اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

انتگرال گیری از یک نمودار گسسته

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

انتگرال گیری از یک نمودار گسسته

سلام
    نموداری در متلب رسم شده است. همان طور که می دانیم نقطه های یک یا چند معادله در کنار هم در یک ماتریس قرار گرفته و نرم افزار متلب فواصل آن ها را با دستور مربوطه با خط به هم وصل می نماید، اما در واقع نمودار کشیده شده بر حسب زمان (یا هر پارامتر دیگر) گسسته است.
    سوال این که آیا راهی ساده برای انتگرال گیری از این نمودار وجود دارد یا نه؟
    با تشکر

پاسخ : انتگرال گیری از یک نمودار گسسته

سلام
    1- شما داده هایی که نمودار طبق آنها رسم شده رو ندارین؟ یعنی اون ماتریس رو دارین یا نه؟
    2- انتگرال کل رو میخواین(یعنی مساحت زیر کل منحنی) یا اینکه میخواین انتگرال نقطه به نقطه رو داشته باشین؟

دیدگاه

بله
      اعداد ماتریس ها رو دارم.
      می خوام از کل نمودار در یک دوره ی تناوب انتگرال بگیرم.
      از یکی از دوستان پرسیدم، گفت باید از تعریف اولیه ی انتگرال یعنی تقسیم نمودار به مستطیل های کوچک استفاده کنم.
      فکر کنم این راه ساده و عملی هست.نه؟

دیدگاه

م متوجه نمیشم :eek: شما میخوای از یک نمودار یا بهتره بگم از یگ سیگنال گسسته انتگرال بگیرید؟!!!!!!!!! انتگرال در زمان گسسته رو از کی شنیدین؟!!!!!!!!!! باید سیگما بگیرید در بازه مورد نظر(دوره تناوب) و از خاصیت غربالی تابع ضربه و جمع کانولوشن استفاده کنید :agree:
        جانم به فدای ائمه اطهار
        می دونستم تحمل مرگ اعضای خانواده خیلی سخته ولی نه تا این حد،ایکاش پدرم بیشتر می موند.روحش شاد.

دیدگاه

نه مشکل حل شد.
          کافیه از تعریف اولیه ی انتگرال استفاده کنیم. یعنی تقسیم نمودار به مستطیل ها ی کوچک. هرچه تعداد مستطیل ها بیش تر باشه، به جواب دقیق، نزدیک تر خواهیم شد.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X