ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 4 از 5 نخست 12345 آخرین
نمایش نتایج: از 31 به 40 از 48
    2016/11/13
    188
    129

پاسخ : مدار محافظ يخچال

سلام،من خودم تولید کننده محافظ هستم،میتونی با SMD کار کنی ؟با نمایش ولتاژ دقیق TRUE RMS ،تایمر تاخیر رندوم برای هر بار روشن شدن،درخشندگی و عدم لرزش سگمنت ها.
    در ضمن دوستانی که گفتن محافظ با تغذیه خازنی بدرد نمیخوره ،حرفشون کاملا اشتباهه.شما این مدار رو امتحان کن اگه یک ثانیه برقش رو قطع کنی میره دوباره رو تایمر.البته تو این مدار در ابتدای راه اندازی عبارت Ebnc67 نشون داده میشه باین علت هست که این پروژه که من اینجا میذارم فقط جهت استفاده شخصیه نه تولید انبوه.این هم تصویر برد ها هست ،اگه خواستی بگو تا برات هگز و PCB رو بفرستم:در ضمن این PCB برای باکس معروف 4 پریز طراحی شده.

ویرایش توسط M16A2 : 2017/04/30 در ساعت 18:33
    2017/09/10
    2
    0

سلام خوبید ؟ می تونم در خواست pcb و لیست قطعات رو بکنم . شخصی استفاده میکنم /
    ویرایش توسط atisa.elektronik : 2017/09/10 در ساعت 18:11
    2016/11/13
    188
    129

نقل قول نوشته اصلی توسط atisa.elektronik

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

سلام خوبید ؟ می تونم در خواست pcb و لیست قطعات رو بکنم . شخصی استفاده میکنم /
    سلام،

برای شبیه سازی هست.غیر از این که یک ایمیل در ابتدا نشون داده میشه که دلیلش هم مشخصه، هیچ محدودیت دیگه ای نداره.
    دقت کنید که بخاطر صرفه جویی در مصرف کارتریج ،باید بعدا فضاهایی که اگه دقت کنید مشخص هست رو با ماژیک پر کنید،بعد داخل اسید بذارید.یا میتونید قبل از پرینت گرفتن داخل فایل پروتئوس این فضاها رو پر کنید. طبیعتا وقتی ولت متر ترو آر اِم اِس هست،یعنی ولتاژ رو با انتگرال گیری از سطح زیر نیم سیکل مثبت بدست میاره،نه فقط با استفاده از ضرب کردن مقدار پیک در یک ضریب.
    رزولوشن بالا هست و حدود 50 نمونه در طی 10 میلی(50HZ) ثانیه گرفته میشه.
    فرکانس هم از 45 تا 55 هرتز.

برنامه با کمی تغییرات به روز شد.
    (فقط برای استفاده ی شخصی و یا سرگرمی،تولید انبوه از روی این برنامه ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد!!!)
    ویرایش توسط M16A2 : 2018/02/02 در ساعت 14:44
    2017/01/17
    6
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط karami.y75

دوست عزیز این کار خودمه خیلی عالیه ولتاژ قطع بالا 243 و ولتاژ قطع پایین 187 ولت است .

با سلام من این مدار رو درست کردم ولی مقاومت R9 سمت راست بالای مدار شروع به سوختن میکنه مشکل از کجا هست. موقعی که مقاومت داره میسوزه مدار روشن میشه
    لطفا راهنمایی کنید خیلی گیرش هستم
    2017/08/06
    3
    5

نقل قول نوشته اصلی توسط armanzxcv

با سلام من این مدار رو درست کردم ولی مقاومت R9 سمت راست بالای مدار شروع به سوختن میکنه مشکل از کجا هست. موقعی که مقاومت داره میسوزه مدار روشن میشه
    لطفا راهنمایی کنید خیلی گیرش هستم
    خازن پلی استر 680nF در ورودی معادل 40ma dc جریان خواهد داد. با توجه به اینکه رله 12 ولتی معادل 30ma dc در زمان فعال بودن می کشد پس حدود 10ma برای مصرف مدار می ماند که منطقی است. سؤال اینجاست زمانی که رله فعال نیست چه اتفاقی بر سر 30ma می آید؟ خازن باید این جریان را بدهد تا منطق مدار پابرجا بماند بنابراین چاره ای نمی ماند جز اینکه ولتاژ بعد از پل یکسوساز بالا برود. آنقدر بالا که عدم کشیدن جریان کافی توسط مدار خنثی گردد (البته قسمتی از این جریان توسط زنر 4.7 کشیده می شود) و اضافه بار بر روی مقاومت R9 و ال ای دی زرد تحمیل می گردد. نتیجه گرم شدن مقاومت مزبور به دلیل عبور جریان بالاست. به محض وصل شدن رله ، این اضافه جریان از روی این مقاومت و دیود زنر برداشته شده و به رله تحویل می گردد و چون بار کامل می شود ، ولتاژ خروجی پل یکسوساز تا حدود ولتاژ رله پائین خواهد آمد.

ساده ترین راه حل استفاده از مقاومت با توان بالاست.

