اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

PIC در مقابل DsPIC زبان C در مقابل زبان بیسیک

Collapse
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

PIC در مقابل DsPIC زبان C در مقابل زبان بیسیک

سلام به همه دوستان
    میخواستم از صفر شروع کنم به یاد گیری و کار با میکروهای pic که 2 تا سوال بزرگ برام یش اومد بیسیک رو انتخاب کنم یا C !!!
    سوال دوم PIC رو انتخاب کنم یا DsPIC !!!!
    اول از همه این رو بگم که برای کار در محیط های صنعتی میخوام ویژگی های DsPIC رو با PIC مقایسه کردم دیدم DsPIC خیلی قوی تره و تصمیم گرفتم حالا که میخوام شروع کنم با DS شروع کنم اما باز هم میخواستم نظر شما رو بدونم pic کار کنم یا dspic؟
    حالا از همه مهمتر استدلال اونایی که زبان C رو انتخاب میکنند یا اونایی که زبان بیسیک رو انتخاب میکنند چیه که این زبان رو انتخاب کردند؟
    مگر نمیشه DsPIC رو با CCS کامپایل کرد؟
    MPLAB-C30 با MPLAB فق داره؟
    زبان MPLAB همون C هست؟
    مگر دستورات زبان C توی کامپایلر ها با هم فرق میکن که یکی میگه این کامپپایلر بهتره یکی میگه اون؟
    به نظرتون خوندن کتاب برنامه نویسی C جعفرنژاد قمی کمکی به یاد گیری و کار با میکرو میکنه؟
    آیا کسی که برنامه نویسی C رو در حد معمولی (همون کتاب جعفرنژاد قمی) بلد باشه میتونه با میکرو کار کنه یا میکرو یه دنیای دیگه ایی هست برای خودش؟
    من که میخوام از صفر اونم با DsPIC شروع کنم باید چی کار کنم؟

پاسخ : PIC در مقابل DsPIC زبان C در مقابل زبان بیسیک

1-اگه تازه میخوای کار با میکرو رو شروع کنی برو سراغ AVR اما اگه اصراv به PIC داری با همون شروع کن نه با dsPIC
    2- از میکرو واسه خودت غول نساز. یه میکرو رو انتخاب کن (با یه نگاه سرسری تو فرومها میتونی حدس بزنی که با کدوم سری باید شروع کنی مثلا تو ایران 16f88x خیلی رایجه) برای خودت یه پروژه تعریف کن و شروع کن به برنامه نویسی و پروگرم کردن و پیاده سازی برد حتی روی برد بورد
    3- زبون برنامه نو یسی پیشنهاد اول و اصلی من C هست و برای شروع همون جعفر نژاد کافیه
    یه رندی میگفت ماها عادت داریم موقع شروع اینقدر مشکلات (و نادانسته ها) مونو میشمریم که اصلا بی خیال شروع کردن میشیم
    4- با کامپایلری شروع کن که واسه یادگیریش مطالب زیادی میتونی پیدا کنی بعد که راه افتادی برو سراغ اونهایی که حرفه ایها میرن
    موفق باشی

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
    X