اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل در مورد اتصال گراند دو مدار آنالوگ متفاوت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل در مورد اتصال گراند دو مدار آنالوگ متفاوت

سلام
    من به تازگی تو یه پروژه به یه مشکلی برخوردم که نتونستم حلش کنم :cry: البته یه جورایی صورت مسئله رو پاک کردم و پروژه تموم شد :redface:
    و اما مشکل :

من می خواستم اطلاعات یه دستگاه رو که با برق 115 کار می کرد رو به یه کامپیوتر ارسال کنم برای این منظور یه برد اینترفیس ساختم اما این برد هم برق 115 داشت
    و هم 220 , مونده بودم این دو تا گراند رو چه کار کنم (چون بین دو تا گراند حدود 80V اختلاف ولتاژ بود ) کاری که من کردم این بود پاور کامپیوتر رو به 115 تغییر دادم و مشکل خودبه خود حل شد :icon_razz:

ولی اگه یه جایی نشه این کارو کرد تکلیف چیه ؟
    مشکل داشتن بدنیست , در مشکلات موندن بده

پاسخ : مشکل در مورد اتصال گراند دو مدار آنالوگ متفاوت

آقا کسی نیست جواب بده :angry: :angry: :angry:

کجان مهندسای ECA

کمک کنید :cry2: میرم معتاد می شم ها !!!

دیدگاه

:nerd: دوست عزیز این مساله هم برای من هم مدت هاست جای سوال هست
      من هم مثل شما از اساتید درخواست کمک می کنم
      معجزه پس از معجزه می آید و شگفتی ها از تجلی باز نمی مانند.

دیدگاه

خدا عمرت بده برادر داشتم از تنهایی دق می کردم :applause:

می گم حالا که تنهاییم یه جک تعریف کن حوصلمون سر نره :icon_razz:
        شاید یه کسی پیدا بشه به ما جواب بده :cry:

دیدگاه

فرض کنید دستگاه اول با هر ولتاژی مثلا 220 یا 115 ولت و دستگاه دوم هم به همین ترتیب تغذیه شده و هر یک برای خود دارای یک زمین مجزا باشند. نقطه مبهم در سوال این است که تفاوت تغذیه متناوب در دو دستگاه، چه ارتباطی به زمین بردها و اختلاف ولتاژ 80 ولت ذکر شده دارد؟
          اوژن: به معنای افکننده و شکست دهنده است
          دانایی، توانایی است-Knowledge is POWER
          برای حرفه ای شدن در الکترونیک باید با آن زندگی کرد
          وضعمان بهتر می شود، اگر همه نسبت به جامعه و اطراف خود مسوول باشیم و نگوئیم به ما چه
          قوی شدن و خوب ماندن - خوبی کردن به دیگران یک لذت ماندگار است
          اگر قرار باشد نفت و منابع خام را بدهیم و چرخ بگیریم، بهتر است چرخ را از نو اختراع کنیم
          ساعت کار بدن اکثر انسان ها کمتر از 800000 ساعت است و بعد از آن از کار می افتد

دیدگاه

با سلام

یک توجیه می تواند چنین باشد:

دستگاههایی که با برق 220 یا 110 کار میکنند، معمولا مجهز به مجموعه فیلتر EMI ورودی هستند که شامل یک خازن ورودی ، دو سلف سری با فاز و نول ، دو خازن به زمین.
            این دو خازن اخیر باعث وقایع متفاوت در دستگاههای متفاوت می شود.

از جمله به دلیل تلرانس خازنها و عدم تقارن آنها و ترکیب آنها با مدارات داخلی دیگر ( از جمله خازن پارازیت سیم پیچ ترانسها به هسته آهنی و زمین )،
            اگر کیس و زمین دستگاه را به ارت وصل نکنیم، عملا مدار زمین/ارت ، صحیح شکل نمی گیرد
            و ولتاژی تا 100 ولت هم در کیس نسبت به زمین واقعی محل ، ایجاد می شود.( این یک ولتاژ پارازیتی است. )

"حداقل اینکه نول در محلی نزدیک ، به ارت وصل شده است، و با این دو خازن ، یک تقسیم پتانسیل صورت می گیرد و روی کیس/ گراندمدار ،حدود 100 ولت را می شود اندازه گرفت"

دو دستگاه مذکور ، ولتاژ های پارازیتی مختلف دارند و اختلاف آندو را شما اندازه گرفتید.

البته اگر یک مقاومت 10 کیلو بین دو زمین از دو دستگاه وصل کنید ، ولتاژ مذکور به کمتر از 5 ولت کاهش می یابد. ( یعنی جریان مسیر مذکور ، کمتر از 0.5 میلی آمپر است
            و امپدانس آن دو خازن ، در فرکانس 50 هرتز ، به اندازه کافی بالا می باشد. )

با سپاس

پ.ن1:
            در پاسخ به مطالب ذیل، برای ارتباط، اگر بحث ضرورت ایزولاسیون نباشد، باید زمین های مدار ها به هم وصل شوند.

پ.ن2:
            برای کار با اسکوپ ، چون ورودی اسکوپ ، در حالت تفاضلی عمل می کند، لازم نیست زمین های اسکوپ و مدار آزمون به هم وصل شوند.
            مگر اینکه ولتاژ جایی از مدار آزمون را نسبت به زمین آن مدار آزمون ،بخواهیم اندازه بگیریم، که طبیعتا سیم گراند اسکوپ به گراند مدار وصل می شود.
            از طرفی یک مگابایت یا 10 مگابایت مقاومت ورودی اسکوپ می باشد....

پ.ن3: اخطار!!!
            این نوشته ها به معنی بی توجهی به "تحلیل صحیح مدار و توجه به خطرات احتمالی مدارات 220 ولتی و 110 ولتی" نیست!
            لطفا دقت کافی به کار برید و با احتیاط عمل کنید تا آسیب ایجاد نشود.
            فایل های پیوست شده
            گشتی در لاله زار
            http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=76138.0

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=76141

دیدگاه

فکر کنم منظور اینه که اگر دو ولتاژ و ولت مچزا داشته باشیم و نیاز که وصل کردن زمین ها به هم باشه چی کار کنیم ؟

دیدگاه

ممنون از وقتتون :applause:

می شه در مورد ولتاژ پارازیتی که فرمودید بیشتر توضیح بدید آخه من هر موقع اندازه گرفتم این 80 ولت کذایی بود :angry:
                حالا فرض کنید با یه اسکپ که با 220 کار می کنه می خواهید شکل موج دستگاهی که به 115 وصل هست رو ببینید آیا باید گراند اسکپ رو به گذاند 115 وصل کنیم یا نه
                و اگه وصل کنیم با توجه به اینکه هیچ مقاومتی بین این دو نیست آیا مشکلی به وجود نمی اد ؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X