اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تبدیل برق مستقیم 110 باتری به 220 ولت متناوب برای استفاده لامپ

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تبدیل برق مستقیم 110 باتری به 220 ولت متناوب برای استفاده لامپ

سلام دوستان

یک باتری 110 ولت هست که قصد دارم به دلایل اقتصادی به 220 ولت متناوب برای تغذیه لامپ ها تبدیل بشه برای این کار ایا می توانم :

1. از اینورتر 110 مستقیم به 220 متناوب استفاده کنم با توجه به اینکه 14 لامپ کم مصرف رو می خواهم که تغذیه بشه .

2.و اگر اینورتر بالا تو بازار نباشه بعد از باتری از یه چاپر 110 به 24 استفاده کنم و بعدش اینورتر 24dc به 220 ac قرار بدم ؟؟؟

از لحاظ عملی چه فاکتور هایی را باید لحاظ کنم؟

در حال حاضر 14 لامپ 40 وات رو با باتری روشن می کنم.

اگه میشه لطفا زود جواب بدید فوریه..... ممنون

پاسخ : تبدیل برق مستقیم 110 باتری به 220 ولت متناوب برای استفاده لامپ

بعد از باتری از یه چاپر 110 به 24 استفاده کنم و بعدش اینورتر 24dc به 220 ac قرار بدم ؟
    نه ، اینکار صحیح نیست.
    جدای از توجیه نداشتن عقلانی و اقتصادی ، اگه تلفات در هر بار اینورت کردن رو با هم جمع بکنید میبینید کلی از انرژی باطری ، همینطور الکی از بین میره.
    اگه مصرف کننده هات فقط لامپ کم مصرف هست ، اصلا لازم نیست که به برق AC تبدیل بشه. چون این لامپها با برق DC کار میکنند و در داخل بالاست خودشون پل دیود دارند که حتی اگه شما برق AC هم براشون درست کنید ، باز خودشون به برق DC تبدیل خواهند کرد.
    من جای شما باشم ، بهترین کار رو میکنم. بالاست خود لامپ ها رو برای برق 110 ولت تغییر میدم و باطری رو مستقیما به لامپها وصل میکنم.
    اینطوری ، هم نیاز به هیچ دستگاه دیگری نیست و هم دیگه تلفات اضافی ندارم.

دیدگاه

میتونی 110 رو مستقیم به 300 تبدیل کنی به یه مدار بوست نیاز داری که استاد کوهستانی(دایی) تو این زمینه
      میتونن راهنمایت کنن.
      این مدعیان در طلبش بی خبرانند
      آن را كه خبر شد خبری باز نیامد

دیدگاه

دوستان من تازه واردم .اقای کوهستانی؟
        از جواباتون ممنونم

سوال اساسی اینه که اصلا این روش مقرون به صرفه هست؟ یا همین مداری که الان هست مشکلی نداره؟

کلا تفاوت تغذیه لامپ ها با 110 dc با 220 ac چیه؟مصرف انرژی باتری فرق می کنه؟ در حالاتی که لامپ رشته ایی و کم مصرف و led باشند منظورمه .مقایسه اینها رو می خوام .شاید اصن نیازی به تغییر مدار نباشه.

دیدگاه

یک باتری 110 ولت هست که قصد دارم به دلایل اقتصادی به 220 ولت متناوب برای تغذیه لامپ ها تبدیل بشه برای این کار ایا می توانم :
          من متوجه این جمله شما نشدم .چرا برای صرفه اقتصادی قصد تبدیل 110dcرا به220دارید؟؟؟؟؟؟؟؟؟
          نه برای روشنایی لامپ رشته ای نه کم مصرف ونه ledنیاز به برق acنیست.پس نه هزینه اضافی برای تبدیل برق dcبهacبکنید.نه با این کار اشتباه بازده سیستم را پایین بیارید.
          استاد کوهستانی هم از اساتید بسیار با سواد و با تجربه هستند .این هم یوزر ایشان
          http://www.eca.ir/forum2/index.php?action=profile;u=30504
          براشون پخ بزنید و از راهنمایی های عالی ایشان استفاده کنید
          کسی که به کشورش به درستی خدمت کند،نیازمند تکیه به خاطره ی گذشتگانش نخواهد بود
          ولتر

