اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

استفاده از cpu کامپیوتر و...

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

استفاده از cpu کامپیوتر و...

سلام دوستان
    من یه cpu کامپیوتر دارم به یه دونه کارت گرافیک و یه دونه مادربورد که می خوام توی زمینه ی avr و... استفاده کنم باید چی کار کنم؟

قیمت این cpu ها باید 5 6 نومان باشه

پاسخ : استفاده از cpu کامپیوتر و...

سلام
    بابا بیخیااااااااااااااااااااااااااااااال حالا سی پی یوت چی هست ؟

کمی کاملتر توضیح بده میخوای چیکار کنی ؟ منظورت اینه که میخوای cpu رو با میکرو راه بندازی ؟
    AV Maziton 100
    Render By Artlantis Studio
    [img width=346 height=100]http://maziyar123.persiangig.com/View.jpg[/img]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط erfan m
      سلام دوستان
      من یه cpu کامپیوتر دارم به یه دونه کارت گرافیک و یه دونه مادربورد که می خوام توی زمینه ی avr و... استفاده کنم باید چی کار کنم؟

قیمت این cpu ها باید 5 6 نومان باشه
      خوب یه رم و یه سوکت میخوای و یه اسیلاتور و یه کنترلر که این CPU رو درایو کنه و یه باس 32 بیتی و تغذیه 1.8 ولت 30 آمپر و ... که همه اینا میشه همون main board. حالا یه منبع تغذیه میخوای که حداقل 250 وات بده و یه خروجی 5 و 12 و 33 و... داشته باشه که میشه همون پاور و همه اینها رو باید تو یه قاب بزاری که میشه همون کیس کامپیوتر. حالا برنامه میخوای که اجرا بشه و این برنامه باید جایی ریخته بشه که میشه همون هارد و....................
      هیچ راهی غیر از استفاده از این CPU غیر از اون سیستمی که براش طراحی شده ندارید.
      بت در بغل و به سجده پیشانی ما کافر زده خنده بر مسلمانی ما
      اسلام به ذات خود ندارد عیبی هر عیب که هست در این مسلمانی ماست

دیدگاه

نوشته اصلی توسط maziyar123
        سلام
        بابا بیخیااااااااااااااااااااااااااااااال حالا سی پی یوت چی هست ؟

کمی کاملتر توضیح بده میخوای چیکار کنی ؟ منظورت اینه که میخوای cpu رو با میکرو راه بندازی ؟
        هر کاری که بشه کرد

نوشته اصلی توسط mostafahk
        خوب یه رم و یه سوکت میخوای و یه اسیلاتور و یه کنترلر که این CPU رو درایو کنه و یه باس 32 بیتی و تغذیه 1.8 ولت 30 آمپر و ... که همه اینا میشه همون main board. حالا یه منبع تغذیه میخوای که حداقل 250 وات بده و یه خروجی 5 و 12 و 33 و... داشته باشه که میشه همون پاور و همه اینها رو باید تو یه قاب بزاری که میشه همون کیس کامپیوتر. حالا برنامه میخوای که اجرا بشه و این برنامه باید جایی ریخته بشه که میشه همون هارد و....................
        هیچ راهی غیر از استفاده از این CPU غیر از اون سیستمی که براش طراحی شده ندارید.
        اصلا کار cpu چی هست؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط erfan m
          اصلا کار cpu چی هست؟
          لیلی زن بود یا مرد؟
          خوب CPU کارش اجرای برنامه است. دستورات شما رو CPUاجرا میکنه. هر چی CPU سریعتر باشه برنامه سریعتر اجرا میشه.
          بت در بغل و به سجده پیشانی ما کافر زده خنده بر مسلمانی ما
          اسلام به ذات خود ندارد عیبی هر عیب که هست در این مسلمانی ماست

دیدگاه

میشه با هاش فایل های ویندوز و ... رو خوند و اجرا کرد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط erfan m
              میشه با هاش فایل های ویندوز و ... رو خوند و اجرا کرد
              ERFAN M جان آقا من شرمنده فکر کنم منظورتو بد فهمیدم یا نه نمیدونم شاید درست فهمیدم :rolleyes:

ولی AVR این وسط چیکارست ؟
              AV Maziton 100
              Render By Artlantis Studio
              [img width=346 height=100]http://maziyar123.persiangig.com/View.jpg[/img]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط maziyar123
                ERFAN M جان آقا من شرمنده فکر کنم منظورتو بد فهمیدم یا نه نمیدونم شاید درست فهمیدم :rolleyes:

ولی AVR این وسط چیکارست ؟
                خوب avr این برنامه هارو از توی mmc بخونه بعد بده به cpu تا این هارو پردازش کنه مثلا فرمت mpeg رو از mmc بخونه بعد بده به cpu اونم به چیزی تبدیلش کنه که بشه روی lcd نمایش داد یا ...
                ایا یه همچین کاری میشه کرد؟

