اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

استفاده 2 پورت سریال در ATMEGA32

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

استفاده 2 پورت سریال در ATMEGA32

سلام به استید محترم.
    میخواستم بدونم امکانش هست که با ATMEGA32 با 2دستگاه که پورت RS232 دارن ارتباط برقرار کنم، یا فقط میتونم با یکی از این دستگا ه ها هرتباط برقرار کنم؟

پاسخ : استفاده 2 پورت سریال در ATMEGA32

سلام

با 32 نمیشه باید از میکروهایی که 2 تا سریال دارن استفاده کنی مثل atmega162
    مهم نيست كه چه انديشه اي در سر و چه ترسي در دل داريد؛ مهم آن است كه بيكار ننشينيد و دست به كاري بزنيد و وارد ميدان عمل بشويد.

نمي توانيد به كودكي بياموزيد كه از خود مواظبت كند، مگر آنكه او را آزاد بگذاريد تا براي مواظبت از خود بكوشد؛ ممكن است اشتباه كند، ولي دانايي او از ميان همين اشتباهات سرچشمه مي گيرد.

دیدگاه

شما میآ‌تونید هر چه قدر که بخواید پورت سریال(به صورت نرم افزاری) ایجاد کنید.
      البته این روش از وقفهآ‌های ارسال و دریافت پشتیبانی نمیآ‌کنه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ali_elect62
        سلام به استید محترم.
        میخواستم بدونم امکانش هست که با ATMEGA32 با 2دستگاه که پورت RS232 دارن ارتباط برقرار کنم، یا فقط میتونم با یکی از این دستگا ه ها هرتباط برقرار کنم؟
        سلام بله همونطور که آقای رضایی گفتن میتونی از پورت سریال نرم افزاری استفاده کنی اگه سوالی بود درخدمتم
        AV Maziton 100
        Render By Artlantis Studio
        [img width=346 height=100]http://maziyar123.persiangig.com/View.jpg[/img]

دیدگاه

علاوه بر پورت سریال نرم افزاری، اگه اطلاعات دو پورت همزمان ارسال نشند (یه جوری به هم هماهنگ باشند که تداخل پیش نیاد) هم میتونید اطلاعات رو از هر دو با یه پورت بخونید یا بنویسید.
          در مورد پشتیبانی از وقفه ها در پورت های نرم افزاری با شگردهایی میشه این کار رو انجام داد مثلا استفاده از وقفه های خارجی برای دریافت اطلاعات

دیدگاه

ممنون از راهنمایتون.
            پس میشه این کار کرد.من فقط می خوام از این دو پورت اطلاعات ارسال کنم و دریافتی ندارم

دیدگاه

خب کارت دیگه خیلی راحت تر شد یه داکیومنت تو سایت اتمل هست فکر کنم AVR305 یا AVR304 که در مورد ساخت UART نرم افزاری توضیح داده که خیلی بدرد میخوره تو سایت هم مطلب زیاده

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X