اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

قفل سخت افزاری زمانی برای مدارات میکرو کنترلری

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

قفل سخت افزاری زمانی برای مدارات میکرو کنترلری

سلام
    بچه ها یه قفل سخت افزاری خیلی قوی با چیپ DS1307 نوشتم که خیلی قویه.یعنی میتونید مدارتون رو بسازید و براش یه کد بزارید که USART واردش شه بعد تاریخی رو که میخواین مدار قفل بشه و کد شمارو بخواد بهش میدین و دقیقا در سر اون تاریخ اگه سیستم LCD داشته باشه بر روی LCD اسم شما میاد و درخواست کد میشه اگر هم بدون LCD باشه سر اون تاریخ سیستم قفل میشه.البته من کد ورودی رو بصورت یه نرم افزار کلید detector دار با vb نوشتم.یعنی شما وقتی قرداد طراحی رو بستید و مدار رو تحویل دادید اگه پول رو دادن که هیچ کلید رو بیشون میدین اگه ندادن تو اون تاریخی که شما تو سیستم قرار دادین با سلام و صلوات میان کلید رو میخرن.در ضمن یه کلکی زدم که باطری Backup تو ممدار مشخص نیست.یعنی آخر قدرت.هرکی خواست با من در ارتباط باشه مجانی هم هست فدای سر عاشقان صفر و یک :angry: :nice:
    خدا گفت : به جهنم ببریدش، او برگشت و با تعجب به خدا نگاه کرد. خدا گفت : به بهشت ببریدش. فرشتگان پرسیدند: چرا؟! خدا گفت : او هنوز به من امیدوار است...

پاسخ : قفل سخت افزاری زمانی برای مدارات میکرو کنترلری

برای اینکه باطری بک اپ توی مدار نباشه متغییرهاتون رو کجا ذخیره کردی؟ :mrgreen:
    ولی خدائی خوبه پول نده خودش بیاد!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :surprised:

دیدگاه

باطری هست اما کجاست خدا میدونه و سازندش :eek:
      خدا گفت : به جهنم ببریدش، او برگشت و با تعجب به خدا نگاه کرد. خدا گفت : به بهشت ببریدش. فرشتگان پرسیدند: چرا؟! خدا گفت : او هنوز به من امیدوار است...

دیدگاه

سلام
        دوست عزیز شما باطری رو مخفی کردید،DS1307 رو که نه!
        خیلی راحت دوسر باطری رو از روی پایه های DS1307 اتصال کوتاه میکنند و ......
        البته مطمئن باش که راههای دیگه های هم هست
        اما فکرت خیلی جالبه!
        موفق باشی
        در دیر مغان آمد یارم قدحی در دست
        مست از می می خواران از نرگس مستش مست

دیدگاه

سلام دوستان :
          برای اینکه آی سی مشخص نشه و نشود آنرا دستکاری کرد راه های زیادی هست !
          از جمله ریختن این مواد پلاستیکی رزین مانند ( که شبیه قیر می مون و من نمیدونم اسمش چیه :mrgreen روی آی سی است که باعث میشه آی سی برای ابد زیر آن مخفی بماند . و دسترسی به پایه های آن هم ممکن نیست .
          البته باید آی سی SMD باشه چون آی سی dip خیلی بزرگه و زشت میشه اگر از اون چیز سیاها روش بریزی :mrgreen:

دیدگاه

2 راه داره یکی روش رزین بریزی دومی اینکه رو ای سی پاک میشه و باطری رو عین خازن دراوردم و وسط مدار هست.حالا نکته جالب اینجاست که برنامه رو طوری نوشتم که به هر شکلی که باطری یا زمان سنج به هم بخوره مدار میفته تو لوپ قفل .عین یک نرم افزار کامپیوتری زمان داره که اگه پاکش و دوباره نصب کنی کد میخواد.فکر همه جاشو کردم.خودم بعد ساختش 1 روز کامل روش فکر کردم که چطور میشه از کار انداختش اما نشد و کلی حال کردم

دیدگاه

با سلام
              در مورد باطری اگه یکی زرنگ باشه مسیر تغذیه آی سی رو دنبال بکنه می تونه بفهمه

ولی د رمورد حساسیت به نوسان ولتاژت باید بگم این ممکنه توی یه مدار که عملکرد صنعتی داره بعضی جاها باعث فاجعه بشه و ضرر جانی مالی به بار بیاره پس بعضی جاها فکر خوبیه
              در مورد از رده خارج کردن این مورد هم فقط کافیه درست هم ولتاژ اون رو با این باطری موازی بکنید بعد باطری رو قطع بکنید برای اینکه نوسان ضربه قطع شده مسیر باعث مشکل نشه یه خازن کوچیک هم می ذاریم که پرش اون رو زود خفه بکنه

