اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چند سوال در مورد ماژول SIM-908

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

چند سوال در مورد ماژول SIM-908

سلام خدمت اساتید گرامی، چند سوال در مورد ماژول SIM908 داشتم، آیا کسی با این ماژول کار کرده؟

پاسخ : چند سوال در مورد ماژول SIM-908

سلام

بپرس اخوی!
    مشکلی نیست که آسان نشود مرد میخواهد که هراسان نشود

دیدگاه

عزیز فوت پرینت آلتیومشو کسی داره؟

دیدگاه

سلام من فوت پرینت altium designer رو دارم اگه خواستید تماس بگیرید milmo112@yahoo.com

دیدگاه

لطفا لینکی برای فایل فوت پرینت قرار بدید :nerd:

دیدگاه

908

دیدگاه

نوشته اصلی توسط milmo
              با سلام
              از دوستان اگه کسی با GPS sim908 کار کرده و 100 درصد تست گرفته جهت همکاری با من تماس بگیره milmo112@yahoo.com
              gps نداره
              gprs داره :smile:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aryanaar
                gps نداره
                gprs داره :smile:
                یعنی چی gps نداره؟؟؟؟ :surprised: :surprised: این ماژول هم gps داره هم gsm...

توی دیتاشیتشش هم نوشته که!!!
                http://ceworld.ir/images/ads/dornablogcom_ads.gif

دیدگاه

من اشتباه کردم :mrgreen: حق با شما بود
                  SIM908 module is a complete Quad-Band GSM/GPRS module which combines GPS technology for satellite navigation. The compact design

which integrated GPRS and GPS in a SMT package will significantly save both time and costs for customers to develop GPS enabled applications
                  Featuring an industry-standard interface and GPS function, it allows

variable assets to be tracked seamlessly at any location and anytime with

signal coverage

دیدگاه

سلام
                    دوستای عزیزی که با 908 کار کردن چندتا سوال داشتم
                    1- می تونیم همزمان از دو پورت سریالش برای دو تا دستگاه مجزا استفاده کنیم
                    2- حداکثر بادریتی که می شه تو ارتباط سریال ازش استفاده کرد چقدره
                    3- این ارتباط چقدر پایداری داره چقد میشه به قطع نشدنش وسط ارسال دریافت اطمینان داشت
                    می خوام این ماژول رو بخرم ولی جواب این سوال ها برام حیاتیه
                    ممنون میشم راهنمایی کنید

دیدگاه

سلام خدمت دوستان گرامی :agree:
                      کسی تا حالا برای دریافت جواب دستور at+cusd توی ماژول sim908 مشکل داشته؟ :question:
                      بذارین یه مثال عملی براتون بزنم تا اگه به این مشکل برخوردین و راه حلشو پیدا کردین به من هم بگین.
                      اگه از سیم کارت ایرانسل استفاده کنیم و از طریق نرم افزار های ارتباط سریال با ماژول در ارتباط باشیم,جواب اپراتور برای ماژول در قبال دستور at+cusd=1,"*140*1#",15 مثلا این طور میشه:
                      #0A +CUSD: 0,"Dar 1392/10/23 23:28 mande hesabe shoma 58432 Rial.20% sharje Iranceli bishtar ba *144*RAMZ# ba modat etebare mahdud",64#0D [len=131]
                      خوب حالا این ارتباط مستقیم با ماژول بود وجوابشو گرفتیم ولی اگه همین دستور (یعنی cusd) رو در قالب برنامه میکروکنترلر بفرستیم وبفرض که هیچ مشکلی از لحاظ ارتباط سریال با ماژول نداشته باشیم،ماژول این جواب رو میده:
                      #0A+CUSD: 2#0D
                      در صورتی جواب ها نباید فرق داشته باشه! فک کردم شاید مشکل از نوع ارسال دستور at+cusd=1,"*140*1#",15 باشه،یعنی باید عدد های این دستور از نوع int فرستاده بشه،اما این طور نبود و نیست چون در codevision (کامپایلر زبان c) با هر دستوری بخوای چیزی رو روی پورت سریال میکرو بفرستی با فرمت string میفرسته.

خدا خیرتون بده اگه کسی راه حل این مشکل رو میدونه به من هم بگه :smile:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط pooyafff
                        سلام
                        دوستای عزیزی که با 908 کار کردن چندتا سوال داشتم
                        1- می تونیم همزمان از دو پورت سریالش برای دو تا دستگاه مجزا استفاده کنیم
                        2- حداکثر بادریتی که می شه تو ارتباط سریال ازش استفاده کرد چقدره
                        3- این ارتباط چقدر پایداری داره چقد میشه به قطع نشدنش وسط ارسال دریافت اطمینان داشت
                        می خوام این ماژول رو بخرم ولی جواب این سوال ها برام حیاتیه
                        ممنون میشم راهنمایی کنید
                        سلام دوست عزیز
                        من خودم روی یه پروژه GSM-GPS با ماژول sim908 دارم کار میکنم و تا الان مشکل نا پایداری نداشته و فک هم نمیکنم مشکل داشته باشه.
                        از لحاظ پورت های سریال ماژول هم پایه های 68 و 71 خروجی و ورودی دستورات GSM و پایه های 15 و 16 ورودی و خروجی GPS هستند.
                        مسلما تمامی دستورات AT Command رو فقط از طریق rxd ماژول میتونی براش بفرستی. اگه منطور شما اینه که مثلا rx ماژول رو به یه سیستم وصل کنی و txش رو به یه سیستم دیگه، این مشکلی رو ایجاد نمیکنه فقط بای سطح تغذیه هر دو سیستم با ماژول یکی باشه.
                        در مورد باد ریتش هم باید بگم (البته این چیزیه که خودم فهمیدم) که ماژول روی باد ریت حساسیت خاصی نداره (خودم با باد ریت 57600 با ماژول کار کردم) ولی بستگی داره شما از چه میکروکنترلی بخوای برای ارتباط با ماژول استفاده کنی.اگه از arm استفاده کنی به همون نسبت می تونی از باد ریت بالاتر استفاده کنی. به هر حال فک میکنم بادریتش باید یه سقفی داشته باشه.
                        امیدوارم اطلاعاتم برای شما مفید باشه البته این چیزیه که خودم تجربه کردم.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X