دیدگاه

تا جایی که من میدونم AVR که یه میکرو میشناسیمش خودش یه سیستم کامل حساب میشه که توش تمام قسمت های مورد نیاز برای برای پردازش رو داره ولی با همین قدرتی که میدونیم. حالا CPU کامپیوتر و RAM و HARD و ... هم همه با هم میتونن یه کامپیوتر رو تشکیل بدن با قدرتی خیلی بالاتر از AVR، که میتونیم روش یه سیستم عامل مثل ویندوز رو نصب کنیم و از اون به بعد رابط ما با سخت افزار بشه ویندوز. به نظرم منطقی نیاد که این CPU رو به AVR وصل کنیم.
                  ولی به نظرم باید بشه برای این سیستم کد نوشت که این کد به جای ویندوز اجرا بشه، کسی میدونه چه جوری؟ با این که میدونم شاید اصلا به درد ما نخوره ولی دونستنش بد نیست.
                  ;()((void (*)(void))0x0000))

دیدگاه

نوشته اصلی توسط SAJAD-G
                    تا جایی که من میدونم AVR که یه میکرو میشناسیمش خودش یه سیستم کامل حساب میشه که توش تمام قسمت های مورد نیاز برای برای پردازش رو داره ولی با همین قدرتی که میدونیم. حالا CPU کامپیوتر و RAM و HARD و ... هم همه با هم میتونن یه کامپیوتر رو تشکیل بدن با قدرتی خیلی بالاتر از AVR، که میتونیم روش یه سیستم عامل مثل ویندوز رو نصب کنیم و از اون به بعد رابط ما با سخت افزار بشه ویندوز. به نظرم منطقی نیاد که این CPU رو به AVR وصل کنیم.
                    ولی به نظرم باید بشه برای این سیستم کد نوشت که این کد به جای ویندوز اجرا بشه، کسی میدونه چه جوری؟ با این که میدونم شاید اصلا به درد ما نخوره ولی دونستنش بد نیست.
                    شما گفتی منم از پخش mpeg می خواستم به یه سیستم عام برسونم که شما رسوندی
                    اگه بخوایم یه سیستم عام بنویسیم وقت تلف کردیم باید چیزی بنوسیم که این سیستم عام که قبلا توسط ماکروسافت نوشته شده بود رو خوند یعنی به جای این که یه برنامه جت ایدیو نوشت برنامه ای بنویسیم که این جت ایدیوی که نوشته شده رو خوند
                    این تایپ یه سیستم عام برای pic هست که این سیستم عام رو نوشتن
                    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=37852.0

حالا باید این cpu رو یه جا وصلش کنیم دیگه :nerd: :mrgreen:

دیدگاه

مدیا پلیر خودش یه برنامه تحت ویندوزه و کدش برای ماشین ویندوز کامپایل شده، برای اجرا کردنش باید اول یه ویندوز نصب کرد. یا خودمون یه چیزی شبیه مدیا پلیر برای مثلا میکرو بنویسیم. اون لینکی هم که دادید فقط ظاهر ویندوز رو داشت و همه رو خودش اونطوری نوشته بود، میتونست همونو شبیه i-Os بنویسه یا هر چیز دیگه.
                      این وسط خود CPU فکر نکنم هیچ نقش خاصی داشته باشه!.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط SAJAD-G
                        یا خودمون یه چیزی شبیه مدیا پلیر برای مثلا میکرو بنویسیم.
                        من می گم این کارو نکنیم جیزی بنویسیم که این ویندوز های امده روش نصب بشه

دیدگاه

این کار که خیلی سادست:
                          یه زنگ بزن بیل گیتس ازش ساختار فایل های EXE رو بپرس و ازش راهنمایی بگیر :agree:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط SAJAD-G
                            این کار که خیلی سادست:
                            یه زنگ بزن بیل گیتس ازش ساختار فایل های EXE رو بپرس و ازش راهنمایی بگیر :agree:
                            این که کاری نداره از خود کامپیوتر استفاده می کنیم می بینیم چه جوری کامپیوتر این فایل هارو می خونه ما هم همون جوری می خونیم یا این که سرچ کنیم حتما مطالب دربارش هست
                            http://parsicoders.com/showthread.php?tid=1123

دیدگاه

مدیا پلیر رو ویندوز اجرا میکنه، ویندوز رو هم سیستممون، حالا اگه بخوایم مدیا پلیر رو خودمون اجرا کنیم باید بدون ویندوز نمیدونم :redface:، برای این کار ماشین مجازی نوشتن هم میتونم پیشنهاد بدم که خودم هیچی ازش میدونم و فقط باهاش کار کردم، یه برنامه ماشین مجازی به اسم پارالل بود برای سیستم عامل مک که تمام فایل های ویندوز تو خود محیط مک رو با خودش باز میکرد به این صورت که اول ویندوز رو اجرا میکرد و از ویندوز برنامه رو باز می کرد، ولی سرعتش خیلی کمتر از ویندوز روی بوت بود.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X