اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تبدیل آلترناتور ماشین به آلتر ناتور آهنربا ثابت.

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تبدیل آلترناتور ماشین به آلتر ناتور آهنربا ثابت.

دوستان کسی بلده این آلتر ناتور های ماشین رو چطوری میشه به آلترناتورهای آهنربا ثابت تبدیل میکنن؟ آخه یه مدار تثبیت ولتاژ داره و من نمیدونم باید دقیقا" چیکارشون کرد! اصلا چطوری کار میکنن؟

پاسخ : تبدیل آلترناتور ماشین به آلتر ناتور آهنربا ثابت.

نوشته اصلی توسط arvinfx
    دوستان کسی بلده این آلتر ناتور های ماشین رو چطوری میشه به آلترناتورهای آهنربا ثابت تبدیل میکنن؟ آخه یه مدار تثبیت ولتاژ داره و من نمیدونم باید دقیقا" چیکارشون کرد! اصلا چطوری کار میکنن؟
    آفتامات پس از اینکه ولتاژ باطری به 14.3 ولت رسید جریان سیم پیچ تحریک رو قطع میکنه در بعضی یک سر سیم پیچ تحریک
    از داخل به مثبت آلترناتور (باطری)وصله و سر دیگه توسط آفتامات به منفی(باطری) سویچ میشه در بعضی هم بر عکسه.
    این مدعیان در طلبش بی خبرانند
    آن را كه خبر شد خبری باز نیامد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Babak1367
      آفتامات پس از اینکه ولتاژ باطری به 14.3 ولت رسید جریان سیم پیچ تحریک رو قطع میکنه در بعضی یک سر سیم پیچ تحریک
      از داخل به مثبت آلترناتور (باطری)وصله و سر دیگه توسط آفتامات به منفی(باطری) سویچ میشه در بعضی هم بر عکسه.
      پس یعنی برق ماشین همیشه از باطری تامین میشه؟!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arvinfx
        پس یعنی برق ماشین همیشه از باطری تامین میشه؟!
        منظورت چیه oo:؟
        خوب معلومه آلترناتور باطری رو شارژ میکنه باطری هم برق ماشینو تامین میکنه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Babak1367
          منظورت چیه oo:؟
          خوب معلومه آلترناتور باطری رو شارژ میکنه باطری هم برق ماشینو تامین میکنه.
          آخه من شنیده بودم وقتی ماشین روشن میشه برق ماشین از دینام تامین میشه.! کلا اگر برق ماشین گم بیاد دینام چع عکس العملی نشون میده؟

اینم بگم من یه سیستم 300W روی ماشین بستم ( 3000PMPO) یه خازن 2 فرادی هم گزاشتم که برق ماشین پر پر نزنه وقتی میزاشتم دنده یک و آرون میرفتم سیستم که میکوبید ماشین دور مورتورش کم میشد و به استلاح یورتمه میرفت :biggrin: این چرا اتفاق می افتاد؟! باطری کم می اورد؟ یا دینام؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arvinfx
            آخه من شنیده بودم وقتی ماشین روشن میشه برق ماشین از دینام تامین میشه.! کلا اگر برق ماشین گم بیاد دینام چع عکس العملی نشون میده؟

اینم بگم من یه سیستم 300W روی ماشین بستم ( 3000PMPO) یه خازن 2 فرادی هم گزاشتم که برق ماشین پر پر نزنه وقتی میزاشتم دنده یک و آرون میرفتم سیستم که میکوبید ماشین دور مورتورش کم میشد و به استلاح یورتمه میرفت :biggrin: این چرا اتفاق می افتاد؟! باطری کم می اورد؟ یا دینام؟
            یکی از اساتید همیشه میگفت مشکل ما ایرانی ها اینه که فقط مطالب رو می خونیم و سعی نمی کنیم هضم کنیم.
            آمپلی شما باعث افت ولتاژ باطری میشه پس طبیعتآ آلترناتور شروع به شارژ باطری میکنه.
            آلترناتور باطری رو شارژ میکنه باطری هم برق ماشینو تامین میکنه.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X