اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چگونگی ایجاد جریان در حدود 200 آمپرDC

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

چگونگی ایجاد جریان در حدود 200 آمپرDC

با سلام به تمامی دوستان عزیز و تبریک عیدسعید قربان
    من میخوام یک جریان لحظه ای (در حدود 10 ثانیه) به میزان 200 آمپر DC به یک مدار اعمال کنم.2روش به ذهنم رسد:1-بانک خازنی2-عبور جریان از یک سلف بزرک و سپس تخلیه جریان در مدار(یه چیزی مانند جریان هرزگرد ولی به جای دیود هرزگرد،مداری که گفتم رو بگذارم)
    اول اینو بگم نمیدونم آیا دو روش فوق شدنی است یا نه؟تا آنجا که میدونم بانک خازنی برای کاهش اثر جریان راکتیو در مدارات AC استفاده میشود.در ضمن آیا بانک خازنی میتونه چنین جریان dc رو ایجاد کنه؟
    اگه روش دیگه ای مدنظر مهندسین است ممنون میشم راهنمایی ام کنید.
    زیبا باش و بخند بر هرآنچه زشتی است،چرا که تنهاترین شان تو ،زیبایی است.

پاسخ : چگونگی ایجاد جریان در حدود 200 آمپرDC

با سلام-ولتاژ مورد نیاز چقدر است؟و ایا در زمان 10 ثانیه باید ثابت باشد و یا میتواند افت داشته باشد و اگر بله به چه مقدار؟
    در زندگی اثر خوب و خاطره خوش از خودمان در این دنیا برجا بگذاریم.etgpsp

دیدگاه

ولتاژ حداکثر 24 ولت dc می باشد.البته بهتره که افت نداشته باشد.چراکه من خودم سیم های اتصال مدار رو(استفاده از کابل 16 به بالا)را کوتاه گرفتم تا از تلفات کم بشه

دیدگاه

با سلام--استفاده از منبع تغذیه خیلی گران خواهد شد ولی برای طولانی مدت مقرون به صرفه تر است و استفاده از خازن نیز خیلی گران و مقرون به صرفه نیست زیرا خازن مورد نیاز برای اینکار که بتواند 200 امپر بمدت 10 ثانیه و افت ولتآژ 1 ولت داشته باشد 2000 فاراد است که حجم خیلی زیاد و بسیار گران خواهد شد لذا یک راه بهتر استفاده از باطری میباشد که ارزانتر از انها تمام خواهد شد.
        در زندگی اثر خوب و خاطره خوش از خودمان در این دنیا برجا بگذاریم.etgpsp

دیدگاه

اون چیزی که شما می خواهید موتور جوش است
          تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
          داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

[quote author=etgpsp link=topic=56692.msg305553#msg305553 date=1320662625]
            با سلام--استفاده از منبع تغذیه خیلی گران خواهد شد ولی برای طولانی مدت مقرون به صرفه تر است و استفاده از خازن نیز خیلی گران و مقرون به صرفه نیست زیرا خازن مورد نیاز برای اینکار که بتواند 200 امپر بمدت 10 ثانیه و افت ولتآژ 1 ولت داشته باشد 2000 فاراد است که حجم خیلی زیاد و بسیار گران خواهد شد لذا یک راه بهتر استفاده از باطری میباشد که ارزانتر از انها تمام خواهد شد.

با سلام
            اولا ممنون که پاسخ دادید.دوما چرا گفتید افت ولتاژ 1 ولت؟من میخوام خروجی خازن در حدود 24 ولت و 200 آمپر DC باشد که طبق It=cv در حدود 80 فاراد میشود(اگه اشتباه کردم راهنمایی ام کنید)سوما من برای تغذیه از باطری ماشین استفاده کردم که جواب گرفتم اما حمل و نقلش مشکل است.آیا شما باطری مدنظر دارید که در عین سبک وزنی،بتواند 24 ولت DC با 200 آمپر را تامین کند؟
            ممنون میشم راهنمایی ام کنید.

دیدگاه

مهندس جان سلام
              از راهنمایی ات ممنونم.اما مهندس من قبلا بفکر استفاده از دستگاه جوش افتادم حتی یه دونه پرتابلش رو گیر آوردم.اما اولا اونی که من پیدا کردم خروجی ولتاژش در حدود 60 ولت بود(آمپرش خوب بود در حدود 160 آمپر که رنجهای متغیر داشت) اما من ولتاژی بین 12 تا 24 ولت رو مجاز به استفاده هستم.حالا آیا چنین دستگاه جوشی پیدا میشه؟(ممنون میشم بگی از کجا گیر بیارم)
              از طرفی خروجی دستگاه جوش،DC فرکانس بالا می باشد(تا آنجا که من می دونم) حالا آیا میشه از خروجی DC فرکانس بالا به عنوان تغذیه استفاده کرد؟واقعا نمی دونم.
              مهندس ممنون میشم راهنمای ام کنید.امیدوارم بتونم جبران کنم

دیدگاه

همونطور که مهندس etgpsp پیشنهاد دادن باطری بهترین گزینه است
                دو عدد باطری 35 آمپر ساعت هم میتونه کارتو راه بندازه پیک جریان لحظه ای
                باطریهای ماشین بالاست مگر اینکه بخوای برای مشتری مسئله رو بپیچونی. :biggrin:
                این مدعیان در طلبش بی خبرانند
                آن را كه خبر شد خبری باز نیامد

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X