اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

درخواست مدار امپلی فایر 400W برای ماشین دوتا بلدگو 180W

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

درخواست مدار امپلی فایر 400W برای ماشین دوتا بلدگو 180W

سلام دوستان
    من یه مدار امپلی فایر برای ماشین می گردم با pcb ساده باشه که صداش خیلی خیلی خیلی زیاد باشه با کیفیت بالا اگه یه همچین مداری سراغ دارید بزارید
    باتشکر

پاسخ : درخواست مدار امپلی فایر 400W برای ماشین دوتا بلدگو 180W

سلام دوست عزیز
    بارهای بار در این انجمن عنوان شده که:
    برق 12 ولت باتری ماشین امکان تولید همچین قدرتی رو نداره مگه با مدارات تغذیه مخصوص ایبن ولتاژ رو دو سه برابر کرد در اونصورت هم فقط با ترانزیستورهای ماوس فت امکان تولید همچین قدرتهایی هست
    با 12 ولت نهایت توانی که با استفاده از مدارات بریج بدست آورد ماکسیمم به 50 وات نمیرسهکه البته اونم خودش قدرت بالاییه
    نمیدونم شما همچین قدرتهایی برای چیتونه تو یه اتاق 60-70 متری یک آمپلی 50 وات گوش رو اذیت میکنه حالا تو یه اتاقک دو متری چطور می خواین این صدا رو تحمل کنید تعجبه
    تا توانی رفع غم از چهره ای غمناک کن***در جهان گریاندن آسان است اشکی پاک کن

دیدگاه

خروجی خود ظیط نوشته 50w اگر این 50w بهش امپلی فایر وصل کنم صدا چند برابر میشه ؟ اگه زیاد میشه نقشه شو بزارید ممنون می شم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط erfan m
        خروجی خود ظیط نوشته 50w اگر این 50w بهش امپلی فایر وصل کنم صدا چند برابر میشه ؟ اگه زیاد میشه نقشه شو بزارید ممنون می شم
        ابتدا بهتره یه درکی از آمپلی فایر داشته باشیم آمپلی فایر یه ورودی و یه خروجی داره حالا ممکنه دو یا چند کاناله باشه که خروجی و ورودی های بیشتری خواهد داشت .
        خب حالا این امپلی فایر یه حداکثر توان خروجی داره مثلا 20 وات 100 وات 200 وات
        و یه گین داره مثلا 20 دی بی یعنی هر توانی که به ورودی اون رسید رو 100 برابر میکنه
        ولی این به این مفهوم نیست که یه آمپلی فایر 20 واتی توان یک وات ورودی رو 100 وات کنه بلکه با اعمال توان یک وات به این امپلی فایر ورودی رو به اشباع میبرین و صدای خروجی رو شدیدا خراب خواهید کرد.
        در گرفتن توان از یک آمپلی فایر شما محدود به حداکثر توان خروجی اون خواهید بود و هرگز اینطور نیست که هماهنگ با افزایش توان ورودی توان خروجی تا بینهایت افزایش پیدا کنه بلکه بتدریج صدا خراب و در نهایت بدلیل افزایش جریان طبقات خروجی مدار خروجی امپلیفایر آسیب میبینه و یا اگه مدار حفاظتی داشته باشه بحالت پروتکت میره

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohsen++
          ابتدا بهتره یه درکی از آمپلی فایر داشته باشیم آمپلی فایر یه ورودی و یه خروجی داره حالا ممکنه دو یا چند کاناله باشه که خروجی و ورودی های بیشتری خواهد داشت .
          خب حالا این امپلی فایر یه حداکثر توان خروجی داره مثلا 20 وات 100 وات 200 وات
          و یه گین داره مثلا 20 دی بی یعنی هر توانی که به ورودی اون رسید رو 100 برابر میکنه
          ولی این به این مفهوم نیست که یه آمپلی فایر 20 واتی توان یک وات ورودی رو 100 وات کنه بلکه با اعمال توان یک وات به این امپلی فایر ورودی رو به اشباع میبرین و صدای خروجی رو شدیدا خراب خواهید کرد.
          در گرفتن توان از یک آمپلی فایر شما محدود به حداکثر توان خروجی اون خواهید بود و هرگز اینطور نیست که هماهنگ با افزایش توان ورودی توان خروجی تا بینهایت افزایش پیدا کنه بلکه بتدریج صدا خراب و در نهایت بدلیل افزایش جریان طبقات خروجی مدار خروجی امپلیفایر آسیب میبینه و یا اگه مدار حفاظتی داشته باشه بحالت پروتکت میره
          باید چی کار کنم من از امپلی فایر هیچی نمی دونم

دیدگاه

اوه اوه اوه بچّه ها erfan اومد همه فرار کنید :mrgreen: کار کتابخونه lcd n96 به کجا رسید ؟
            تاپیک AVR رو که سوال بارون کردی وای بحال اینجا چرا دست از سر من بر نمیداری ؟ هم تو avr هم تو آمپلی فایر
            AV Maziton 100
            Render By Artlantis Studio
            [img width=346 height=100]http://maziyar123.persiangig.com/View.jpg[/img]

