اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

stk200/300 و کریستال خارجی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

stk200/300 و کریستال خارجی

سلام
    می خواستم ببینم اگه بخوام در کامپایل کردن برنامه توسط کامپایلر بسکامو با stk200/300 از کریستال خارجی برای میکرو استفاده بشه
    و از پایه های xtal1 ,xtla2 میکروavr استفاده کنم و کریستال 1M یا 4M با .. بگذارم باید موقع کامپایل کردن توسط بسکام تنظیمات خاصی روتغییر بدم ؟؟ وبعد program کنم برنامه را یا نه ؟؟ و اگه باید تغییر بدم در کدام قسمت و کجا می باشد ؟؟

مننون
    کمک فوری

پاسخ : stk200/300 و کریستال خارجی

سلام

میکرو رو تازه خریدی ؟ در حالت عادی میکرو روی کریستال داخلی 1mh هست پس نیازی به قراردادن کریستال خارجی نیست

به هر حال اگه میخوای همچین کاری کنی باید میکروت رو ببری رو حالت فیوز بیت خارجی که بستگی داره کریستال با چه فرکانسی میخوای بزنی
    AV Maziton 100
    Render By Artlantis Studio
    [img width=346 height=100]http://maziyar123.persiangig.com/View.jpg[/img]

دیدگاه

با سلام.
      همونطور که دوستمون گفت اگه می خواید از کریستال خارجی استفاده کنید فقط باید بعد از پروگرام کردن حافظه فلاش میکرو، فیوزبیت مربوط به کریستال را روی کریستال خارجی با فرکانس مورد نظر قرار دهید.
      با تشکر
      چرا ناراحتی پاتریک!
      + امروز ی بچه دیدم سرچهارراه گل میفروخت
      - از دیدنش ناراحت شدی؟
      + نه
      پس چی ناراحتت کرده
      + اینکه دیدن اینجور بچه ها انقدر واسم عادی شده که دیگه ناراحتم نمیکنه
      ------------------------------------------------------------------------------------------------------
      تاحالا فکر کردی بیسواد کیه؟- بی سواد یعنی کسی که نمیتونه ذهنیاتش رو عملی کنه!
      ------------------------------------------------------------------------------------------------------
      محصولات

دیدگاه

با سلام
        دوست عزیز به عکسی که گرفتم دقت کن

آخرین گزینه مربوط به کریستال خارجی هس یعنی با انتخاب این گزینه میکرو با کریستال خارجی
        فعال میشه ویادتم باشه وقتی روی کریستال خارجی فعالش میکنی یعد کلید رایتو میزنی وبرنامه ریزیش میکنی موقع برنامه ریزی دوباره ممکنه میکروتو برنامه نشناسه وفکر کنی میکروت سوخته
        ولی اینطور نیست چون میکرو رو کریستال خارجیه و برای شناسایی میکرو کریستال مربوطه رو
        به پایه های میکروت وصل کن(پایه مریوط میکرو 8-16-32-... به کریستال خارجی
        )
        بعد میبینی که میکرو شناسایی شد موفق باشی
        معلوليت محدوديت نيست

آنکس که عاجز از خلق لحظه هاست، معلول است. نه من...روح بلند آدمیت فراتر از هر معلولیتی است.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mahdi210
          با سلام
          دوست عزیز به عکسی که گرفتم دقت کن

آخرین گزینه مربوط به کریستال خارجی هس یعنی با انتخاب این گزینه میکرو با کریستال خارجی
          فعال میشه ویادتم باشه وقتی روی کریستال خارجی فعالش میکنی یعد کلید رایتو میزنی وبرنامه ریزیش میکنی موقع برنامه ریزی دوباره ممکنه میکروتو برنامه نشناسه وفکر کنی میکروت سوخته
          ولی اینطور نیست چون میکرو رو کریستال خارجیه و برای شناسایی میکرو کریستال مربوطه رو
          به پایه های میکروت وصل کن(پایه مریوط میکرو 8-16-32-... به کریستال خارجی
          )
          بعد میبینی که میکرو شناسایی شد موفق باشی
          ممنون دوست عزیز ولی توقسمت تنظیمات پروگرامر هم در بسکام بدلیل اینکه ورژن بسکام من با شما متفاوت هستش همچین گزینه ای که گفتید رو پیدا نکردم یا بهتر بگم که نداشتم . گزینه های من این ها هست که عکس گرفتمگذاشتم ببینید کدامگزینه را باید انتخاب بکنم :

لطفا کمک کنید ...!!!

