اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مدار رگلاتور با تلفات کم

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مدار رگلاتور با تلفات کم

سلام به همه دوستان و اساتید عزیز
    من توی یه مداری باید 6 ولت یه باطری و 8 ولت یه ترانس رو به 5 تبدیل کنم راحت ترین روش استفاده از 7805 ولی چون تلفات توی 7805 زیاده و باطری سریع خالی میشه نمیخوام از 7805 استفاده کنم به نظر شما از چه مداری استفاده کنم بهتره؟؟

پیشاپیش از همه کسانی که کمک میکنند کمال تشکر رو دارم
    گل سرخ گل سرخ است و خار , خار . نه خار بد است و نه گل سرخ خوب . اگر انسان از روي زمين محو شود , گلها آنجا خواهند بود و خارها نيز آنجا . اما ديگر كسي نيست كه بگويد گلهاي سرخ خوبند و خارها بد !

پاسخ : مدار رگلاتور با تلفات کم

فکر میکنم چون رنج ولتاژ ورودی ات کمه از همون 7805 استفاده کنی بهتر باشه. بهتر اینه که اگه بشه مصرف مدارت رو محدود کنی.

دیدگاه

وقتی از 7805 استفاده میکنم مدارم با باطری کمتر از 5 ساعت کار میکنه :angry: درحالی که از باطری 6 ولت 5 آمپر ساعت استفاده کردم جریان ورودی مدار اصلی هم 400 میلی آمپره :cry:
      گل سرخ گل سرخ است و خار , خار . نه خار بد است و نه گل سرخ خوب . اگر انسان از روي زمين محو شود , گلها آنجا خواهند بود و خارها نيز آنجا . اما ديگر كسي نيست كه بگويد گلهاي سرخ خوبند و خارها بد !

دیدگاه

به احتمال زیاد مشکل از اختلاف ولتاژ کم بین باتری شش ولتی و مصرف کننده پنج ولتی شماست از یه رگولاتور low drop مثل LD1086-V50 استفاده کنین

دیدگاه

مرسی داداش محسن این رگلاتور چقدر تلفات داره؟

دیدگاه

چیز نازیه. ولی کی داره؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mojtaba.asgari
              سلام به همه دوستان و اساتید عزیز
              من توی یه مداری باید 6 ولت یه باطری و 8 ولت یه ترانس رو به 5 تبدیل کنم راحت ترین روش استفاده از 7805 ولی چون تلفات توی 7805 زیاده و باطری سریع خالی میشه نمیخوام از 7805 استفاده کنم به نظر شما از چه مداری استفاده کنم بهتره؟؟

پیشاپیش از همه کسانی که کمک میکنند کمال تشکر رو دارم
              سلام آقا مجتبی
              عکس مایک رو هم که گذاشتی ! :biggrin:
              برای این کار بهترین گزینه کانورتر باک با یه تغذیه سوییچینگه. مثل MC34063
              دیتاشو دانلود کن . نمونه کاهنده برای خروجی 5 ولت هم توش هست
              از LM2576 هم میتونی استفاده کنی ، ولی بیشتر برای جریانهای بالای یک آمپر مصرف میشه

دیدگاه

مرسی داداش محسن این رگلاتور چقدر تلفات داره؟
                با توجه به اینکه این آی سی یه رگولاتور خطیه میشه به عبارتی شش منهای پنج ضربدر 400 میلی آمپر که عبارتی 400 میلی وات

نوشته اصلی توسط رضا آقازاده
                چیز نازیه. ولی کی داره؟
                اختیار دارین چشاتون ناز میبینه
                جوان الکترونیک داره به قیمت 500 تومن
                http://www.javanelec.com/Products.aspx?code=006&site=107

دیدگاه

فقط مسئلتن. ما اینجا یک باتری 6 ولتی هم داریم. که باید به 5 ولت تبدیل بشه. بنظر میاد این روش های شما فقط برای تبدیل 8 با 5 کاربرد داره. نه 6 به 5.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ElmeFarda
                    سلام آقا مجتبی
                    عکس مایک رو هم که گذاشتی ! :biggrin:
                    برای این کار بهترین گزینه کانورتر باک با یه تغذیه سوییچینگه. مثل MC34063
                    دیتاشو دانلود کن . نمونه کاهنده برای خروجی 5 ولت هم توش هست
                    از LM2576 هم میتونی استفاده کنی ، ولی بیشتر برای جریانهای بالای یک آمپر مصرف میشه