دیدگاه

سلام. دوست عزیز با 400 وات میشه یه ورزشگاه سرپوشیده رو جواب داد پس به درد باند ماشین نمیخوره. برای اینکار شما باید حداقل و در بهترین شرایط 35 آمپر از باطری جریان بکشید. قطعاً میدونید این یعنی چی.
              اون باندها هم 180 وات نیستند . اون وات تبلیغاتی است. نهایتاً تا 20-30 وات اگر باشه. البته اگر باندهای شما قیمتی بالای 100 هزار تومن داشته باشه.
              یا باید از آی سی استفاده کنی که نهایتاً میشه مثل همون پخش ماشین خودت یا باید بری سراغ مدارات گسسته قدرت یا همون آمپلیهای ترانزیستوری. این مدارات ولتاژ بالاتری لازم دارند. حداقل 35 ولت به بالا. ولی باطری ماشین 12 ولته. پس باید بری سراغ کانورتور سوئچینگ تا 12 رو به 30 -40 یا 50 ولت تبدیل کنی و .....
              اگر سوئیچینگ بلدی به ما هم یاد بده اگر بلد نیستی یا سراغش نرو یا اگر رفتی به یکی دو سالی طول میشکه تا بتونی موفق بشی.
              موفق باشید.
              خنده بر لب میزنم تا کس نداند راز من ورنه این دنیا که ما دیدیم خندیدن نداشت

با عرض پوزش از دوستان عزیزم به علت پاره ای از مشکلات کمتر در خدمتتون هستم. التماس دعا

دیدگاه

قبلا واسه یکی سوئیچینگ ساختم البته چوک ها رو یجا داده بود بپیچن و مقادیرشون توی کتاب بود. از ایسی فکر کنم lm723 استفاده کرده بود. 5 ولت 5 آمپر + دوبل 35 ولت نیم آمپر . نقشه رو ندارم ولی مدار نسبتا ساده ای بود.
                وقتی تو نیستی
                نه هست های ما چونانکه بایدند
                نه باید ها...
                هر روز بی تو http://www.up98.org/upload/server1/0...158wwayrz3.jpg
                روز مباداســـت !

دیدگاه

نیو جان هیچیو الان نداره میگی pcb میگه الان ندارم میگی نقشه میگه الان ندارم میگی....
                  شما که گفته بودی همش اینجاس :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

شوخی کردم شوخی کردم
                  آتش بس
                  رازي در کار نبود

دیدگاه

توان باندهای ماشین که معمولا 10 برابر نوشته میشن pmpo . و همونطور که جناب اشک گفتن آمپ بزرگ واسه ماشین نیست ، یعنی سیستمهای خفن باندهاشونو پشت صندوق رو به بیرون میزارن نه داخل اتاق ماشین !!!!!!! :eek:
                    شک داری یکی از باندها رو بده جناب اشک به av400 بزنه اگه سالم موند ما دروغ میگیم :mrgreen:
                    نوشته اصلی توسط hs67
                    نیو جان هیچیو الان نداره میگی pcb میگه الان ندارم میگی نقشه میگه الان ندارم میگی....
                    شما که گفته بودی همش اینجاس :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

شوخی کردم شوخی کردم
                    آتش بس
                    اذیت میکنی ؟

در مورد سوئیچینگ گفتم که نیاز نیست مدار پیچیده ای باشه فقط بوبین و چک نقش مهمی داره و البته نقشه ی ساده تر یه تغذیه اولیه میخواد ولی در نقشه حرفه ای اون تغذیه با چوک اصلی تامین میشه.

با میکرو هم میشه سوئیچینگ ساخت >

راستی استاد اشک اون آمپ 24 ولت و نساختین ؟
                    وقتی تو نیستی
                    نه هست های ما چونانکه بایدند
                    نه باید ها...
                    هر روز بی تو http://www.up98.org/upload/server1/0...158wwayrz3.jpg
                    روز مباداســـت !

دیدگاه

نه هنوز. راستش شدیداً سرم شلوغه و گرفتارم. انشاءالله سر فرصت.

با عرض پوزش از دوستان عزیزم به علت پاره ای از مشکلات کمتر در خدمتتون هستم. التماس دعا

دیدگاه

پس شما یه مدار امپلی فایر با صدای خیلی زیاد خوب یزارید بعد بگید تغزیه چند ولت وچند امپر می خواد تا براش پیدا کنم باتشکر

دیدگاه

سلام دوستان
                          منبع تغذیه امپلی فایر
                          http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=53982.0
                          فقط می مونه امپلی فایر

دیدگاه

شما اول منبع رو بساز. جریان بگیر. تستهای منبع رو انجام بده اگر جواب گرفتی آمپلی مشکلی نیست. از این نقشه ها و مدارات زیاده ولی به این راحتی نیست. تقریباً از هر 10 نفری که این مدارات رو میسازند 1 نفر به نتیجه عالی میرسه.

دیدگاه

سلام
                              امپلی فایر برای ماشینو بی خیال شدم راستش منبع تغذیه دورو بود حالا یه دونه برای خودم می خواستم بسازم برای ظبط یا بلدگو کامپیوتر چند W بسازم خوبه استرو هم باشه بعد نیست
                              با تشکر

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X