اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سئوال در باره فیوز بیت و پروگرمر

Collapse
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سئوال در باره فیوز بیت و پروگرمر

سلام به همگی
    من از پروگرمر میکرو هرتز با ارتباط USB استفاده میکنم . با توجه به pdf های آموزشی همراه نرم افزارپروگرمر ، برای پروگرم کردن آی سی روی برد می بایست تغذیه برد وصل باشه . کسی از دوستان میدونه آیا امکان داره با انجام یه سری تغییرات ، دیگه نیاز نباشه که من PIC رو روی برد هدف جداگانه تغذیه کنم ؟ و VDD و GND مورد نیاز برای PIC نیز از USB تامین بشه.
    و دیگه اینکه براساس PDF آموزش استفاده VDD VPP GND … کانکتور مخابراتی پروگرمر مستقیما به پایه های مشابه در PIC وصل می شوند . میخواستم بدونم آیا نیازی به یه مدار واسط برای حفاظت از سوختن میکرو در هنگام پروگرم کردن نیست ؟
    آیا امکانش هست که فیوز بیتی را به من معرفی کنید که با ست کردن آن میکرو توسط پروگرمرهای دیگر شناخته نشود و برنامه ی آن قابل بازیابی و کپی برداری نباشد . لطفا طریقه ی تنظیمات و برنامه نویسی رو کامل بگید . خودم این سه بیت CP و WRT و EBTR رو پیدا کردم ولی نمیدونم چطوری از شون استفاده کنم نظر شما چیه؟

پاسخ : سئوال در باره فیوز بیت و پروگرمر

نوشته اصلی توسط mahdi-firoozi
    سلام به همگی
    من از پروگرمر میکرو هرتز با ارتباط USB استفاده میکنم . با توجه به pdf های آموزشی همراه نرم افزارپروگرمر ، برای پروگرم کردن آی سی روی برد می بایست تغذیه برد وصل باشه . کسی از دوستان میدونه آیا امکان داره با انجام یه سری تغییرات ، دیگه نیاز نباشه که من PIC رو روی برد هدف جداگانه تغذیه کنم ؟ و VDD و GND مورد نیاز برای PIC نیز از USB تامین بشه.
    اگه بخواهید تغذیه مدار را هم از پورتUSB تامین کنید در بعضی مدارها که مصرف بالایی دارند
    پورت آسیب نمیبینه؟؟

آیا امکانش هست که فیوز بیتی را به من معرفی کنید که با ست کردن آن میکرو توسط پروگرمرهای دیگر شناخته نشود و برنامه ی آن قابل بازیابی و کپی برداری نباشد . لطفا طریقه ی تنظیمات و برنامه نویسی رو کامل بگید . خودم این سه بیت CP و WRT و EBTR رو پیدا کردم ولی نمیدونم چطوری از شون استفاده کنم نظر شما چیه؟
    CP حفاظت از کد برنامه است
    WRT مربوط به حافظه برنامه فلش است
    CPD حفاظت از کد EEPROM

مدل میکرو؟؟
    من نبودم آنکه از من در خیالت ساختی ...
    پس تو هم چون دیگران چندان مرا نشناختی

دیدگاه

مدل میکرو؟؟
      [/quote]
      [hr]
      PIC16F873A
      فکر میکنم برای هر خانواده ای فیوز بیت ها یکسان باشه . در ضمن برای cp , wrt,cpd بیشتر توضیح بدید یا منبع معرفی کنید که چطور ست میشن در ضمن آیا خواسته های من رو برآورده میکنن ؟ یا باید بگردم دنبال فیوز بیت های دیگه ؟ممنون از پاسختون

دیدگاه

با خود پروگرمر نمیشه میکرو قفل کرد من PICKIT2 دارم ؟

دیدگاه

فکر میکنم برای هر خانواده ای فیوز بیت ها یکسان باشه . در ضمن برای cp , wrt,cpd بیشتر توضیح بدید یا منبع معرفی کنید که چطور ست میشن در ضمن آیا خواسته های من رو برآورده میکنن ؟ یا باید بگردم دنبال فیوز بیت های دیگه ؟ممنون از پاسختون
          فیوز بیتها در میکروها دقیقا یکی نیست

در رابطه با cp , wrt ,cpd هم به دیتا شیت مراجعه کنید توضیحات کامل داده
          خواسته شما رو نفهمیدم چی بود . ولی
          *****فقط دیتا شیت*****

دیدگاه

[quote author=
            در رابطه با cp , wrt ,cpd هم به دیتا شیت مراجعه کنید توضیحات کامل داده
            خواسته شما رو نفهمیدم چی بود . ولی
            *****فقط دیتا شیت*****
            [/quote]
            ببین من از تنظیمات PICKIT2 این سه تا بیت رو فعال میکنم ولی بعد از پروگرم کردن هیچ فرقی با قبل نمی کنه !!!!!!!!! چرا ؟

دیدگاه

سلام
              می خوای بعد ار پروگرام کردن برای بار اول
              دوباره پروگرام نشه و کدش هم خونده نشه؟؟
              من یکبار همون اوایل داشتم با فیوز بیتها ور میرفتم
              ولی اشتباهی یکی از اون حفاظت ها رو فعال کردم و خودم نفهمیدم :angry:
              و خیلی خوب هم عمل کرد یعنی میکروم به لقاالله پیوست :cry:
              و دیگه پروگرام نشد :angry:
              حالا جالبه شما تغیر می دی و کار نمی کنه :eek:
              فکر کنم مراحل کار مورد داشته باشه

حقیقتش این گزینه ها تا بحال به کار من نیومده . من هم زیاد به پر و پاش نمی پیچم خطرناکه
              ولی از منوی tools هم میتونی code protect و ... رو فعال کنی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط shokrii

حالا جالبه شما تغیر می دی و کار نمی کنه :eek:
                فکر کنم مراحل کار مورد داشته باشه
                شما از کجا تغییر میدادی که عمل می کرد ه ؟ داخل کد های برنامه فیوز بیت ها رو ست میکردی ؟ چون از پشن Configuration میکرو هرتز فیوز بیت تا رو ست کردم ولی بازم پروگرمر میکرو رو میشناسه !!!!!!! آخه من به PIC هایی برخوردم که این طوری تنظیم شدند یعنی پروگرمر نمیشناسدش ولی توی مدار خودش که بذاری کار میکنه !!!!!!!! پس قبل از من کسی این کار رو کرده ولی چه جوری ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

دیدگاه

سلام
                  وقتی من حفاظت از کد رو فعال کردم
                  میکرو شناخته میشد ولی دوباره پروگرام نمیشد
                  و فکر کنم کد داخلش هم خونده نمیشه :mrgreen:

توی pickit2 فیوز بیت ها را تغییر دادم
                  کافیه روی configuration کلیک کنی تا لیست فیوز بیتها را برات بیاره

دیدگاه

نوشته اصلی توسط shokrii
                    توی pickit2 فیوز بیت ها را تغییر دادم
                    کافیه روی configuration کلیک کنی تا لیست فیوز بیتها را برات بیاره
                    من از هم از configuration نرم افزار pickit2 تغییر دادم ولی اون کاری که من میخوام نشد data protect و eeprom protect فعال شد ولی همچنان میکرو توسط پروگرمر شناخته میشه :angry: من میخوام با پاک کردن شماره سریال روی آی سی و فعال کردن data protect و eeprom protect و عدم امکان شناسایی میکرو توسط پروگرمر ها به امنیت 100 درصد برسم . لطفا کمک کنید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X