من عاشق گروه لینکین پارکم :mrgreen:
                    امروز با mc34063 همون مدار پیشنهادی شما که توی دیتا شیتش بود بستم اول مدار بدون بار ولتاژش ثابت 5 :biggrin:ولت بود ولی وقتی بار بهش وصل میشد ولتاژش تا3.5 ولت افت میکرد :cry: فرکانسش رو بردم بالاتر ولتاژش شد 4.88 ولی دیگه بیشتر نشد :angry:من برای بالا بردن فرکانسش خازن 470 پیکو رو ورداشتم به جاش یه خازن 1 پیکو گذاشتم به نظرت میشه با تغییر دادن عناصر دیگه مدار ولتاژش رو از این بالاتر برد ؟

دیدگاه

من عاشق گروه لینکین پارکم :mrgreen:
                      امروز با mc34063 همون مدار پیشنهادی شما که توی دیتا شیتش بود بستم اول مدار بدون بار ولتاژش ثابت 5 :biggrin:ولت بود ولی وقتی بار بهش وصل میشد ولتاژش تا3.5 ولت افت میکرد :cry: فرکانسش رو بردم بالاتر ولتاژش شد 4.88 ولی دیگه بیشتر نشد :angry:من برای بالا بردن فرکانسش خازن 470 پیکو رو ورداشتم به جاش یه خازن 1 پیکو گذاشتم به نظرت میشه با تغییر دادن عناصر دیگه مدار ولتاژش رو از این بالاتر برد ؟
                      سلام
                      منم LP بازم، چند سالی هست که گوش میدم . از Hybrid Theory تا :agree:A Thousand Suns
                      دلیل افت ولتاژ اینه که مدار برای ورودی بیشتر از 20 ولت طرح شده. برای افزایش جریان ( از بین بردن افت ولتاژ ) :
                      1 - خازن اسیلاتور رو از 100 پیکو کمتر نکن
                      2 - مقدار مقاومت سنسور جریان رو از 0.33 اهم کاهش بده . مثلا 0.1 اهم یا حتی کمتر
                      برای محاسبه دقیق به صفحه 9 دیتاشیت توجه کن ، تو اون جدول ، ستون وسط برای مدل کاهنده فرمول داده. :read:
                      اگه به نتیجه نرسیدی بگو یه مدار دقیق برات بذارم ولی سعی کن خودت انجام بدی که واسه ولتاژهای دیگه هم به کار ببندی.
                      موفق باشی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ElmeFarda
                        سلام
                        منم LP بازم، چند سالی هست که گوش میدم . از Hybrid Theory تا :agree:A Thousand Suns
                        دلیل افت ولتاژ اینه که مدار برای ورودی بیشتر از 20 ولت طرح شده. برای افزایش جریان ( از بین بردن افت ولتاژ ) :
                        1 - خازن اسیلاتور رو از 100 پیکو کمتر نکن
                        2 - مقدار مقاومت سنسور جریان رو از 0.33 اهم کاهش بده . مثلا 0.1 اهم یا حتی کمتر
                        برای محاسبه دقیق به صفحه 9 دیتاشیت توجه کن ، تو اون جدول ، ستون وسط برای مدل کاهنده فرمول داده. :read:
                        اگه به نتیجه نرسیدی بگو یه مدار دقیق برات بذارم ولی سعی کن خودت انجام بدی که واسه ولتاژهای دیگه هم به کار ببندی.
                        موفق باشی
                        مرسی دوست عزیز فردا مدار رو میبندم ببینم نتیجه چی میشه

دیدگاه

:wow:
                          امروز مدار 34063 بستم توان ورودی مدار با توان خروجی تقریبا برابره :eek:! تلفات توی منبع تغذیه خیلی کم شد
                          مرسی از همه دوستانی که کمک کردن :job: مخصوصا علم فردا همکار LP باز :mrgreen:
                          :job:

دیدگاه

خواهش میکنم آقا مجتبی

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                            X