اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تمرین مانیتورینگ روی یک plc مجازی(نرم افزاری)؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تمرین مانیتورینگ روی یک plc مجازی(نرم افزاری)؟

سلام
    آیا نرم افزاری وجود داره که نقش یک plc رو بازی کنه (شبیه ساز) و بتونه به wiincc و citect وصل شه تا عملیات کنترل و مانیتورینگ روش انجام بشه؟
    با این کار برای یادگیری plc و مانیتورینگ نیازی به خرید plc و hmi و ... نیست.

پاسخ : تمرین مانیتورینگ روی یک plc مجازی(نرم افزاری)؟

با سلام
    اگه با s7 کار میکنید میشه از S7-PLCSIM برای اینکار استفاده کرد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mojtaba_led
      با سلام
      اگه با s7 کار میکنید میشه از S7-PLCSIM برای اینکار استفاده کرد
      با سلام و تشکر
      چند تا سوال دارم:
      1- آیا PLCSIM به CITECT هم وصل میشه؟
      2- لطفا نام نرم افزار های اصلی و لازم زیمنس و کاربردشون رو برام بنویسید
      (مثلا نرم افزاری برای برنامه نویسی و کامپایل PLC- برنامه نویسی HMI - مانیتورینگ از طریق کامپیوتر و ...
      3- مرجع مناسب و ساده برای یادگیری نرم افزار هایی که در سوال2 تقاضا کردم سراغ دارید؟
      4- آیا PLC های غیر زیمنس امکانی مثل PLCSIM دارند؟

(در ضمن من با PLC و HMI دلتا کار کردم)
      با تشکر

دیدگاه

درود
        اگر بخواید این کار را بکنید شما نیاز به یک نرم افزار سیمولینک دارید که حداقل بتونه با پورت سریال ارتباط برقرارکنه (یعنی یه جورایی آنلاین سیمولیشن داشته باشه) دلتا هم شبیه سازی PLC داره و اونکاری که شما میخواید را انجام نمیده!
        بعد بتونید از طریق سایتکت به اون پورت وصل بشید.
        طوری که من فهمیدم شما نمیخواید با Tag های داخلی کار کنید، چون به کمک اونها میتونید بدون نیاز به PLC شبیه سازی انجام بدید( مانند Sample های خود Citect)
        اما اگر با دلتا کار کردی میتونی از آنلاین سیمولیشن نرم افزار HMI دلتا استفاده کنید، وقتی که اجراش بکنید از شما 3 تا پورت کامپیوتر را به عنوان پورت های HMI میگیره، فقط تنها کاری که بکنید باید HMI را Slave تعریف کنید. بعد به کمک یک کابل دوتا پورت سریال را به هم وصل کنید( یکی شبیه سازی HMI و یکی Citect) یا اینکه از نرم افزارهایی که دوتا پورت مجازی براتون میسازند و به هم وصلشون هم می کنند استفاده کنید

پیروز باشید
        در دیر مغان آمد یارم قدحی در دست
        مست از می می خواران از نرگس مستش مست

دیدگاه

سلام
          شما می تونید با نرم افزار winccflexible به صورت کاملا مجازی با plcارتباط برقرار کنید فقط کافیه هنگام نصب نرم افزار این ارتباط رو فعال کنید
          با این کار شما می تونید تگ خارجی تعریف کنید و اون رو تو سیمولینک wincc flexibleببینید
          (تمامی تغیرات ورودی و خروجی plc)
          پیامبری که از بلندی بترسد ،هرگز به معراج نمی رسد....

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X