اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نصب سیستم عامل بر روی avr

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نصب سیستم عامل بر روی avr

با عرض سلام خدمت دوستان عزیز در مورد نصب سیستم عامل بر روی میکرو کنترلر های قوی همانند AVR ,... مقاله و یا مرجع خوبی دارد لطفا در این پست قرار دهد متشکرم

پاسخ : نصب سیستم عامل بر روی avr

uCOS سیستم عامل برای AVR با کامپایلرهای IAR و ImageCraft :smile:
    There is nothing so practical as a good theory. — Kurt Lewin, 1951

دیدگاه

سلام

میشه این موضوع رو بیشتر توضیح بدین که به اطلاعات ما هم افزوده بشه .؟ :redface:

منظور از سیستم عامل چیه و چه کارهایی میشه باهاش انجام داد ؟؟

ممنون

موفق باشید :smile:
      [left][move][b][color=green][size=11pt]ما می توانیم .
      ، همین ... *. * * *. * * * [color=re

دیدگاه

جلل خالق !!!!!!!!!!!! :eek: :eek:

oo: oo:

مگه میشه ؟!
        s-h-s.blogfa.com

دیدگاه

Micrium µC/OS-II is a portable, ROMable, scalable, preemptive real-time, deterministic, multitasking kernel for microprocessors, microcontrollers and DSPs. µC/OS-II can manage up to 254 application tasks
          and provides the following services: Semaphores, Event Flags, Mutual Exclusion Semaphores (to
          reduce priority inversions), Message Mailboxes, Message Queues, Task Management (Create, Delete, Change Priority, Suspend/Resume etc.), Time Management, Fixed Sized Memory and Block Management.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط shockley
            Micrium µC/OS-II is a portable, ROMable, scalable, preemptive real-time, deterministic, multitasking kernel for microprocessors, microcontrollers and DSPs. µC/OS-II can manage up to 254 application tasks
            and provides the following services: Semaphores, Event Flags, Mutual Exclusion Semaphores (to
            reduce priority inversions), Message Mailboxes, Message Queues, Task Management (Create, Delete, Change Priority, Suspend/Resume etc.), Time Management, Fixed Sized Memory and Block Management.
            میشه بیشتر توضیح بدید البته فارسی چون بی سواد هستیم ! :nerd:
            چیکارها میشه باهاش کرد؟ چجوری نصب میشه (درست گفتم دیگه )؟
            :question: :question: :question:
            www.amordad.net

دیدگاه

با سلام
              بنده تا انجایی که اطلاع دارم atmel نسل جدیدی از میکروکنترلر ها ی avrرا تولید می کند که دارای امکاناتی مثل نصب سیستم عامل برروی ان و نصب مستقیم دوربین می باشد از دوستان علاقمند می خواهم که در این قسمت از سایت به تحلیل وبررسی و استفاده کاربردی از این میکرو کنترلر ها بپردازیم تا با همکاری هم آغاز گر استفاده از این تکنیک در ایران باشیم موفق باشید :job:

دیدگاه

خب آقا ما منتظریم
                هرچه زود تر شروع کنیم بهتره

دیدگاه

برای avr32bit من شنیده بودم ولی برای avr نه
                  ما زنده به آنیم که آرام نگیریم موجیم که آسودگی ما عدم ماست

وقتی یک ملت برای فرهنگ و نژاد و ملیت خویش ارزشی قائل نشد و حقی را که طبیعت برای نگاهداری نژاد پاکش به او ارزانی داشته بود پایمال ساخت و به بیگانگان روی آورد و تسلیم شد دیگر حق ندارد از شکست و بدبختی سیاسی که خودش باعث آن شده است شکایت کند .ادولف هیتلر

r.babazadeh@yahoo.com

دیدگاه

توو سایت اتمل من هر چی گشتم نه برای avr و نه برای avr32 نصب سیستم عامل ننوشته بود
                    برای تشکر از امتیاز + استفاده کنید

دیدگاه

با سلام خدمت شما دوست عزیز
                      بنده هم چنین سرچی تو سایت Atmel انجام دادم وبه نتیجه نرسیدم تا اینکه یکی از دوستانم که تو کار ساخت روبات های امداد گر بود از وجود میکرو کنترلر جدید خبر داد که جزوه میکرو کنترلر ها AVR است و قابلیت نصب مستقیم دوربین را برای کار های پردازش تصویر دارد
                      در مورد سیستم عامل هم باید بگم که احتمالا منظور از سیستم عامل چیزی که تو گوشی های موبایل وجود داره باشه مثل java حالا چجوری و چگونه رو سخت افزارش نصب میشه خدا عالمه

دیدگاه

اینها RTOS است و برای خواندن به کتب خارجی در این زمینه یا google search مراجعه کنبد در ضمن دنیای embedded micro داره شبیه pc ماژولار میشه.

یک طراح حرفهای باید انها را بدونه وگرنه . .....

یک RTOS خوب اما ازاد:

http://www.freertos.org/

دیدگاه

نوشته اصلی توسط shockley
                          uCOS سیستم عامل برای AVR با کامپایلرهای IAR و ImageCraft :smile:
                          با سلام
                          آقا رضا میشه یه کم بیشتر توضیح بدی توی سایت برنامه نویس بود ولی خوب کم .............. ممنونم :redface: :applause:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط رضا حاجی زاده

با سلام
                            آقا رضا میشه یه کم بیشتر توضیح بدی توی سایت برنامه نویس بود ولی خوب کم .............. ممنونم :redface: :applause:
                            سلام

بحث میکروکنترلرهای 32 بیتی جداست و حتی میشه روی اونها Windows CE نصب کرد. سیستم عامل uCOS-II روی AVR های 8 بیتی میشه و من پورت ImageCraft اون رو روی Atmega128 نصب کردم. الان طراحی سیستم عامل یا RTOS برای Embedded System ها چیز متداولیه. جزئیات اش هم زیاده، اگر خواستید یک کتاب در مورد این سیستم عامل دارم بگید پلود کنم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط shockley

با سلام
                              سلام

بحث میکروکنترلرهای 32 بیتی جداست و حتی میشه روی اونها Windows CE نصب کرد. سیستم عامل uCOS-II روی AVR های 8 بیتی میشه و من پورت ImageCraft اون رو روی Atmega128 نصب کردم. الان طراحی سیستم عامل یا RTOS برای Embedded System ها چیز متداولیه. جزئیات اش هم زیاده، اگر خواستید یک کتاب در مورد این سیستم عامل دارم بگید پلود کنم.
                              [/quote]

ممنون میشم اگه بزارید و در مورد ImageCraft بیشتر توضیح بدید
                              www.amordad.net

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X