اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل در ********

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل در ********

سلام
    این شبیه سازی مال درس تکنیک پالسه، جواب مورد نظر رو نشون نمیده نمیدونم چه پارامترهایی رو باید تغییر بدم

ورودی سینوسی بالایی دامنه 10و فرکانس 1 و پایینیش دامنه 1 و فرکانس 10 داره و به عنوان نویز هست. بلاک saturation بین +5 تا -5 هست و خروجی یک مقایسه کننده تک سطحی باید بشه
    ولی در این حالت که نویز اضافه میشه جواب با حالت بدون نویز تفاوتی نداره :NO:

این یکی هم مثل بالایی هست با این تفاوت که گینش +2 هست و خروجی بدون اعوجاجش باید مربع شکل باشه

پاسخ : مشکل در ********

در مورد مسئله اول
    نمیدونم پاسخی که میدم درست هست یا نه
    اما خوب،روی این حرفم به عنوان یه ایده فکر کن
    چون من 5 سالی هست که تکنیکو پاس کردم ،چیز زیادی ازش یادم نیست
    ببینید از نظر من با وجود نویز هم نباید تغییر کنه(حساب نکردم،یعنی اومدم حساب کنم حسش نیومد!)
    چون saturationنمیزاره این اتفاق بیوفته(اصلا" وظیفش همینه)
    یعنی اگه در حالت عادی بازم اتفاقی بیوفته (که شما بگی من به مدار نویز دادم)به خاطر فیدبک مثبتی که روی saturation هستش(دلیل اصلی) و البته به خاطر علامت + نویز این اتفاق نمیوفته(دلیل فرعی)

حالا اگه احیانا میخواهید حتما حتما !!تغییری توش ببینید ،فکر میکنم اگه فید بک saturation رو حذف کنید یا علامت نویز را منفی و دامنه ان را بیشتر از 5 بگیرید فکر میکنم بشه شاهد حضور نویز بود

دیدگاه

درست شد :job:

دامنه نویز رو زیاد کردم تا اثرش مشخص بشه، و اینکه با xy graph نمیشه این حالت رو دید و باید از اسکوپ استفاده کرد

مقایسه کننده تک سطحی. هرجا ورودی از +5 بیشتر شده خروجی یک پالس اضافه تولید کرده

مقایسه کننده دو سطحی. اثر نویز در خروجی حذف شده ولی مرکز ثقل خروجی کمی جابه جا شده که این بهای حذف نویزه

دیدگاه

آره منطورم منم همین بود
        چون شما داشتید موج ورودی رو با خروجی اشباع کننده مقایسه می کردید
        (من فکر میکردم بهتون گفتند که اسیلسکوب Xy بزارید سر همین دیگه در اون باره چیزی نگفتم)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X