دیدگاه

خوب لامپ کم مصرف وLED معلومه از لامپ رشته ای بصرفه تره و تغییر ولتاژ به مصرف کننده بستگی داره .
            این مدعیان در طلبش بی خبرانند
            آن را كه خبر شد خبری باز نیامد

دیدگاه

اگر شما چند نکته را معلوم کنید که اولا محیطی که این لامپها قراره روشن بشه کجاست؟چرا از روشهای دیگر برای روشنایی استفاده نمیشه(موتور برق و.....)؟؟؟؟چرا باتری 110است؟؟؟؟آیا برق اضطراری است یا مصرف دائم؟؟؟؟؟؟؟چقدر با ساخت منابع تغذیه سویچینگ آشنایی دارید؟؟؟؟؟؟؟حداکثر میزان هزینه؟؟؟؟؟؟؟
              شما قرار از باتری توانی معادل560وات بکشید حالا مثلا اگر شما این لامپها را با مدلهای ال ای دی عوض کنید که مثلا 30وات باشهتوان مصرفی شما 420میشه .از طرفی میونید از لامپهای ال ای دی استفاده کنید که ولتاژ ورودی 90تا 265کار می کنند و دیگه نیازی به هیچ مدار دیگری ندارید البته فکر کنم 420وات لامپ ال ای دی حداقل 800تومن قیمت داشته باشه :eek:
              ولتر

دیدگاه

سلام دوست عزیز راستش من خودم لامپ کم مصرف رو شده بارها با همون ولتاژ صدو ده یا حتی کمتر روشن کردم که جواب داده پس به نظر من انرژی اینجا به خاطر تبدیل هدر نده بعدش هم اگه میخوای محیط رو روشن کنی میتونی از لامپ ال ای دی استفاده کنی و حدود چهارصدواتش خیلی کمتر از اینی که دوستمون گفت درمیاد شاید حدود 200 تومان یا کمتر. موفق باشین
                ساخت سوئیچینگ-داریور ال ای دی- لامپ و پروژکتور ال ای دی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ms2000
                  سلام دوست عزیز راستش من خودم لامپ کم مصرف رو شده بارها با همون ولتاژ صدو ده یا حتی کمتر روشن کردم که جواب داده پس به نظر من انرژی اینجا به خاطر تبدیل هدر نده بعدش هم اگه میخوای محیط رو روشن کنی میتونی از لامپ ال ای دی استفاده کنی و حدود چهارصدواتش خیلی کمتر از اینی که دوستمون گفت درمیاد شاید حدود 200 تومان یا کمتر. موفق باشین
                  فکر کنم شما خودتون لامپ ال ای دی تولید میکنید .قیمت بهتر دستتان هست اما من تو اصفهان لامپ ال ای دی با کیفیت متوسط چینی 3واتی کمتر از 3تومن پیدا نکردم .البته یک سری جنس بنجل بود که بازدهی کمتر ازلامپ کم مصرف داشتند و زود داغ میکنه و میسوزه که قیمتش کمتر بود من خودم ال ای دی پاور جنس خوب دونه ای 1000میخرم پس برای 420 وات حداقل باید 420تومن پول ال ای دی بشه(این قیمت من برای مارک ادیسون بود).حالا شما که وارد هستید یک خورده در مورد قیمتش ریزتر توضیح می دهید؟
                  ولتر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط deremel400
