اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

خورده خورده شدن فیبر بعد از اسید کاری

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

خورده خورده شدن فیبر بعد از اسید کاری

سلام دوستان من ایندفعه که برد رو از تو اسید درآوردم و تمیزش کردم دیدم که قسمتهای مس مدار خورده خورده شده عکسش رو در زیر گذاشتم میخواستم دلیلش رو بدونم.لازم به توضیحه که آب اسیدم خیلی ضعیف بود و کار اسید کاری حدود 2 ساعت طول کشید از همینه یا مشکل دیگه ای هست؟
    ساخت سوئیچینگ-داریور ال ای دی- لامپ و پروژکتور ال ای دی

پاسخ : خورده خورده شدن فیبر بعد از اسید کاری

سلام دایی جان
    2 ساعت زمان زیادیه و باعث میشه اسید بتونه از لابلای خلل و فرج ریزی که توی چاپ هست وارد مس بشه.
    توی کار من بیشترین زمان اسیدکاری 10 دقیقه است.
    در ضمن من کاغذ روی چاپ رو کاملا با مسواک پاک می کنم تا فقط چاپ لیزر روی فیبر بمونه بعد اگه سوراخهای ریزی توی جوهر بود با ماژیک پر می کنم.
    کاغذ باعث میشه این سوراخها دیده نشن.
    با همه اینها گاهی خوردگی های بسیار اندکی دارم که باسنباده نرم اونها رو رفع می کنم و با قلع اندود کل فیبر اثر خوردگی ها رو کاملا برطرف می کنم.
    با عرض پوزش خدمت دایی های عزیزم تا اطلاع ثانوی به اینترنت دسترسی ندارم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ahmadmn
      سلام دایی جان
      2 ساعت زمان زیادیه و باعث میشه اسید بتونه از لابلای خلل و فرج ریزی که توی چاپ هست وارد مس بشه.
      توی کار من بیشترین زمان اسیدکاری 10 دقیقه است.
      در ضمن من کاغذ روی چاپ رو کاملا با مسواک پاک می کنم تا فقط چاپ لیزر روی فیبر بمونه بعد اگه سوراخهای ریزی توی جوهر بود با ماژیک پر می کنم.
      کاغذ باعث میشه این سوراخها دیده نشن.
      با همه اینها گاهی خوردگی های بسیار اندکی دارم که باسنباده نرم اونها رو رفع می کنم و با قلع اندود کل فیبر اثر خوردگی ها رو کاملا برطرف می کنم.
      سلام استاد دقیقا همینطوره که شما میفرمایین خیلی ممنون از جوابتون راستش پرینتر من بسیار ضعیف شده و وقتی حتی روی کاغذ پرینت میگیرم لابلای خطوط مشکی پر از خالیهای سفیده.
      استاد چطوری در ده دقیقه میشه اسیدکاری رو تموم کرد؟ میشه طرز تهیه و نوع اسیدی که مصرف میکنید و ترجیحا جایی که میخرین این اسید رو بفرمایین؟ کمترین زمان من برای اسیدکاری یک ساعت و نیمه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ms2000
        استاد چطوری در ده دقیقه میشه اسیدکاری رو تموم کرد؟ میشه طرز تهیه و نوع اسیدی که مصرف میکنید و ترجیحا جایی که میخرین این اسید رو بفرمایین؟ کمترین زمان من برای اسیدکاری یک ساعت و نیمه؟
        اگر از پرکلرودوفر استفاده میکنید حتما سعی کنید قبل از اسیدکاری گرمش(حدود40درجه) کنید.
        زکات علم،نشر و پخش آن است.
        {خلاف قوانین - پاک شد }

دیدگاه

سلام

علت اینکه زمانتون طول میکشه اینه که آبی که پودر اسید رو داخلش میریزین سرد هستی و یا ولرم که بهتون توصیه می کنم قبل از اینکه پودر رو بریزین آب رو کامل تو یه ظرف دیگه به نقطه جوش برسونین بعد اسید رو بریزین تو یک ظرف پلاستیکو بعد آب جوش رو بگیرین روش (آ‌البته مراقب باشین )
          علت اینکه آب جوش میگیم این هستش که مولوکول های آب وقتی به جوش میان بینش فاصله میفته و ایجاد لغزش می کنه که این لغزش باعث می شه که در دمای بالا با مولوکول های اسید ترکیب بشن که باعث حل سریع مس می شود . و این نکته رو هم می تونین در لحظه ای که اب جوش و اسید برای اولین بار به هم می رسن و باعث ترکیب شدید و ایجاد حباب می کنن بهتر بنین

:job:
          " آدمك آخر دنياست بخند " "آدمك مرگ همين جاست بخند "
          "دست خطي که تو را عاشق كرد" "شوخي كاغذي ماست بخند "
          " آدمك خر نشوي گريه كني " " كل دنيا سراب است بخند "
          " آن خدايي كه بزرگش خواندي " " به خدا مثل تو تنهاست بخند "

