اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نمایش عکس بر روی LCD 3.2 اینچ [ECA-03]

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نمایش عکس بر روی LCD 3.2 اینچ [ECA-03]

در فایل ضمیمه شده یک عکس در LCD 3.2 اینچ (240*320 pixel) موجود بر روی برد نمایش داده میشه.
    دیتا 16 بیتی بوده و توسط تابع LCD_write_pic نشان داده میشود.

کد:
    void LCD_write_pic(int x0, int y0 , const unsigned short *image){
    static unsigned int x,y;
    	for(y=y0;y<320 && y<image[1];y++) {
    		for (x=x0;x<240 && x<image[0];x++)	 {
    			LCD_SetTextColor(image[(y-y0)*240+(x-x0)+2]);
    			LCD_PutPixel(319-x,y);
    		}
    	}
    }

** تابع فوق به هدر فایل LCD اضافه شده است.
    فایل های پیوست شده

پاسخ : برنامه نمونه - نمایش عکس بر روی LCD 3.2 اینچ

سلام و با تشکر فراوان
    ببخشید عکس ها رو با چه نرم افزاری تبدیل به هدر میکنید؟
    چون که من با نرم افزاری که داخل خود سی دی بود Image2Lcd تبدیل کردم برنامه جواب نمیده ولی عکس خودتون خیلی عالی نمایش میده :applause:
    اگه ممکن لینک برنامه تبدیل رو بذارید.
    یا علی گفتیم و عشق آغاز شد.

دیدگاه

اکثر برنامه های تبدیل عکس به هگز باید کار بکنند ولی از برنامه موجود در لینک زیر استفاده شده :
      http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=52262.msg275488#msg275488
      این برنامه رو جهت راه اندازی LCD های N96 نوشته بودیم که به همون دلیل کمبود وقت یکم عقب مونده ، البته نرم افزار بسیار جالبی هست و به زودی بازهم پدیت خواهد شد.

درسته همانطور که گفتم تا آخر این ماه باید برای کار ریشه ای با این برد صبر کنیم ولی برای شروع خوشحالم که مفید واقع شده.

دیدگاه

سلام
        2 تا مشکل :
        1- مثل اینکه رنگ قرمز رو نمایش نمیده چون من همون عکس مثال خودتون رو با نرم افزاری که خودتون معرفی کردید تبدیل کردم و ریختمش داخل آیسی و آرم ECA که بصورت قرمز رنگ هست بصورت آبی نمایش داده میشه و همینطور عکسهای دیگه ای که تست کردم و کلا رنگ قرمز عکسها رو عوض میکنه.
        2- عکسهایی که سایز کوچک دارن رو نمایش نمی ده و فقط اونایی رو که 240*320 هستند رو نمایش میده به طوری که من یه عکس 48*48 رو میریزم روش یه عکس درهمی اون بالای صفحه نشون میده ولی از لحاظ سایز درسته و مبهم؟

دیدگاه

ببینید این تابع اصلا بهینه نشده و فقط به عنوان نمونه برای همون سایز تمام صفحه نوشته شده. یکم کار کنید میتونید عکس های کوچکتر هم قراربدید
          در مورد رنگ قرمز هم اگز فایل هدر اصلی استفاده کنید نباید مشکلی وجود داشته باشه. دقیقا سورس قرارداده شده رو میذارید رنگ درست نشون داده میشه؟

کلا یک هدر جدید در حال طراحی هست برای کار با این LCD ها ولی زمان میبره. امیدوارم که دوستان خودشون هم دست به کار بشند و کارهاشون رو اینجا قرار بدند.
          (همانطور که گفتم باید تا آخر ماه صبر کنیم)

دیدگاه

بله آقای بلورچیان فایل هدر عکسی که خود شما قرار دادید رو درست نشون میده ولی وقتی من تبدیل میکنم و اونو جای فایل شما میزارم آبی نشون میده :angry:
            با یک مبدل دیگه هم عکس رو کانورت کردم ولی بازم همون حالته یعنی همه چی درسته الا رنگش.
            در ضمن خودمم یک فانکشن دیگه نوشتم که بازم هدر شما رو درست نشون می ده ولی خودم که تبدیل میکنم همه چی آبیه.

void LCD_write_pic(int x0,int y0,const unsigned short *pointer)
            {
            int x1 = x0 + ((int)*pointer++);
            int y1 = y0 + ((int)*pointer++);
            int x,y;

if(x0 < 0) x0 = 0;
            if(y0 < 0) y0 = 0;

for(y = y0;y < y1;y++)
            {
            for(x = x0;x < x1;x++)
            LCD_DrawPoint1(x,y,(int)*pointer++);
            };
            }