                    فکر کنم شما خودتون لامپ ال ای دی تولید میکنید .قیمت بهتر دستتان هست اما من تو اصفهان لامپ ال ای دی با کیفیت متوسط چینی 3واتی کمتر از 3تومن پیدا نکردم .البته یک سری جنس بنجل بود که بازدهی کمتر ازلامپ کم مصرف داشتند و زود داغ میکنه و میسوزه که قیمتش کمتر بود من خودم ال ای دی پاور جنس خوب دونه ای 1000میخرم پس برای 420 وات حداقل باید 420تومن پول ال ای دی بشه(این قیمت من برای مارک ادیسون بود).حالا شما که وارد هستید یک خورده در مورد قیمتش ریزتر توضیح می دهید؟
                    سلام دوست عزیز.من ال ای دی تولید نمیکنم.تا جایی که من اطلاع دارم قیمت هر ال ای دی 1 وات از حدود 300 تومان شروع میشه به بالا.من هر وقت میخوام LED بخرم اول چند نمونه میخرم و تست میکنم هر کدوم خوب بود (قیمت و کیفیت و نوردهی) از همون تعداد بالا میخرم.برای تست ال ای دی ها به اونها نگاه نمیکنم که چشممام اذیت بشه و آخرشم متوجه نشم که چی به چیه بلکه یا نورشونو میندازم به دیوار(در مکان مشابه)و یا روشون کاغذ میذارم و از روی نورش متوجه میشم. یکسری تعداد کمی LED حدود 300یا 400 خریدم که واقعا بد بود نور سفید مایل به سبز و کم نور بودن(به نسبت یک وات های دیگه) از مشخصاتش بود. ال ای دی هزار تومانی و 700 و 600 تومانی هم خریدم. مثلا یکسری ال ای دی حدود600 خریدم خیلی خوب بود (به نسبت قیمت و کیفیت و نوردهی) که ازش نزدیک 10 هزارتا خریدم. ال ای دی 3 وات حدود 1300 یا 1400 و ال ای دی 5 وات حدود 4000 و 10 وات حدود 7000 به تعداد کم خریدم.
                    مطالب بالا در مورد ال ای دی های پاور بود این ال ای دی ها گرمای نسبتا زیادی تولید میکنن و نیاز به هیت سینک آلومینیوم دارن. و اما برای روشنایی از ال ای دی های معمولی نوع نورپخش (نور باز) یا کلاهی هم میشه استفاده کرد که اینها گرمای آنچنانی تولید نمیکنن و هیت سینک هم احتیاج ندارن و من واقعا این نوع ال ای دی رو (اگه جنسش خوب باشه) میپسندم. قیمت این ال ای دی از حدود 20 تومان به بالاست.فقط مساله ای که هست به نظر من حتما باید این ال ای دی رو از جنس خوب استفاده کنیم وگرنه بعضی هاش به شدت بعد از مدت زمانی کم نورتر میشن یا از اول نور کمی دارن و ...
                    من یکسری حدود بیست هزارتا از همین بی کیفیتهاش حدود 20 تومان خریده بودم که ازش استفاده نکردم و بسته هاشو همینطور سربست به قیمت بسیار پایین رد کردم. الان از ال ای دی های کلاهی حدود 60 تومان استفاده میکنم که بسیار بسیار عالی هستن. ال ای دی های چهارپایه هم استفاده کردم تا الان که به نظرم بد نبودن.موفق باشین