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohammadamin
            سلام

علت اینکه زمانتون طول میکشه اینه که آبی که پودر اسید رو داخلش میریزین سرد هستی و یا ولرم که بهتون توصیه می کنم قبل از اینکه پودر رو بریزین آب رو کامل تو یه ظرف دیگه به نقطه جوش برسونین بعد اسید رو بریزین تو یک ظرف پلاستیکو بعد آب جوش رو بگیرین روش (آ‌البته مراقب باشین )
            علت اینکه آب جوش میگیم این هستش که مولوکول های آب وقتی به جوش میان بینش فاصله میفته و ایجاد لغزش می کنه که این لغزش باعث می شه که در دمای بالا با مولوکول های اسید ترکیب بشن که باعث حل سریع مس می شود . و این نکته رو هم می تونین در لحظه ای که اب جوش و اسید برای اولین بار به هم می رسن و باعث ترکیب شدید و ایجاد حباب می کنن بهتر بنین

:job:
            سلام البته اسید رو به آب داغ اضافه کنیم خطرش کمتره. من در جایی کار میکنم که هواش سرده. آب نزدیک جوش میارم اونجا و با اسید محلول میکنم ولی چون هوا سرده زود آب هم سرد میشه و وقتی که آب سرده سرد شده هنوز هیچی از مسها خورده نشده. :cry2: اسید چه مدلی بخرم بهتره؟ مارکی؟ رنگی؟
            پرکلورودوفر که دوستمون گفت چیه؟ با تشکر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ms2000
              سلام البته اسید رو به آب داغ اضافه کنیم خطرش کمتره. من در جایی کار میکنم که هواش سرده. آب نزدیک جوش میارم اونجا و با اسید محلول میکنم ولی چون هوا سرده زود آب هم سرد میشه و وقتی که آب سرده سرد شده هنوز هیچی از مسها خورده نشده. :cry2: اسید چه مدلی بخرم بهتره؟ مارکی؟ رنگی؟
              پرکلورودوفر که دوستمون گفت چیه؟ با تشکر
              دوست من شما اول بگو با چه اسیدی داری کار میکنی؟ بهتر میشه راهنمائی کرد...پرکلرودوفر=کلرور فریک=fecl3 این اسید در بازار الکترونیک به اسید مدارچاپی و در بازار مواد شیمیائی به اسید حکاکی و کلیشه سازی معروف است.

طرز ساخت: ترکیب 30الی35درصدی از اسید فوق با خلوص42 درصد با آب 40 الی 50 درجه با توجه واکنش گرمائی حاصل از ترکیب فوق نیازی به آب جوش نیست همچنین میشود با اضافه کردن 5 درصد HCl(جوهر نمک صنعتی) واکنش فوق را تسریع کرد
              {خلاف قوانین - پاک شد }

دیدگاه

نوشته اصلی توسط karapcb
                دوست من شما اول بگو با چه اسیدی داری کار میکنی؟ بهتر میشه راهنمائی کرد...پرکلرودوفر=کلرور فریک=fecl3 این اسید در بازار الکترونیک به اسید مدارچاپی و در بازار مواد شیمیائی به اسید حکاکی و کلیشه سازی معروف است.

طرز ساخت: ترکیب 30الی35درصدی از اسید فوق با خلوص42 درصد با آب 40 الی 50 درجه با توجه واکنش گرمائی حاصل از ترکیب فوق نیازی به آب جوش نیست همچنین میشود با اضافه کردن 5 درصد HCl(جوهر نمک صنعتی) واکنش فوق را تسریع کرد
                سلام از همین اسیدهای پودر مانند قهوه ای.ممنونم

دیدگاه

سلام دایی جان
                  منم از همین اسید استفاده می کنم. منتها دیگه نوع بسته بندی نمی خرم. بلکه فله می خرم. جنس فله خیلی از این بسته بندی های زرد بهتره.
                  یه دیس شیشه ای دارم که همیشه روی گاز پیکنیکی هست. هروقت می خوام اسید کاری کنم زیرشو روشن می کنم تا حدود 60 70 درجه گرم بشه. دمای زیاد باعث خورده شدن جوهر هم میشه. پس نیاز نیست دما رو خیلی هم بالا ببریم.
                  هرچند ماه یکبار هم ظرف شیشه ای رو خالی می کنم و دوباره توش آب بارون و همین اسید پودری می ریزم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ms2000
                    سلام از همین اسیدهای پودر مانند قهوه ای.ممنونم
                    خب دوست من احتمالا باید اسیدتون کلرور فریک باشه اگه با ترکیبی که در بالا گفتم استفاده کنید مشکل حل میشه نکته کلیدی نیمه که باید با دست ظرف اسید رو بالا و پائین کنید تا نتیجه مطلوب رو بگیرید مه اینکه فقط اسید درست کنید و برد رو بندازید توی ظرف
                    {خلاف قوانین - پاک شد }