دیدگاه

آیا با این کانورتور ها فقط باید bmp رو تبدیل کرد یا عکس های JPG هم میشه ؟
              آخه من عکسهایی رو که تبدیل می کنم JPG هستند و ای رنگهای آبی به خاطر این موضوعه؟؟

دیدگاه

با اجازه این موضوع رو من شنبه میتونم جواب بدم
                باید یک سری خودم روش کار کنم تا مشکل مشخص بشه

دیدگاه

خیلی خیلی ممنون آقای بلورچیان اجازه ما هم دست شماست
                  یک نکته هم بگم که عکس BMP 16 بیت رو هم تست کردم ولی انگار همه جا رو استقلال گرفته چه تو لیگ فوتبال چه تو ال سی دی همه چی آبیته

دیدگاه

آقایان همگی سلام
                    خسته نباشید.
                    من یه ال سی دی گرفتم با همین درایور که روی یک برد است و ایسی تاچ هم دارد فقط بافر روی بردش ندارد و یک عدد هدر بورد lpc1768 اکا رو هم دارم.
                    من سعی کردم این هدر رو جوری تغییر بدم( همین هدر فایلی که استفاده کردیدرو ) که با 16 بیت بدون بافر بتونم راش بندازم ولی هر کاری کردم از این کدای هگز سر در نیاوردم !!!
                    میشه یکی از اساتید رانمایی کنه چجوری باید با این هدرفایل و بدون بافر با 16 بیت و 16 تا سیم این ال سی دی رو راه بندازم؟؟؟
                    خیلی ممنون میشم اگه کمک کنید جبران می کنم!!!
                    تشکر لازمه! دکمه رو فشار بده ديگه!!
                    موفق باشيدددددد!!

دیدگاه

مشکل من الان اینکه پایه هایی به نام LI - DIR -EN ندارم! ولی RESET دارم!! خوب من دیتا شیت این DEVBOARD رو هم که شما ها باهاش کار می کنید دیدم! روی اون ال سی دی هم این پایه هارو نداره و مصل ماله من RESET داره ولی میره توی یه ایسی تبدیل به MISO-MOSI VA DIR-EN-LI میشه!!!
                      آقا یکی کمک کنه توروخدا بگه این رو من چی کار کنممممممممممم!!!!!
                      تورو خداااااا!!!
                      :((
                      تشکر لازمه! دکمه رو فشار بده ديگه!!
                      موفق باشيدددددد!!

دیدگاه

دوست عزیز اگر کسی جوابی داشت حتما میده ارسال های پیاپی راه حل نیست.

---------------
                        در مورد اون سوال که عکس ها به رنگ آبی نمایش داده میشند دلیل 2 مورد هست :
                        1- کامل نبودن مبدل
                        2- فرمت های مختلف عکس ها

من 2 عدد عکس از دوستی که کارهای گرافیکی سایت رو انجام میدند با اندازه کل صفحه گرفتم و هیچ مشکلی ندارند ولی خودم که عکسی رو برش میدم و سیو میکنم به مشکل میخوره.
                        احتمال 99% باید تنظیمات دقیق عکس رو رعایت کنیم که من این موارد رو از دوستمون میگیرم و اینجا قرار میدم.
                        با مبدل فوق فکر کنم فقط عکس ها با شرایط خاصی رو بشه تبدیل کرد که یا باید مبدل بهتری پیدا کنیم و یا باید همواره تنظیمات خاصی رو در عکسهامون رعایت کنیم.

دیدگاه

من با چندین حالت فرمتهای مختلف امتحان کردم ولی بازم نشد و حتی با یک مبدل دیگه هم به نام bmp2h_conv هم امتحان کردم ولی نشد و همون مشکلو داره.
                          احتمالا از همون فرمت عکسها باشه اگه میشه این مشخصات فرمت عکس رو بزنید که خیلی منتظرشم.

دیدگاه

یافتم یافتم ایراد از مبدل بود :wow: :wow:
                            با یه مبدل به نام IMG2HEX عکسها رو تبدیل کردم درست شد.

دیدگاه

خب خداروشکر که مشکل حل شد.
                              لطفا لینک این مبدل رو بدید که من در پست اول هم پلود کنم

متشکرم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X