منطقی ترین راه حل ایجاد تغذیه ای است که در هر حالت حدود ولتاژ نزدیک به رله را حفظ کند و اضافه بار در حالت عدم کارکرد رله را تحمل کند.
    پیشنهاد: استفاده از زنر 12v یک وات به همراه یک مقاومت سری مثلاً صد اهم نیم وات بعد از پل یکسوساز
    ویرایش توسط bim318525690 : 2017/10/21 در ساعت 23:57
    2017/01/17
    6
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط bim318525690

خازن پلی استر 680nF در ورودی معادل 40ma dc جریان خواهد داد. با توجه به اینکه رله 12 ولتی معادل 30ma dc در زمان فعال بودن می کشد پس حدود 10ma برای مصرف مدار می ماند که منطقی است. سؤال اینجاست زمانی که رله فعال نیست چه اتفاقی بر سر 30ma می آید؟ خازن باید این جریان را بدهد تا منطق مدار پابرجا بماند بنابراین چاره ای نمی ماند جز اینکه ولتاژ بعد از پل یکسوساز بالا برود. آنقدر بالا که عدم کشیدن جریان کافی توسط مدار خنثی گردد (البته قسمتی از این جریان توسط زنر 4.7 کشیده می شود) و اضافه بار بر روی مقاومت R9 و ال ای دی زرد تحمیل می گردد. نتیجه گرم شدن مقاومت مزبور به دلیل عبور جریان بالاست. به محض وصل شدن رله ، این اضافه جریان از روی این مقاومت و دیود زنر برداشته شده و به رله تحویل می گردد و چون بار کامل می شود ، ولتاژ خروجی پل یکسوساز تا حدود ولتاژ رله پائین خواهد آمد.

ساده ترین راه حل استفاده از مقاومت با توان بالاست.

منطقی ترین راه حل ایجاد تغذیه ای است که در هر حالت حدود ولتاژ نزدیک به رله را حفظ کند و اضافه بار در حالت عدم کارکرد رله را تحمل کند.
    پیشنهاد: استفاده از زنر 12v یک وات به همراه یک مقاومت سری مثلاً صد اهم نیم وات بعد از پل یکسوساز
    دوست عزیز من همچنان به نتیجه نرسیدم هم زنر رو 12 ولت زدم هم وات مقاومت r9 رو افزایش دادم ولی باز نشد .
    لطفا اگه مدار دیگه ای دارید بذارید خیلی گیرش هستم
    2016/11/13
    188
    129

نقل قول نوشته اصلی توسط bagheri davood

من نتونستم سوال و درخواستمو ارسال کنم
    من ي مدار محافظ يخچال ميخام
    با کمي توضيحاتش ب صورت دستي
    تا بعدا شبيه سازي کنمش و بسازمش
    لطفا کمکم کنيد تا 6آبان 93بيشتر وقت ندارم
    جان من کمکم کنيد
    محافظ دیجیتال میخوای بسازی یا با 324؟
    2017/01/17
    6
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط M16A2

محافظ دیجیتال میخوای بسازی یا با 324؟
    من هر دو رو میخوام بسازم ولی اول با 324 بعد دیجیتال
    لطفا کمکم کنید خیلی گیرش هستم
    2016/11/13
    188
    129

نقل قول نوشته اصلی توسط armanzxcv

من هر دو رو میخوام بسازم ولی اول با 324 بعد دیجیتال
    لطفا کمکم کنید خیلی گیرش هستم

هست.گرچه مدار زیاد پیچیده ای نیست ولی با این وجود تو اینترنت پیداش نمیکنی.برای تغییر ولتاژ بالا و پایین مقدار R5 و R16 و برای تغییر زمان تاخیر مقاومت 10 مگا اهم یا خازن C1 رو میتونی تغییر بدی.برای شبیه سازی هم همونطور که داخل مدار ذکر کردم باید وریستور رو قطع کنی.محافظ دیجیتال رو هم که چند تا پست قبل تر گذاشتم.هیچ مشکلی هم نداره.از محافظ های دیجیتال داخل بازار که 99 درصد نمایشگرشون فقط دکوری هست هم بهتره.
    ویرایش توسط M16A2 : 2017/12/02 در ساعت 12:52
    2017/01/17
    6
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط M16A2

هست.گرچه مدار زیاد پیچیده ای نیست ولی با این وجود تو اینترنت پیداش نمیکنی.برای تغییر ولتاژ بالا و پایین مقدار R5 و R16 و برای تغییر زمان تاخیر مقاومت 10 مگا اهم یا خازن C1 رو میتونی تغییر بدی.برای شبیه سازی هم همونطور که داخل مدار ذکر کردم باید وریستور رو قطع کنی.محافظ دیجیتال رو هم که چند تا پست قبل تر گذاشتم.هیچ مشکلی هم نداره.از محافظ های دیجیتال داخل بازار که 99 درصد نمایشگرشون فقط دکوری هست هم بهتره.
    لینک خرابه
صفحه 4 از 5 نخست 12345 آخرین
نمایش نتایج: از 31 به 40 از 48