دیدگاه

دقیقا
                      نکته ای که دایی کارا گفتن خیلی مهمه. یکی از دلایل خوردگی همینه که فیبر رو بندازی توی اسید و بری.
                      اگه فیبر رو حرکت ندی امکان نداره بتونی زیر 10 دقیقه کارو تموم کنی و همین باعث نفوذ اسید به لابلای چاپ میشه.
                      من چهار گوشه فیبر رو سوراخ ریز می کنم و سیم سیخی نازک به این سوراخها می بندم تا مجبور نشم دستمو توی اسید بزارم.
                      بعد با حرکت دادن همین سیم فیبر رو تکون میدم. هرچی بیشتر تکون بدی سرعت کار بالاتر میره. وقتی که آب و اسید تازه باشه زمان زیر 5 دقیقه هم میاد.

دیدگاه

بهترین اسید 60 درصد جوهرنمک صنعتی و 30 درصد آب اکسیژنه صنعتی و 10 درصد آب برای ضعیف کردن اسیده
                        در کمتر از 15 ثانیه مدار اسید کاری میشه و تمام
                        فقط حواستون به واکنش خیلی سریع و گازهای تولید شده باشه چون فوق العاده خطرناک هستند و اگر تنفس بشوند انچنان به مجرای تنفسی تون حال میدند که ممکنه بخاطرش الکترونیک رو ببوسید و بزارید کنار!
                        توجه دوم هم اینکه به مقدار خیلی کمی از محلول فوق احتیاج دارین!مثلا برای یک برد 10 در 10 به حدود نصف استکان نیاز خواهید داشت.
                        در ضمن واکنش خودش گرمازاست بنابراین با آب نزدیک صفر درجه هم میشه برد رو به سرعت اسید کاری کرد !
                        و نکته بعدی هم چون محلول بی رنگه و پس از اسید کاری سبز روشن و شفافی میشه برد در طول اسید کاری قابل مشاهده است!
                        و نکته جالبش هم اینه که محلول باقی مونده سبزه ولی اگر بهش دوباره آب اضافه کنید رنگش آبی میشه که خیلی هم خوش رنگه!
                        پروردگارا: به من زيستني عطا کن که در لحظه مرگ بر بي ثمري لحظه اي که براي زيستن گذشته است حسرت نخورم، و مردني عطا کن که بر بيهودگيش سوگوار نباشم. بگذار تا آن را خود انتخاب کنم، اما آنچنان که تو دوست ميداري

دیدگاه

نوشته اصلی توسط امیر حسنی کاخکی
                          بهترین اسید 60 درصد جوهرنمک صنعتی و 30 درصد آب اکسیژنه صنعتی و 10 درصد آب برای ضعیف کردن اسیده
                          در کمتر از 15 ثانیه مدار اسید کاری میشه و تمام
                          قیمتش چقدر در میاد و از کجا میشه تهیه کرد ؟
                          دعایم کنید که شاید به واسطه ی دعای خیر شما مشکلاتم حل شود .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط goldperson2005

قیمتش چقدر در میاد و از کجا میشه تهیه کرد ؟
                            همه رو کالای طب فروشها دارن.ولی توجه کنین اگه لیتری یا بقولی فله بخرین خیلی ارزون تر در میاد .حدودا لیتری 2000 تومن
                            ولی بسته بندی کارخونه ای هم هست که گرونه
                            درضمن میشه از جوهرنمک که توی لوله و لوازم بهداشتی فروشیها هم استفاده کرد ولی خیلی قوی نیست و 15 ثانیه به دو یا سه دقیقه ممکنه افزایش پیدا کنه (اکیدا تاکید میکنم جوهر نمک بخرین نه لوله بازکن) رنگش هم یا زرده یا بی رنگ مثل آب
                            اب اکسیژنه هم داروخونه ها دارن ولی گرون میدن
                            درضمن آب اکسیژنه رو باید در ظرف سربسته و دور از نور وجای تاریک نگهداری کرد
                            پروردگارا: به من زيستني عطا کن که در لحظه مرگ بر بي ثمري لحظه اي که براي زيستن گذشته است حسرت نخورم، و مردني عطا کن که بر بيهودگيش سوگوار نباشم. بگذار تا آن را خود انتخاب کنم، اما آنچنان که تو دوست ميداري

دیدگاه

نوشته اصلی توسط امیر حسنی کاخکی
                              همه رو کالای طب فروشها دارن.ولی توجه کنین اگه لیتری یا بقولی فله بخرین خیلی ارزون تر در میاد .حدودا لیتری 2000 تومن
                              ولی بسته بندی کارخونه ای هم هست که گرونه
                              این لیتری 2000 تومن قیمت اسیده فقط ؟
                              قیمت بقیه رو هم اگه ممکنه بفرمایید .
                              دعایم کنید که شاید به واسطه ی دعای خیر شما مشکلاتم حل شود .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X