همین موفق باشی :smile:

دیدگاه

سلام
                این که کاری ندارد :NO: AVR
                مگر EEPROM ندارد میتوانید بعد از دریافت کدی و یا هر چیزی یک متغیر را یک کنید و هر وقت که میکرو کار میکند زمان را اندازه گیری کند (در حالی که کار عدی خودش را انجام میدهد) و در جای از EEPROM ذخیره کند بعد از رسیدن به مقدار خواسته شده در زیز برنامه ای را بکار اندازه و پیغامی را در صفحه نمایش بدهد .
                اگر دستگاه را روشن کنید در اول برنامه سراغ EEPROM رفته چون متغیر خاصی قبلا فعال شده روتین عادی برنامه اجراء نشود و سراغ برنامه نمایش پیغام برود و ......
                کاری داشت :angry:
                موفق باشید. :bye
                کمتر سخن گویم
                بیشتر عمل کنیم

دیدگاه

mpc جان اونی که شما میگی ماله زمانیکه ولتا» میکرو هرگز قطع نشه.چون در این صورت تایمت صفر میشه و آقای حاجی زاده من طوری برنامه رو نوشتم که عملکرد کل برنامه مستلزم عملکرد تایمر . با کوچکترین قطعی سیستم میره تو لوپ قفل.بعد هم وقتی بخوان سرت کلاه بزارن ما هم یکم خسارت میزنیم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط fox
                    حالا نکته جالب اینجاست که برنامه رو طوری نوشتم که به هر شکلی که باطری یا زمان سنج به هم بخوره مدار میفته تو لوپ قفل
                    سلام دوست عزیز
                    حالا که شما اینو توی نرم افزار در نظر گرفتی آیا لازمه که باطری رو مخفی کنی؟؟؟؟
                    موفق باشید
                    در دیر مغان آمد یارم قدحی در دست
                    مست از می می خواران از نرگس مستش مست

دیدگاه

سلام

آقا چون ایشون برای اینکار زحمت زیادی کشیدن و بدون چشمداشت اینو اینجا مطرح کردن . به رسم تشکر در انجمن یک امتیاز مثبت هدیه شد .

جناب FOX اگر براتون مقدور هست برنامه و نقشه را همینجا بزارین تا دوستان بتونن استفاده کنند و دوستان سریعتر بتونن به نتیجه و هدف برسن .

موفق باشید :smile:
                      [left][move][b][color=green][size=11pt]ما می توانیم .
                      ، همین ... *. * * *. * * * [color=re

دیدگاه

باطری رو واسه این مخفی میکنیم که طرف نخواد زرنگی کنه بکنه و مدار قفی بشه

دیدگاه

اقا چرا این همه زحمت
                          به نظر من شما یه eeprom بزار
                          بلاخره این برنامه شما داره یه پروسسه ای رو انجام میده مشا تو برنامت بنویس مثلا اگر ورودی رو میخونی یه متغیری ++ بشه و ذخیرش کن تو رم
                          بعد مثلا اگر صد شد پیغام قفل بیا در وال سی دی یا اگر پروسه شما مثلا صد بار انجام شد این اتفاق بیقته

نظر شما چیه

من جایی دیم برای اینکه ت واین مدت ازمایشی هم کسی سراغ برد نره تو جعبه که برد رو نصب کرده بودن یک میکرو سویچ یا گاورنر گزاشته بودن تو یه جا دید موقتی در باز شد میکرو ککلا قفل شد و با ریست کردن میکرو هم کشل حل نشد
                          جای دیگه دیدم اون میکرو رو وصل کرده بودن به کانتر بعد که طرف برای تحویل نهایی اومد گفت اقا شما مثلا ده بار در رو باز کردین چرا؟؟؟
                          اینم ایده خوبی بود
                          وقتی زندگی به سمت دشوار شدن تغییر مسیر میدهد
                          شما به سمت قوی تر شدن تغییر مسیر دهید

دیدگاه

سلام
                            به جای استفاده از تاریخ می شه از تعداد استارت هم استفاده کرد
                            مثلا تو آسانسور براش تعیین می کنیم که مثلا 1000 استارت کار کنه بعد از اینکه 1000 استارت تموم شد دیگه آسانسور کار نمی کنه. اگه پول هم نداده باشند کار طرف گیر میکنه و مجبور میشه که پول رو بده . این روش نیازی هم به باطری بک پ نداره

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                            X