اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

انتخاب اسیلوسکوپ

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

انتخاب اسیلوسکوپ

با سلام
    سوال : برای انتخاب اسیلوسکوپ چه فاکتور هایی مهمه ؟
    وقتی تو سایت سرچ کردم دیدم که مطالبی راجع به فرکانس و سمپل ریت و امکاناتی مانند کیچر و اف اف تی
    نوشته شده بود.
    ولی چند تا موضوع
    1) امپدانس ورودی : این امپدانس برای منظور های مختلف باید چه قدر باشه . یادم تو پروژه کارشناسیم که یه فرستنده بود وقتی مدار کار نمی کرد پروب اسیلوسکوپ رو می زدم به سر آنتن پروب کار آنتن رو انجام می داد و مدار کار می کرد و آخرش هم جواب مناسبی نگرفتم و شکست عشقی خوردم .... بگزریم . این امپدانس بیشتر تابع پروبه یا اسکوپ ؟
    2) کیچر چیه؟
    3) اسکوپ های دیجیتال یا کارت های اسکوپ به خاطر مدار های دیجیتال و فرکانس بالایی که در داخل خود دارند آیا ایجاد نویز نمی کنند یا اگه نویز ایجاد می کنن این نویز با چه پارامتری بیان ومقایسه می شه ؟
    4) در کنار سمپل ریت آیا رزولوشن (چند بیتی بودن سمپل ها ) هم بیان میشه یا خیر؟
    5) آیا کارت های اسکوپ و اسکوپ های دیجیتال قابلیت نمایش ولتاژهایی مثل 800 ولت را دارند و کم ترین ولتاژ های قابل اندازه گیریشون چقدره؟
    ای با من و پنهان چو دل از دل سلامت میکنم توکعبه ای هر جا روم قصد مقامت می کنم
    هر جا که هستی حاضری از دور در ما نا ظری شب خانه روشن میشود چون یاد نامت میکنم
    گه همچو باز آشنا بر دست تو پر میزنم گه چون کبوتر پرزنان آهنگ بامت می کنم

مرا گویی تورا با این قفس چیست من چه دانم ، من چه دانم اگر مرغ هوایی این قفس چیست من چه دانم ، من چه دانم من چه دانم

پاسخ : انتخاب اسیلوسکوپ

شما به سایت شرکت تولید کننده مراجعه کنید جواب اکثر سوالاتون رو میگیرین! مثلا برای شرکت ریگول :
    http://www.rigolna.com/products/digital-oscilloscopes/
    اون کیچر هم کپچر (capture) هست! :redface:

دیدگاه

پاسخ : انتخاب اسیلوسکوپ

من دو ساله از Rigol دارم استفاده می کنم و بسیار عالی داره جواب میده

معجزه پس از معجزه می آید و شگفتی ها از تجلی باز نمی مانند.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X