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ms2000
                      سلام دوست عزیز.من ال ای دی تولید نمیکنم.تا جایی که من اطلاع دارم قیمت هر ال ای دی 1 وات از حدود 300 تومان شروع میشه به بالا.من هر وقت میخوام LED بخرم اول چند نمونه میخرم و تست میکنم هر کدوم خوب بود (قیمت و کیفیت و نوردهی) از همون تعداد بالا میخرم.برای تست ال ای دی ها به اونها نگاه نمیکنم که چشممام اذیت بشه و آخرشم متوجه نشم که چی به چیه بلکه یا نورشونو میندازم به دیوار(در مکان مشابه)و یا روشون کاغذ میذارم و از روی نورش متوجه میشم. یکسری تعداد کمی LED حدود 300یا 400 خریدم که واقعا بد بود نور سفید مایل به سبز و کم نور بودن(به نسبت یک وات های دیگه) از مشخصاتش بود. ال ای دی هزار تومانی و 700 و 600 تومانی هم خریدم. مثلا یکسری ال ای دی حدود600 خریدم خیلی خوب بود (به نسبت قیمت و کیفیت و نوردهی) که ازش نزدیک 10 هزارتا خریدم. ال ای دی 3 وات حدود 1300 یا 1400 و ال ای دی 5 وات حدود 4000 و 10 وات حدود 7000 به تعداد کم خریدم.
                      مطالب بالا در مورد ال ای دی های پاور بود این ال ای دی ها گرمای نسبتا زیادی تولید میکنن و نیاز به هیت سینک آلومینیوم دارن. و اما برای روشنایی از ال ای دی های معمولی نوع نورپخش (نور باز) یا کلاهی هم میشه استفاده کرد که اینها گرمای آنچنانی تولید نمیکنن و هیت سینک هم احتیاج ندارن و من واقعا این نوع ال ای دی رو (اگه جنسش خوب باشه) میپسندم. قیمت این ال ای دی از حدود 20 تومان به بالاست.فقط مساله ای که هست به نظر من حتما باید این ال ای دی رو از جنس خوب استفاده کنیم وگرنه بعضی هاش به شدت بعد از مدت زمانی کم نورتر میشن یا از اول نور کمی دارن و ...
                      من یکسری حدود بیست هزارتا از همین بی کیفیتهاش حدود 20 تومان خریده بودم که ازش استفاده نکردم و بسته هاشو همینطور سربست به قیمت بسیار پایین رد کردم. الان از ال ای دی های کلاهی حدود 60 تومان استفاده میکنم که بسیار بسیار عالی هستن. ال ای دی های چهارپایه هم استفاده کردم تا الان که به نظرم بد نبودن.موفق باشین
                      ممنون از توضیحاتتان .منظور من از تولید لامپledخود قطعهledنبود منظورم چراغ های دارای لامپledبود .که داخلش درایور و سینک داره :smile:
                      یک سوال داشتم شما چه طوری ledرا تست می کنید و برای تولیداتتان انتخاب می کنید؟؟؟؟؟
                      به غیر از مشخصه طول عمر و قدرت تابش نور و رنگ نور به نظر میرسه ledبرای راحتی چشم مشخصه دیگری هم داره به نامcriشما اطلاع دارید که دقیقا این مشخصه معرف چی است
                      ولتر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط deremel400
                        ممنون از توضیحاتتان .منظور من از تولید لامپledخود قطعهledنبود منظورم چراغ های دارای لامپledبود .که داخلش درایور و سینک داره :smile:
                        یک سوال داشتم شما چه طوری ledرا تست می کنید و برای تولیداتتان انتخاب می کنید؟؟؟؟؟
                        به غیر از مشخصه طول عمر و قدرت تابش نور و رنگ نور به نظر میرسه ledبرای راحتی چشم مشخصه دیگری هم داره به نامcriشما اطلاع دارید که دقیقا این مشخصه معرف چی است
                        سلام شرمنده جوابتون دیر شد بله من نورشونو (برای نوع معمولی) از زیر یک ورق کاغذ نگاه میکنم (در حالت هر دو روشن با جریان مساوی با فاصله از هم) یا برای پاور ها به دیوار میتابونم (با جریان مساوی و فاصله مساوی از دیوار) ولی هیچوقت بهشون نگاه نمیکنم چشمو به شدت اذیت میکنن. در مورد CRI من اطلاعی ندارم ولی نوع جدید لامپها که دارم کار میکنم روی لامپ حباب داده که خیلی بهترش کرده.
                        مورد دیگه ای هم که متاسفانه من دیدم کم نور شدن بعضی از ال ای دی ها (البته من نوع معمولیشو دیدم) بعد از مدت زمان کمی است که سعی میکنم از این نوع نخرم. موفق باشین

دیدگاه

سلام دوست عزیز

CRI که مخفف color rendering index است اصطلاحی است که برای تمام منابع روشنایی از لامپ های رشته ای گرفته تاگازی و فلورسنت و ... بکار می رود.بطور خلاصه CRI یا همان ضریب نمود رنگ بیان می کند که رنگ اجسام زیر نور منبع نورانی مورد نظر (مثلاً نور LED) چقدر به رنگ نور طبیعی نزدیک است.برای این مشخصه عدد گذاری تا 100 وجود داردکه نور خورشید به عنوان مرجع در نظر گرفته می شود.هرچهقدر CRI یک لامپ به 100 نزدیکتر باشد کیفیت رنگ آن لامپ بهتر است.مثلاًاگر لامپ های گازی بخارسدیم را دیده باشی که دارای رنگ زردی هستند قبول می کنی که رنگ اجسام زیر نور این لامپ چقدر تغییر می کند تا زمانی که زیر نور لامپ مهتابی یا هالوژن باشد.
                          البته تعریف علمی تری داره که من اینجا بیان نکردم.یه سرچ تو اینترنت بزنی کلی چیز گیرت میاد.
                          امیدوارم توضیحات کافی بوده باشد.
                          { خلاف قوانین - پاک شد }

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X