اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک برای ساخت ردیاب رادیوئی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک برای ساخت ردیاب رادیوئی

یک ردیاب رادیوئی باید درست کنم که
    1_میزان نزدیک بودن به فرستنده را تشخیص بده
    2_جهت فرستنده را مشخص کنه
    (در کل جای فرستنده را پیدا کند)

**/nsm\**

پاسخ : کمک برای ساخت ردیاب رادیوئی

برای چه محدوده ای میخواهی ؟ منظورم شعاع کارکرد دستگاهته . و چه محدوده فرکانسی ؟
    باز هم عید آمد و ما لختیم...

دیدگاه

محدوده فرکانسی مهم نیست
      برد تقریبا 20 متر
      **/nsm\**

دیدگاه

اگه مقاله ای هم در مورد آنتن ها ،امواج و یا هر موضوعی مرتبط با پروژه ام معرفی کنید خوبه
        با تشکر
        **/nsm\**

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Dxing
          برای چه محدوده ای میخواهی ؟ منظورم شعاع کارکرد دستگاهته . و چه محدوده فرکانسی ؟
          ممکنه در مورد جعت یابی یک سیگنال ( الگوریتم کار یا همون ایدش) توضیحی بدین؟ :rolleyes:

دیدگاه

اگر پروژه های مشابه را هم معرفی کنید تا استفاده کنم ممنون میشم :nice:

در ضمن خواهشا جواب سوالاتمو با سوال ندید oo:لطفا :angry:

**/nsm\**

دیدگاه

بالاخره این مدار رو پیدا کردم . اصول و کارکردش ساده و قابل درکه . بخش اول بخاطر گین بالای
              آی سی های MMIC توان های کمی تاحد 1 میلی وات رو میتونه دریافت کنه . این سیگنال ها یکسو
              شده و ولتاژ دی سی با سطح متغیر جهت نمایش بارگراف به آی سی LM3915 متصل میشه .

از اونجایی که انرژی در مسیر خود افت پیدا میکنه دوری و نزدیکی به منبع هم باعث ایجاد سطح
              دی سی مختلف میشه . این اختلاف باعث میشه متوجه بشیم به منبع انرژی نزدیک هستیم یا دور .

با این وسیله جای دستگاه رو نمیشه فهمید ولی میتوان مکان حدودی رو تشخیص داد .

دیدگاه

ممنون مدار جالبیه ولی ساتش باید سخت باشه!

میشه در مورد جهت یابی هم توضیح بدین؟ مکانیزم کارکردو بیشتر میخام بدونم نه شماتیک :rolleyes:

دیدگاه

با تشکر از شما
                  یک مطالبی در مورد پدیده داپلر و سونار خواندم اما نمی دونم برای یک ردیاب در مقیاس کم کاربرد دارد یا نه اگر راهنمائی کنی ممنون میشم :applause:
                  **/nsm\**

دیدگاه

نوشته اصلی توسط nasser_sm
                    یک مطالبی در مورد پدیده داپلر و سونار خواندم اما نمی دونم برای یک ردیاب در مقیاس کم کاربرد دارد یا نه .
                    رادارهای داپلر بر اساس انعکاس و برگشت امواج کار میکنند و نمیدونم چه ارتباطی با ردیاب بیسیم داره .
                    سونار هم همین کارو با امواج مافوق صوت انجام میده .

مطلبی که خوندید رو بزارید اینجا تا ببینیم چی هستش !

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Dxing
                      رادارهای داپلر بر اساس انعکاس و برگشت امواج کار میکنند و نمیدونم چه ارتباطی با ردیاب بیسیم داره .
                      سونار هم همین کارو با امواج مافوق صوت انجام میده .

مطلبی که خوندید رو بزارید اینجا تا ببینیم چی هستش !
                      در نهایت احترام این مطلب به نظرم اشتباه هست

رادار های دوپلر یا داپلر فرستنده ای ندارن و عمل ارسال و انعکاسی هم وجود نداره فقط از طریق قانون داپلر با استفاده از دو گیرنده مکان یابی صورت میگیره

به این تاپیک توجه کنید : http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=56658.0

--------------------------- --------------------------

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aswhu600
                        در نهایت احترام این مطلب به نظرم اشتباه هست رادار های دوپلر یا داپلر فرستنده ای ندارن و عمل ارسال و انعکاسی هم وجود نداره فقط از طریق قانون داپلر با استفاده از دو گیرنده مکان یابی صورت میگیره
                        فکر کنم اینبار شما اشتباه میکنید . تمام رادارهای اکتیو داپلر ارسال امواج گیگاهرتزی دارند و
                        از سرعت برگشت امواج به وجود شئ یا مانعی پی میبرند . لینک زیر :

اینجا

این چیزی که شما فرمودید رادارهای پسیو یا غیر فعالند که فقط شنود میکنند . فکر نکنم جزو داپلر باشند .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Dxing
                          فکر کنم اینبار شما اشتباه میکنید . تمام رادارهای اکتیو داپلر ارسال امواج گیگاهرتزی دارند و
                          از سرعت برگشت امواج به وجود شئ یا مانعی پی میبرند . لینک زیر :

اینجا

این چیزی که شما فرمودید رادارهای پسیو یا غیر فعالند که فقط شنود میکنند . فکر نکنم جزو داپلر باشند .
                          بله من اشتباه کردم و معذرت میخام
                          من فکر کردم دوپلر و داپلر یکی هستند و به اصطلاح از نظر لغوی فرقی با هم ندارن
                          --------------------------- --------------------------

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X