دیدگاه

سلام دوست عزیز عکس ها رو کجا پلود کردی چرا به این زودی پاک شدن؟ اگه مبشه دوباره پلود کن :nerd:
            معلوليت محدوديت نيست

آنکس که عاجز از خلق لحظه هاست، معلول است. نه من...روح بلند آدمیت فراتر از هر معلولیتی است.

دیدگاه

با درود . . .
              ابتدا یک کریستال خارجی به پایه های xtal1 و xtal2 متصل کنید.
              اگر به کنار قسمتی که تعیین فیوز بیت میباشد نگاه کنید یک عدد باینری 6بیتی مشاهده میکنید. به دنبال مقدار xx1111 بگردید. شخصا مقدار 101111 را انتخاب میکنم، یعنی این تصویر:

سپس فیوز بیت را برنامه ریزی نمایید.

نکته: مقدار xx بیان کننده زمان استارت پ میباشد.

موفق باشید
              درد من تنهایی نیست؛ بلكه مرگ ملتی است كه گدایی را قناعت، بی‏عرضگی را صبر، و با تبسمی بر لب این حماقت را حكمت خداوند می‏ نامند! "گاندی"

به دلیل وجود برخی مشکلات و بی احترامی ها این اکانت رو غیر فعال کردم. همیشه سر بلند باشید.
              بدرود . . .

دیدگاه

با سلام ببخشید پوزش میخوام مرورگرمن اشکال پیدا کرده بود :angry: که حل شد دوست گرامی مونم که پاسخ دادن
                معلوليت محدوديت نيست

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mahdi210
                  با سلام ببخشید پوزش میخوام مرورگرمن اشکال پیدا کرده بود :angry: که حل شد دوست گرامی مونم که پاسخ دادن
                  :question: :question:

درد من تنهایی نیست؛ بلكه مرگ ملتی است كه گدایی را قناعت، بی‏عرضگی را صبر، و با تبسمی بر لب این حماقت را حكمت خداوند می‏ نامند! "گاندی"

به دلیل وجود برخی مشکلات و بی احترامی ها این اکانت رو غیر فعال کردم. همیشه سر بلند باشید.
                  بدرود . . .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط وحـید
                    با درود . . .
                    ابتدا یک کریستال خارجی به پایه های xtal1 و xtal2 متصل کنید.
                    اگر به کنار قسمتی که تعیین فیوز بیت میباشد نگاه کنید یک عدد باینری 6بیتی مشاهده میکنید. به دنبال مقدار xx1111 بگردید. شخصا مقدار 101111 را انتخاب میکنم، یعنی این تصویر:

سپس فیوز بیت را برنامه ریزی نمایید.

نکته: مقدار xx بیان کننده زمان استارت پ میباشد.

موفق باشید
                    درست . البته من اصلا کاری با فیوز بیت ها ندارمفقط می خواهم یک کریستال خارجی 1 مگا یا 4 مگا بزارم و چندتا LED رو با برنامه هم خاموش و روشنکنم ...!! حالا پس مطمئن باشم از انتخاب این گزینه ای کهگفتید ..؟؟

دیدگاه

شک هم نکن دایی

حتی میتونید با انتخاب
                      1000001
                      یا
                      1000010
                      یا
                      1000011
                      یا
                      1111100

به ترتیب به اسیلاتور داخلی 1-2-4-8 مگاهرتز دسترسی پیدا کنید و از کریستال خارجی هم استفاده نکنید

بدرود . . .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X