اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

طریقه خواندن مقدار آنالوگ 36 تا سنسور دما توسط میکرو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

طریقه خواندن مقدار آنالوگ 36 تا سنسور دما توسط میکرو

سلام . من میخوام با avr مقدار آنالوگ 36 تا سنسور دما رو بخونم و نشون بدم. تنها راهی که به نظرم رسید این بود که با یک مولتی پلکس آنالوگ روی ورودی ها سوییچ کنم و دونه دونه و به ترتیب اونها رو بخونم . کسی آی سی و یا روش مناسبی برای این کار سراغ داره ؟ یا یه روشی که زمان زیادی تلف نشه .
    میخواستم از یک آی سی مبدل آنالوگ به دیجیتال استفاده کنم ولی سرعت خیلی بالا زیاد برام مهم نیست . به نظر دوستان از خود میکرو استفاده کنم بهتره یا یه چیپ مجزا که به میکرو وصل میشه ؟

ممنون
    "در عجبم از مردمي که خود زير شلاق ظلم و ستم زندگي مي کنند و بر حسيني مي گريند که آزادنه زيست" شريعتي
    در جهان روشنايي هايي وجوددارد كه در عميق ترين ظلمات نهانند.

پاسخ : طریقه خواندن مقدار آنالوگ 36 تا سنسور دما توسط میکرو

با سلام

اگر ورودی تفاضلی ندارید از 4051 که هر کدام 8 کانال دارد استفاده کنید.
    اگر ورودی تفاضلی دارید، از 4052 به تعداد "سیگنالهای تفاضلی تقسیم بر 4 " استفاده کنید.( در هر کدام 4 کانال تفاضلی دارد )

تغذیه آی سی را 5 ولت قرار دهید.
    و سیگنالهای آنالوگ را پس از کاندیشن کردن ، به آی سی های فوق بدهید و خروجی های آن ای سی ها را به A2D میکرو وصل کنید.

با سپاس

پ.ن:
    در پاسخ به سئوال ذیل:
    برای دقت در حد 10و12و 14و16 و حتی 24 بیتی و
    فرکانس سیگنال کمتر از 20 کیلوهرتز و
    دامنه بین صفر تا 5000 میلی ولت،
    از آی سی های فوق ، به سهولت می توان استفاده نمود.

با قیمت ارزان و سازنده های مختلف.
    گشتی در لاله زار
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=76138.0

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=76141

دیدگاه

خیلی ممنون از پاسختون
      نظر شما راجع به استفاده از ADG511 چیه ؟ به نظر شما کدوم بهتر هستش ؟
      ممنون
      "در عجبم از مردمي که خود زير شلاق ظلم و ستم زندگي مي کنند و بر حسيني مي گريند که آزادنه زيست" شريعتي
      در جهان روشنايي هايي وجوددارد كه در عميق ترين ظلمات نهانند.

دیدگاه

با درود . . .
        مسلما" هدف شما از نصب 36 سنسور استفاده آنها در کنار هم نیست و از هم فاصله دارند. مگر اینکه مقصود کار آزمایشی باشد.
        در صورتی که قصد دارید سنسورها را با فواصل طولانی از هم نصب کنید بهترین گزینه همان تبدیل به دیجیتال میباشد. به علت تلفات زیاد بر روی سیمهای ارتباطی استفاده سنسورهای آنالوگ دما(نمونه LM35) برای فواصل بیشتر از 10 متر با کمی مشکل همراه است.
        بنده جهت تست تا 21 متر با 3 رشته از سیم کابل شبکه از نوع CAT5 جواب گرفتم. منتها نویز وارده به حدی زیاد بود که باعث شد تعدادی خازن اضافی بر روی کابل نصب کنیم.
        نمونه آیسی هایی که جناب solsal معرفی کردند به صورت 8 کانال میباشد و در صورت استفاده میتوانید 4 عدد از آنها را بکار ببرید. همچنین میتوانید از 4067 نیز استفاده کنید که تا 16 ورودی را ساپورت میکند.

موفق باشید
        درد من تنهایی نیست؛ بلكه مرگ ملتی است كه گدایی را قناعت، بی‏عرضگی را صبر، و با تبسمی بر لب این حماقت را حكمت خداوند می‏ نامند! "گاندی"

به دلیل وجود برخی مشکلات و بی احترامی ها این اکانت رو غیر فعال کردم. همیشه سر بلند باشید.
        بدرود . . .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X