اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

آیا کسی تا حالا مدار محافظت در برابر برق گرفتگی ساخته؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

آیا کسی تا حالا مدار محافظت در برابر برق گرفتگی ساخته؟

با سلام
    دوستان من به مدار محافظت انسان در برابر برق گرفتگی نیاز دارم ومیخوام خودم بسازم
    ودقیقا عملکردش دقیق باشه وبشه مثل فیوزهای حفاظ جان بهش اعتماد کرد
    از دوستان نقشه شماتیکی یا پروژه آماده عملی دم دستتون هست لطفا معرفی کنید ممنون :rolleyes:
    معلوليت محدوديت نيست

آنکس که عاجز از خلق لحظه هاست، معلول است. نه من...روح بلند آدمیت فراتر از هر معلولیتی است.

پاسخ : آیا کسی تا حالا مدار محافظت در برابر برق گرفتگی ساخته؟

باید مداری باشه که بتونه اختلاف جریان حداقل 30 میلی آمپر بین فاز و نول رو تشخیص بده ، اگر میتونی ، بسم الله !

دیدگاه

سلام :

این مدارا در کتابم بود

برای دیدن بهتر در سیستم خود ذخیره کنید
      --------------------------- --------------------------

دیدگاه

با سلام خدمت جنابaswhu600

جناب aswhu600
        خیلی لطف کردی عکسهارو زحمت کشیدین اسکن کردن وگذاشتین بی نهایت ممنون .الان یه سوال داشتم از خدمتتون توی این مدار از یه ترانس استفاده شده که گفته شده برای ساخت ترانس x2 یک ترانس 230ولت 9-09 با 230 ولیت 9- 9 0 بسازید منظور کتاب اینه که ثانویه رو باز کنیم ودوباره خودمون 20 دور با اون نمره سیم ودرهمون جهت بپیچیم؟
        یا همون ترانش رو که ولتاژ دویل 9 ولت رو میده نقطه صفرش رو که از دوتا سرسیم به هم صل شده تشکیل شده وما بیام باز کنیم تا 4 تا سرسیم داشته باشیم انجام بدیم؟
        لطفا راهنمایی بفرمایید متشکرم @};- @};- @};- @};- @};- @};-

معلوليت محدوديت نيست

آنکس که عاجز از خلق لحظه هاست، معلول است. نه من...روح بلند آدمیت فراتر از هر معلولیتی است.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mahdi210
          با سلام خدمت جنابaswhu600

جناب aswhu600
          خیلی لطف کردی عکسهارو زحمت کشیدین اسکن کردن وگذاشتین بی نهایت ممنون .الان یه سوال داشتم از خدمتتون توی این مدار از یه ترانس استفاده شده که گفته شده برای ساخت ترانس x2 یک ترانس 230ولت 9-09 با 230 ولیت 9- 9 0 بسازید منظور کتاب اینه که ثانویه رو باز کنیم ودوباره خودمون 20 دور با اون نمره سیم ودرهمون جهت بپیچیم؟
          یا همون ترانش رو که ولتاژ دویل 9 ولت رو میده نقطه صفرش رو که از دوتا سرسیم به هم صل شده تشکیل شده وما بیام باز کنیم تا 4 تا سرسیم داشته باشیم انجام بدیم؟
          لطفا راهنمایی بفرمایید متشکرم @};- @};- @};- @};- @};- @};-

سلام آقای mahdi210 و ممنونم که به من لطف داری :

باتوجه به اینکه ترانسی که گفتید فقط به عنوان حسگر در مدار به کار میره در نتیجه میشه از ترانس های گوچک و ضعیف استفاده کرد که مثلا 100 میلی آمپر جریان دارن و قیمت کمی هم دارن

خوب اگه همچین ترانسی انتخاب کردید ثانویش نمیتونه جریان زیادی را از خودش عبور بده و شما مجبورید ثاونیه را باز کنید از با مشخصات ذکر شد بپیچید

وباید طبق مشخصات گفته شده 2 رشته سیم را با هم موازی کنید و کنار هم قرار دهید و با هم به دور هسته ترانس 20 دور بپیچید

دیدگاه

با سلام
            خیلی ممنون از راهنماییتون انشالله همیشه موفق وپیروز باشین @};- @};- @};- @};- @};- @};-
            معلوليت محدوديت نيست

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mahdi210
              با سلام
              خیلی ممنون از راهنماییتون انشالله همیشه موفق وپیروز باشین @};- @};- @};- @};- @};- @};-
              سلام : آرزو میکنم انشالله هر چه زودتر مدارتون OK بشه و همچنین

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X