری مشکلاتم بیشتر میشه و همچنین سمپلینگ و ... هم دارم . در واقع من فقط یک read/write ساده نیاز دارم ، گرچه که اونهم به نوعی کدینگ میشه ولی دیگه به پیچیدگی کدینگ فاز و فرکانس نیست ، فقط بر اساس دامنه و مقایسه با پالس مرجع صورت می گیره .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X