اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

قفل شدن ایسی در حین انجام کار

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

قفل شدن ایسی در حین انجام کار

یه برنامه ADC نوشتم به اسمبلی .که ولتاژ خروجی ولوم رو بخونه وعدد مربوطه نشون بده .تو پروتوس درست کار میکنه وتو AVR STUDIO هم درسته.تو عمل هم کار میکنه وبا چرخش ولوم عدد نشون میده اما هر دفعه اونم به صورت نامنظم رو یه عدد که با چرخش ولوم بدست میاد قفل میکنه وتغییر ولوم تاثیری نداره.حتی به وقفه خارجی هم جواب نمیده .کاملا قفل. نوسان داخلی میکرو 8 مگ هست... درضمن از دستورت فراخوانی و256 تا دستور مقایسه استفاده شده...

ولتاژرفرنس خارجی هست و5 ولت گذاشتم که از 7805 که کل میکرو رو تغذیه میکنه گرفتم.وولتاژ ورودی ولوم هم از 7805 خود مدار گرفتم.AVCC هم با یه سلف به 5 ولت وصل کردم

:angry: علت چیه
    ادمهای خوب تو eca خیلی پیدا میشه

پاسخ : قفل شدن ایسی در حین انجام کار

سلام
    من اسمبلی نمیدونم ولی
    adc بین 50-200 KHz کار میکنه
    یعنی کلاکش نباید از این حد کم یا زیاد بشه .
    ولتاژ مرجع خارجی باید بین ولتاژ پایه های AVCC و AGND باشد .

امید وارم کمکی کده باشم
    :bye
    :nerd:

رفيقان قدر يكديگر بدانيد چو معلوم است شرح از بر مخوانيد

مقالات نصيحت گو همين است كه سنگ انداز هجران در كمين است

دیدگاه

نوشته اصلی توسط haji125
      ]
      یه برنامه ADC نوشتم به اسمبلی .که ولتاژ خروجی ولوم رو بخونه وعدد مربوطه نشون بده .تو پروتوس درست کار میکنه وتو AVR STUDIO هم درسته.تو عمل هم کار میکنه وبا چرخش ولوم عدد نشون میده اما هر دفعه اونم به صورت نامنظم رو یه عدد که با چرخش ولوم بدست میاد قفل میکنه وتغییر ولوم تاثیری نداره.حتی به وقفه خارجی هم جواب نمیده .کاملا قفل. نوسان داخلی میکرو 8 مگ هست... درضمن از دستورت فراخوانی و256 تا دستور مقایسه استفاده شده...

ولتاژرفرنس خارجی هست و5 ولت گذاشتم که از 7805 که کل میکرو رو تغذیه میکنه گرفتم.وولتاژ ورودی ولوم هم از 7805 خود مدار گرفتم.AVCC هم با یه سلف به 5 ولت وصل کردم

:angry: علت چیهd:
      غیر از کد اصلیت حلقه ی دیگری نداری که در اون گیر کنی؟
      مطمئن شو که ولتاژ ورودی از 5 ولت بیشتر نمی شه..
      یک بار بدون اینتراپت امتحان کن ببین جواب میگیری.فقط مطمئن شو که فلگت فعال بشه بعد مقدار رجیستر ADC رو بخون
      یک خروجی از میکرو بگیر مثل روشن کردن 1 ثانیه یک بار یک LED تا ببینی که میکرو به هنگ میره یا عمل ADC درست انجام نمیشه...
      یک بار هم ولومتو عوض کن ببین جواب میگیری..
      تمام پایه های ADC رو هم چک کن که وصل باشند AGND,AVCC,AREF

دیدگاه

من با دوتا ایسی انجام دادم وهمین جوریه.تا زمانی که adif فعال نشهadc خونده نمیشه. وهمچنین برنامه رو به صورت خام یعنی فقط adc رو هم تست کردم همینجوری بود.وربطی به وقفه یا ...ندارد

دیدگاه

اساتید علت چی .برنامه من 14 کیلو هست واز 270 دستور مقایسه CPI وپشت سرش BRNE استفاده شده .تو پروتوس کار میکنه اما تو عمل بعد از چند بار گردش ولوم ایسی قفل میکنه .

دیدگاه

من که دیگه چیزی به ذهنم نمی رسه...

دیدگاه

CONV:CPI R17,0
              BRNE N0

LDI R18,'0'
              LDI R19,'0'
              LDI R20,'0'
              LDI R21,'0'
              LDI R22,'0'
              RET
              من از 256 حالت مقایسه مانند بالا استفاده کردم .وکل فایل هگزش شده 14 کیلوبایت .ایسی هم اتمگا 32 هست .علت چیه قفل میکنه.اصلا فرق 32 کیلو FLASH با 2044 بایت چیه.ایا علت قفل کردن ایسی اینه که برنامه من بیشتر از 2044 بایت هست.یکی کمک کنه . ایا راه بهتری هست که ایسی اینجوری گیر نزنه.علت از همین برنامه زیاد هست .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط SAMIN20
                CONV:CPI R17,0
                BRNE N0

LDI R18,'0'
                LDI R19,'0'
                LDI R20,'0'
                LDI R21,'0'
                LDI R22,'0'
                RET
                من از 256 حالت مقایسه مانند بالا استفاده کردم .وکل فایل هگزش شده 14 کیلوبایت .ایسی هم اتمگا 32 هست .علت چیه قفل میکنه.اصلا فرق 32 کیلو FLASH با 2044 بایت چیه.ایا علت قفل کردن ایسی اینه که برنامه من بیشتر از 2044 بایت هست.یکی کمک کنه . ایا راه بهتری هست که ایسی اینجوری گیر نزنه.علت از همین برنامه زیاد هست .
                نه اگر که کدت 14 کیلو که درسته...
                من برای avr تا حالا اسمبلی ننوشتم متآسفم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X